Дали сум бремена?

Дискусија во 'Бременост' започната од marina.maca, 15 декември 2009.

 1. dracarys_

  dracarys_ Нов член

  Се зачлени на:
  22 септември 2019
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Од што премногу анализирам и читам на google и на форумов ми се овие грижи. Инаку не водам дневник туку имам апликација на телефонот која кажува дека на 9ти била овулацијата. Болките во јајникот беа околу 15ти.
  Поради тие болки помислив дека се работи за циста или бременост и одма почнаа стресовите. Не бев во можност да одам на гинеколог.
  Не знам како да си помогнам, многу паничам.:|
  Сепак фала ти.

  Жал ми е...
   
  На Vojdana му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Nithya

  Nithya Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2019
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  1.132
  Пол:
  Женски
  Апликацијата не знае кога ти е овулацијата, таа само претпоставува.. Ако си осетила болка на 15ти, најверојатно си имала задоцнета овулација. Ако ти е битно да следиш овулација има други начини поверодостојни, мерење базална температура, тестови за овулација.. Не се потпирајте на апликација што се базира на претпоставки.
  Убаво е да се чита и да се учат нови работи од гугл, само не се наоѓајте во сите симптоми, џабе паники.
   
  На Butterfly1107 и dracarys_ им се допаѓа ова.
 3. Martka

  Martka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2017
  Пораки:
  1.471
  Допаѓања:
  3.282
  Пол:
  Женски
  Мила се сложувам со членките што ти одговорија и само ќе додадам дека,иако крвариш се оди на гиниколог.Ако се работи за РЕДОВЕН циклус нема потреба од гиниколог,но ако крварењето е МЕЃУ ЦИКЛУС И ИРЕГУЛАРНО да се консултираш со гиниколог за да види што е работата.Секое добро
   
  На Anomis11 и dracarys_ им се допаѓа ова.
 4. elcezelce

  elcezelce Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  12.789
  Пол:
  Женски
  Девојки ај да чујам ваше мислење ,со сопругот работиме на бебе бр.2 ,имам редовен циклус на 26-28дена мегутоа последниве 4 месеци добивам на мај на 28 дена ,јуни на 23,јули на 26 и август на 24 дена .Последно имав добиено на 31.08 ,според апликацииве што си ги следам требаше да добијам по едната во вторникота по другата во средата,направив тест вчера дирекно преку крв негативен беше ,јас сеуште немам добиено дали е рано сеуште што мислите денес ми е 29ден инаку.Кога бев бремена со синчето дознав дека сум бремена после 4 дена каснење,сега сум ептен во мисла незнам што да правам.Извинете на долгиов пост .
   
 5. Emilija7000

  Emilija7000 Активен член

  Се зачлени на:
  28 август 2019
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  82
  Пол:
  Женски
  Ми доцни веќе една недела, а утрово правев тест следејќи ги сите упатства и испадна негативен. Што да правам? Чувствувам ПМС симптоми веќе една недела но прекинуваат, па пак се појавуваат, изминатиов месец имав неколку незаштитени односи но секогаш со свршување надвор, но читајќи дека секогаш има шанса никој не ми гарантира дека не може да сум бремена.
  Прашањето ми е, дали можеби со една недела доцнење е прерано за тест? Или паничам напразно?
   
 6. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  3.130
  Допаѓања:
  59.796
  Пол:
  Женски
  Почекај уште некој ден, па ако не добиеш повтори го тестот преку крв. Можеби била доцна овулација, а со тоа и доцна имплантација. Стискам палци (fingers)
   
  На elcezelce и Martka им се допаѓа ова.
 7. Martka

  Martka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2017
  Пораки:
  1.471
  Допаѓања:
  3.282
  Пол:
  Женски
  Мила најсигурно ти е преку крв и нема утка.Да си видиш тоа што посакуваш.
   
 8. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  2.591
  Допаѓања:
  8.407
  Јас мислам дека до сега да имало бременост ќе покажело.
  Појди си на гинеколог најдобро, да те види на ехо,да провериш хормони..
   
 9. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.185
  Допаѓања:
  16.678
  Пол:
  Женски
  Без да водам "дневник", без планирање и монтирање, сечење, лепење, без темпирање, ниту ритуали после секс, си реков ај ми скокна минатиот месец, се подзамислив пред да помислам дека ќе скокне и овој пат. Па купив тест, па уште еден дека тој првиот кинеска производња па не го сметав веродостоен. И то е, че имаме бебе/бебиња, бројчано не се уште утврдени, го чекам првиот преглед а ни знам кога последен пат добив, ни од кој секс фатило. Дека за првата бременост со двете златца се намачивме и чекавме сега ова дојде кога најмалку очекував. И пак се јавуваат оние стари чувства, страв помешана со голема среќа, што ќе биде, како ќе биде, што со шеќерот, со желудникот итн. А па кога ќе ми текне на Гак :worried: Ама кога ќе ми текне дека има нов живот во мене, кој го ебе гак.
  И така, се расприкажав после долго време, нека дава Господ на сите. :inlove:
  IMG-f36d456f2420feaf9d65171a19d25b5f-V.jpg
   
  На WildMk, GirlRose, Ava.84 и 52 други им се допаѓа ова.
 10. Ceculka

  Ceculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2019
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  231
  Пол:
  Женски
  Со среќааа ❤ симптоми нешто немаше?
   
  На Martka и Abeja им се допаѓа ова.
 11. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.185
  Допаѓања:
  16.678
  Пол:
  Женски
  Кога требаше да добијам минатиот месец нормално ме болеше стомак како за пред добивање и градите ме болеа и цел месец еве ме болат што не беше случај со првата бременост. Друго нешто немам, и првиот пат немав за среќа, утринските гадења повраќања ме скокнаа.
   
 12. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  3.130
  Допаѓања:
  59.796
  Пол:
  Женски
  Колку убавооо, браво :l: Честитки, со лесно да си ја износиш бременоста. Те чекаме и тебе во труднички, ни ја наполнивте темата со тазе трудници :inlove: Само нека има, нека дава Господ кај сите :l:
   
  На cresa-jagoda, Ann.loves.you, Martka и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Ann.loves.you

  Ann.loves.you Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  1.326
  Лесна бременост имај си:inlove:
   
  На Martka и Abeja им се допаѓа ова.
 14. Ana Jovanovska

  Ana Jovanovska Нов член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2019
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo da ve prasam nesto imavme so deckomi odnos so kondom no ni puknal kondomot i toj svrsil vo mene po 14 saati se napiv NORLEVO od kako go ispiv apceto imam bolki go stomakot i sum ispanicena dali e mozno da ostanam bremena bidejki svrsi vo mene treba li da mi dojde posle nekoj den po pienje na apceto ili da cekam do poslednata menstuacija ve molam za mislenje
   
 15. Jana06

  Jana06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  1.806
  Допаѓања:
  4.818
  Пол:
  Женски
  Колку што знам јас треба да има крварење некој ден после апчето ама нека каже најдобро некоја што има искуство.
  Иначе, да не те плашам ама другарка моја остана бремена и покрај тоа што пиеше пилула ден потоа. Затоа најдобро направи си тест за 2 недели.
   
 16. Ana Jovanovska

  Ana Jovanovska Нов член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2019
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  NORLEVO li taa piese ili drugi apcinja
   
 17. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  2.591
  Допаѓања:
  8.407
  Имам пиено норлево ,во следните денови имав болки во стомак и можеби кафеав исцедок,не памтам а добив на денот кога требаше.
   
 18. Ana Jovanovska

  Ana Jovanovska Нов член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2019
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Dali ako posle edna nedela od odnost otidam na doktor moze da proveri dali ima nesto ili ne
   
 19. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  2.591
  Допаѓања:
  8.407
  Не премногу е рано. На доктор се гледа после 2 недели доцнење на менструација.
   
 20. kalinaka

  kalinaka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  485
  Пол:
  Женски
  После 1 недела неможе ништо да види, после 2 недели можеш да направиш тест преку крв или откако ке ти задоцни домашен тест.