1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сум бремена?

Дискусија во 'Бременост' започната од marina.maca, 15 декември 2009.

  1. Ilina1994

    Ilina1994 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2015
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
    So svrsuvanje vnatre neli?
     
  2. coockie24

    coockie24 Нов член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2019
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Ептен малце,посоодветно би било да се каже не се тргна на време,секунда беше во прашање ..
     
  3. Saba08

    Saba08 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2017
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    1.661
    Пол:
    Женски
    Не си останала за време на циклус, туку од тогашниот однос имало преживеани сперматозоиди кои ја оплодиле јајце-клетката што се ослободила при овулацијата. За тестирање, препорачливо е 14 дена по овулацијата, се разбира, ако знаеш кога се случила. Ако на 4-ти си имала ризичен однос, тогаш направи тест утре пак, ако е негативен и не добиеш во меѓувреме, повторно тестирај се по една недела, можеби овој пат си имала доцна овулација.
     
  4. WonderGuurl

    WonderGuurl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2019
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    2.260
    Пол:
    Женски
    Здраво.
    Ве читав само досега но решив да се зачленам.
    Вака, многу сакаме бебче и се обидуваме.
    Имам вообичаено циклус кој трае 26 дена (досега во последните години само 3-4 пати траел подолго)
    Утре е 26тиот ден кога (не) треба да ми дојде. Од радозналост вчера правев тест за рано откривање и покажа бледа 2ра цртка!!!
    Но утрово имам светло кафеав исцедок кој нормално го имам пред менструација...
    Можно ли е и покрај цртата сепак да не сум бремена и дали кафеавото е "нормално"

    Пишав и во другата тема ама ајде еве и овде

    Поздрав
     
  5. Tedyyy

    Tedyyy Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    3.014
    Пол:
    Женски
    Не мора да значи дека кафеавиот исцедок е лош знак,го имав и jас на почетокот на бременоста.Но одма оди на гинеколог да те прегледа и да ти препиши терапиjа доколку е потребно.
     
    На WonderGuurl му/ѝ се допаѓа ова.
  6. NNK19

    NNK19 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2019
    Пораки:
    1.005
    Допаѓања:
    2.284
    Пол:
    Женски
    Женчиња кажувајте мислење.. имено тестот го имам купено поодамна може 3-4мес ми стои дома. Однос имавме на 04.10 ми касни еден ден и сабајле го правев ова излезе. Цела сум во бунило зошто по апликацијата ми викаше дека 04 ми е овулација (знам дека не е точна ап) и имавме однос незаштитени ама не сврши внатре. Бунка до немај каде. До сега не ми беше јасно како можат жени ете така несакајќи да останат без свршување ама сега се уверив:rofl: прашањето ми е колку често се дешава да има лажен позитивен тест и дали би можело да е мојов лажен? Секако ми е план др тест или преку крв ама вака сега во неверување и нетрпелива јас си викам да си прашам:D

    Едит: стомаче ме наболува како секој момент да ќе добијам(facepalm)
     

    Прикачени фајлови:

    На WildMk, Martka, Sanii princeza и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Sexybaby86

    Sexybaby86 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    4.997
    Допаѓања:
    96.213
    Пол:
    Женски
    Има втора црта, бремена си :)

    Не постои лажно позитивен тест, само лажно негативен. И да, секогаш има исклучоци од правилата, ете ти си еден од нив.

    Честитки и со лесно (fingers)
     
    На WildMk, Lejlaah, Kate Rina 93 и 5 други им се допаѓа ова.
  8. NNK19

    NNK19 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2019
    Пораки:
    1.005
    Допаѓања:
    2.284
    Пол:
    Женски
    Фала ти многу:)
     
    На Sexybaby86 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Anomis11

    Anomis11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2019
    Пораки:
    763
    Допаѓања:
    3.136
    Пол:
    Женски
    Бремена си , има јасна втора цртка :$ Еве се случува, гледаш :lol: ?Честитки !
     
    На Martka и NNK19 им се допаѓа ова.
  10. NNK19

    NNK19 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2019
    Пораки:
    1.005
    Допаѓања:
    2.284
    Пол:
    Женски
    Хаха гледам гледам :lol: фала ти :D
     
    На Anomis11 и Annora им се допаѓа ова.
  11. Jagod4e123

    Jagod4e123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2019
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Девојки, пред два дена имавме однос со дечко ми и не знам како се случи на почетокот беше без кондом ама малку дали имаше една минута, и потоа беше со кондом. Секогаш си користиме заштита од почеток до крај ама не знам што се случи тој пат. Сега дечко ми е загрижен бидејќи одпосле видовме дека ми е денот на овулација. Јас го убедувам дека нема шанси ама тој е исплашен. Има ли место за паника или не?
     
  12. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.786
    Пол:
    Женски
    Јас обично би рекла дека не би требало да се секираш ама скролни нагоре и прочитај ја членката @NNK19 и одлучи сама дали има место за паника. Позз
     
    На Jagod4e123 и 0ли им се допаѓа ова.
  13. NNK19

    NNK19 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2019
    Пораки:
    1.005
    Допаѓања:
    2.284
    Пол:
    Женски
    @Jagod4e123 да не те плашам ама шанси секогаш има кога е незаштитен односот. Ете како што кажав и погоре јас лично не верував дека може без свршување внатре да се остане бремена ама ете излезе дека сепак можело. Дури и мм се смее вика нема шанси да си трудна ако си тогаш не си од мене :rofl: а за твојов случај штом си викаш дека немало ни минутка можеби не е исти случај ко мојот (fingers)така да за во иднина и за тебе и за сите оние кои не сакаат да забременат КОРИСТЕТЕ ЗАШТИТА СЕКОГАШ !:nod:
     
    На Lejlaah, Jana06, Martka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Bubi_17

    Bubi_17 Активен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво женски сакам да ве прашам дали можам да направам тест без да ми касни?
     
  15. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.075
    Да има едни во зегин покажуваат 7 дена после ризичен однос. Прашај во зегин незнам точно име. Мене секогаш ми покажувале точно :)
     
  16. Bubi_17

    Bubi_17 Активен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Фала ти

    Ај уште 1 прашање треба да добијам на 1ви Ноември но имав 4 пати незаштитен однос и прокрварев многу малце и утредента имав кафеав исцедок малце што може да биде?
     
    Последна измена од модератор: 23 октомври 2019
  17. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.786
    Пол:
    Женски
    Кога крвареше? Ако е одма после однос треба да си идеш на гинеколог, тоа обично е знак за инфекција. Ако било брзо после менструација, може да била останата крв и да не е ништо страшно.
     
    На Stressed Out му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Mxrx

    Mxrx Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2018
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    146
    Здраво...веќе ми доцни 7 дена, правев 2 теста негативни беа. Имав односи но сите беа со заштита. Дали може да сум бремена а тестот да не покажува???
     
  19. medena147

    medena147 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    1.095
    Допаѓања:
    1.549
    Пол:
    Женски
    НЕ
     
  20. Miiaaa98

    Miiaaa98 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2019
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    904
    Пол:
    Женски

    Извини да те прашам женска после колку време од тоа имаше симптоми ... искрено имав и ја исто незаштитен однос на 3 ден од менс. И одма после 6 дена некако ми се надуја градите исто како пред добивање и многу ми се врти дали е можно толку бргу да се има симптоми .. иначе секако сакам бебенце :/