1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сум бремена?

Дискусија во 'Бременост' започната од marina.maca, 15 декември 2009.

  1. fana

    fana Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    15.840
    Допаѓања:
    108.847
    Пол:
    Женски
    Честитки, со лесно:)
     
    На МЕДИЧИ му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Ann.loves.you

    Ann.loves.you Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    379
    Допаѓања:
    1.364
    Многу бледо беше и кај мене, може побледо и од ова. После 2 дена проверив преку крв и си покажа:inlove:
     
    На Anomis11 и МЕДИЧИ им се допаѓа ова.
  3. МЕДИЧИ

    МЕДИЧИ Активен член

    Се зачлени на:
    13 септември 2019
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски
    fala ti za poddrskata, utre se nadevam ke uspeam da proveram preku krv za da si osiguram
     
    На Tedyyy и Ann.loves.you им се допаѓа ова.
  4. an4ii

    an4ii Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2013
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    441
    Пол:
    Женски
    Девојки пред 8 месеци се породив но не доев и за 2 месеци добив менструација и секој месец ја добивав точно ден порано покасно ама точна ми беше и редовна но овој месец ми касни 12 дена си помислив да не сум бремена пак иако пазиме зш уште ни е мало синчето за др бебе хаха направив два теста едниот на 7дена од каснење др на 11 ама и двата беа негативни. Се плашам од што ми касни волку време?кои дриги причини можат да бидат за доцнење на волку време после 8 месеци од пораѓај? Зар е можно и двата теста да бидат лажни хахах. А и немам никакви симтоми ни гради ме болат ни ми се гади освен зголемен апетит и бел исецдок имам
     
  5. Ilina1994

    Ilina1994 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2015
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
    Девојки веќе 41 ден ми е не сум добила сеуште од вчера веќе ми се отвори апетитот изедов се живо и малку сум нервозна на момент. Дали ова се знаци дека ќе ми дојде или она лошото?
     
  6. Lostinparadise

    Lostinparadise Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2019
    Пораки:
    680
    Допаѓања:
    2.030
    Пол:
    Женски
    Тест и гинеколог
     
    На Kate Rina 93 и Butterfly1107 им се допаѓа ова.
  7. Ilina1994

    Ilina1994 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2015
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
    Не работат аптеки треба до утре да чекам таман со првата урина на сабајле. До сега сме имале редовни односи без заштита со пазење и се случувало ден два да ми касни но ова прв пат ми се случува волку долго да ми трае циклус. Туку не ми е јасно здрави парови се обидуваат да направат бебе со месеци со свршување внатре , јас на овој начин да останам бремена некако е незнам..Имам прочитано и за предсемената дека можно е и од неа ама со претходниов факт некако не се совпаѓа
     
    На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Antolinaa

    Antolinaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2012
    Пораки:
    2.791
    Допаѓања:
    17.756
    @Ilina1994 Девојче и онака имаш циклус на кој не му знаеш редот ко што ми останало во сеќавање, зашто и претходно памтам дека ти имам реплицирано.
    Зошто ама стварно зошто имаш односи без кондом? Имате и по 10ден. по трафиките на парче ако ви се скапи Дурекс и остали.

    Ти остај факти, здрави-прави парови, пазење.
    Гледај си за тебе и за твоето здравје.

    Ај умот може ќе ви дојде некогаш.
    Веројатно нема да е касно.
     
    На Stressed Out, lia22, Lostinparadise и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Lostinparadise

    Lostinparadise Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2019
    Пораки:
    680
    Допаѓања:
    2.030
    Пол:
    Женски
    Значи ако сврши во тебе има шанси за бременост. А поголеми се шансите да имаш полицистични јајници со таков циклус. Од предсемената шансите да останеш трудна се 0.0001% Така да оди си на гинеколог да го регулираш циклусот со време оти вака си правиш дополнителен стрес на организмот и уште толку ќе ти касни.
     
    На Anomis11 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.786
    Пол:
    Женски
    Не знам зашо имам чувство дека девојките шо се пазат потајно сакаат да забременат ]:)
     
    На buba4e89 и Shmizla94 им се допаѓа ова.
  11. Ilina1994

    Ilina1994 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2015
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
    Грешка си, барем за мене
     
    На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Tedyyy

    Tedyyy Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    3.014
    Пол:
    Женски
    @Ilina1994 ете денес е понеделник,работат и аптеки и гениколози.Многу феминки ти дадоа совет,сега твое е да одлучиш.Сепак се работи за здравje.
     
    На Ilina1994 и piksooki им се допаѓа ова.
  13. М*и*Л*и

    М*и*Л*и Активен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2019
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски
    здраво женски, јас денес бев на преглед има два добри фолекули каде што според календари што пратев последна менструација имав на 2ри октомври, овулација требаше вчера но ете уште не е ,примав кломифлен и денес бев на преглед,уште не дошло до пукање на фолекул не ми беше јасно рече овие 2-3 дена активно секс и послем со утрагестан да пробаме, од четврток да пијам, ако ми дојде ништо здравје следен месец, ако не да се јавам ако не ми дојде,значи има бременот, но нели овулација е негде на 14 ден , може ли и повеќе да трае
     
  14. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.786
    Пол:
    Женски
    Општо мислев, а и нема ништо лошо и во двата случаи. Секој си знае најдобро за себе :)
    Да си видиш тоа што си посакуваш.
     
    На Ilina1994 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.786
    Пол:
    Женски
    Да, по книга е така ама индивидуално е реално. Јас имав рана овулација на 12-13 ден од прилика, а има девојки со овулација на 17-18 ден. Треба да си го научиш телото и да осетиш кога имаш овулација. Така да, продолжете со работа :)
     
  16. Ilina1994

    Ilina1994 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2015
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
    Гинекологот била на службен пат до среда. Да прашам дали зголемениот апетит и појава на акни на лицето наговестува дека треба да ми дојде? Од вчера завчера по обилно јадам и тоа ме тера на благо и масна храна како пмфрит чипс итн, лицето исто од вчера повеќе ми е исфрлано
     
  17. Tedyyy

    Tedyyy Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    3.014
    Пол:
    Женски
    Ако докторката била на службен пат,аптеки има на секоj чекор.Ако си толку цврсто убедена дека не сте имале ризичен однос,мислам дека не би ни пишала во оваа тема туку во друга за проблемот што ти касни циклус.
    Мислам дека до сега требало да забележиш кои симптоми ти се поjaвуваат пред циклус.Овие што го наброja се едни од симптомите кои jас лично ги немам пред менструациja,ама каj тебе можеби се знак на циклус,не знам.
     
  18. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    @Ilina1994 јас нечитам мн на темава ама од неколку пати што прочитав гледам дека сите ти ваат да направиш тест.Оди земи и направи.Неможеш да ја спречиш вистинат или си трудна или не си.
     
    На Anomis11 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Srcka1230

    Srcka1230 Активен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2019
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Девојки позитиврен ли е тестот
     

    Прикачени фајлови:

    На WildMk, Veki4kaa, Lejlaah и 13 други им се допаѓа ова.
  20. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.373
    Допаѓања:
    317.599
    Пол:
    Женски
    ептеннн позитивен :inlove::inlove:
     
    На WildMk и ЕденЧлен им се допаѓа ова.