Дали сум бремена?

Дискусија во 'Бременост' започната од marina.maca, 15 декември 2009.

 1. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.414
  Допаѓања:
  94.144
  Пол:
  Женски
  Таа пиела норлево, тест ќе праи.
   
  На Lostinparadise му/ѝ се допаѓа ова.
 2. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.405
  Допаѓања:
  230.756
  :inlove::hug:
  Се израдував
   
  На cresa-jagoda, KuklickaSk и Abeja им се допаѓа ова.
 3. S.12.G

  S.12.G Активен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Ke moze da mi pisis vo inbox?
   
 4. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.307
  Допаѓања:
  17.002
  Пол:
  Женски
  Јас забременив и покрај таблета Норлево . Еве го син ми , шест години ќе прави во Март . Норлево пиев по 12 часа од ризичен однос . Тоа е што е , друг пат внимавајте повеќе . Наравоучение : И да е заштитен однос , ејакулација строго надвор :!: .
   
  На Lejlaah и Lostinparadise им се допаѓа ова.
 5. Cjuttt

  Cjuttt Активен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2019
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  zdravo sakav da prsam na 4 oktormvri mi zavrsi menstruacija no ovite denovi osekam bolka vo dolniot del na stonakot mozebi deka zaldi vremeto ili sum vo ovulacija ne mozev da najdam sodvetna tema pa zatoa ovde pisav ako znae nekoj
   
 6. Ana Jovanovska

  Ana Jovanovska Нов член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2019
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo jas povtorno posle rizicen odnos vo petok ispiv Norlevo imav mali bolki vo petokot i posle dva dena nisto vcera i denska imam golemi bolki vo stomakot i custvuvam zamor treba da dobijam ja 9-10 i neznam sto da prasam ve molam za sovet neli trebase porano da dobijam od apcinjata ili moze i da docni
   
 7. Annora

  Annora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  940
  Допаѓања:
  4.716
  Пол:
  Женски
  Втор пат пиеш Норлево во недела дена ???
   
  На cresa-jagoda, Sofi.ja, Anomis11 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Ana Jovanovska

  Ana Jovanovska Нов член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2019
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Nee ednas piev togas samo
   
 9. Saba08

  Saba08 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2017
  Пораки:
  490
  Допаѓања:
  532
  Пол:
  Женски
  Може порано или подоцна од очекуваното за 2-3 дена. Ако касни повеќе од 5 дена, направи тест за бременост.
   
 10. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  662
  Допаѓања:
  1.946
  Пол:
  Женски
  Не мора да значи дека порано или покасно ќе ти дојде. Апчето што си го испила е хормонски шок за организамот и на тоа ако додаваш стрес и цело време анализираш болки и симптоми секако ќе ти доцни.
   
  На Butterfly1107, Annora и Anomis11 им се допаѓа ова.
 11. Ceculka

  Ceculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2019
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  231
  Пол:
  Женски
  Ај и тука да прашам за сигурни инфо :D Има || или нема? :^)
   

  Прикачени фајлови:

  На WildMk, Bella_Stella, cresa-jagoda и 15 други им се допаѓа ова.
 12. Cherry333

  Cherry333 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2019
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  2.277
  Пол:
  Женски
  Има, честитки :D
   
  На WildMk, cresa-jagoda и Kate Rina 93 им се допаѓа ова.
 13. Jana06

  Jana06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  1.806
  Допаѓања:
  4.818
  Пол:
  Женски
  Честитки и со лесно :inlove: Сега почни си со фолна и чувај се до прв преглед.
   
  На WildMk, cresa-jagoda и Kate Rina 93 им се допаѓа ова.
 14. Ceculka

  Ceculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2019
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  231
  Пол:
  Женски
  Утре идам и преку крв да проверам па ке закажам и преглед. Од која недела се гледа на ехо?
   
 15. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  662
  Допаѓања:
  1.946
  Пол:
  Женски
  Вредноста треба да е над 2000 за да се види на ехо, провери утре и треба да се дуплира на 2 дена
   
  На fana, Tedyyy и Anomis11 им се допаѓа ова.
 16. Jana06

  Jana06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  1.806
  Допаѓања:
  4.818
  Пол:
  Женски
  Мене ми видоа на 5+3 мислам, преку крв немав проверено.
   
 17. Ceculka

  Ceculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2019
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  231
  Пол:
  Женски
  Фала ви:inlove:
   
 18. Tedyyy

  Tedyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2015
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  2.445
  Пол:
  Женски
  @Ceculka Со лесно:)
  Каj мене за разлика од Jана06 на 5+4 не се гледаше на ехо ништо.Бетата тоj ден ми беше 334.
  На 6+4 се се гледаше бременост но сеуште немаше срцева акциjа.Сакам да ти кажам дека зависи од тоа дали е порано или подоцна зачнато,но кога и да е к'е си видиш зрно гравче и слушнеш срценце:inlove:
   
  На Lostinparadise и Jana06 им се допаѓа ова.
 19. Ilina1994

  Ilina1994 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2015
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки имам голем проблем, имено обично добивам на 28 до 33 дена најчесто 31 но прошлиот месец малку ми подзакасни и ми дојде на 37 ден овој месец пак ми е ден 37 а сеуште немам добиено, од време на време имам болки во стомакот и чудно се чуствувам. Инаку месецов имав само неколку пати секс во кои беше со кондом на почеток малку без нормално без да сврши такво нешто не се случило 100%. Во план ми е да направам тест и ми ствара голем стрес. Дајте некој совет ве молаааам дали сум бремена :( или се работи само за каснење. Дали мора да сврши внатре за да се остане бремена колку што знам?
   
 20. Tedyyy

  Tedyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2015
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  2.445
  Пол:
  Женски
  Не би требало да се работи за бременост но сепак направи тест за да си знаеш на што си.
  Но штом користите кондом,користете го како што треба од самиот почеток за да не паничиш потоа.;)
   
  На Butterfly1107 му/ѝ се допаѓа ова.