Дали сум бремена?

Дискусија во 'Бременост' започната од marina.maca, 15 декември 2009.

 1. InnaD1

  InnaD1 Активен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2019
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  Честиткиии и со лесно да ти мине бременоста! :inlove::inlove:
   
  На ivance.. му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ivance..

  ivance.. Активен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2020
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Ti blagodaram samo da mi potvrdat na ginekolog :*
   
  На InnaD1 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. BabyD0ll

  BabyD0ll Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  456
  Допаѓања:
  731
  Пол:
  Женски
  До кај си ти бела, ти доцни ли? Кога ќе правиш тест?
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Tedyyy

  Tedyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2015
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  2.521
  Пол:
  Женски
   
 5. bokace1

  bokace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  625
  Пол:
  Женски
  Во еурофарм 190 денари е
   
 6. ivance..

  ivance.. Активен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2020
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Jas vo viola go kupiv 197 denari
   
  На bokace1 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. MMiaaa

  MMiaaa Нов член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Ви благодарам девојки. :l:
   
  На ivance.. му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Bella_Stella

  Bella_Stella Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2017
  Пораки:
  853
  Допаѓања:
  1.630
  Пол:
  Женски
  Утре Бејби. :)
   
  На CareTee, Grasiela** и LucyLu им се допаѓа ова.
 9. Bella_Stella

  Bella_Stella Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2017
  Пораки:
  853
  Допаѓања:
  1.630
  Пол:
  Женски
  Па не знам да ти кажам со сигурност, ама мислам дека не. Докторот и кажал дека рано, во 5та недела, природна селекција демек. Втората бременост си ја истера ептен убаво и без проблеми.
   
  На ivance.. и Maja92@ им се допаѓа ова.
 10. fana

  fana Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  5.167
  Допаѓања:
  22.160
  Пол:
  Женски
  Кога ти е ден за (не)добивање?
   
 11. LucyLu

  LucyLu Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2019
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Женски
  Те чекаме Бела :inlove:
   
  На Bella_Stella, CareTee, Grasiela** и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. LucyLu

  LucyLu Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2019
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Женски
  Честитки и со лесно :l:
   
  На ivance.. му/ѝ се допаѓа ова.
 13. water-lily

  water-lily Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2013
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  39
  Епа тогаш најлесен пораѓај да си имаш :l:
   
  На InnaD1 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. InnaD1

  InnaD1 Активен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2019
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам многу:l:
   
 15. water-lily

  water-lily Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2013
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  39
  Со среќа и честитики! И јас се осеќав трудно, 5 дена пред да ми дојде нправив тест и излезе многу бледа втора црта! Вештеркиии :D:inlove:
   
  На ivance.., Cherry blossom89, Chanell* и 2 други им се допаѓа ова.
 16. water-lily

  water-lily Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2013
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  39
  Фала мила , да се враќа оваа среќа :l::hug:
   
  На Cherry blossom89 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. water-lily

  water-lily Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2013
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  39
  Можно е, честитки ❤️
   
  На ivance.. му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Bella_Stella

  Bella_Stella Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2017
  Пораки:
  853
  Допаѓања:
  1.630
  Пол:
  Женски
  Не знам како да сметам Фана, пошто претходно немав добиено повеќе од три месеци, така да тешко да знам кој точно ден ми е за недобивање. Денес ми е 33 ден од циклус. My calendar ми вика дека 3 дена ми касни, а Glow дека треба да добијам за 4 дена. И во двете имам внесено податоци од претходната цела година, не знм зошто различно ми даваат. Кога ми беше колку толку редовна добивав на 34-5 дена.
   
 19. fana

  fana Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  5.167
  Допаѓања:
  22.160
  Пол:
  Женски
  Да не треба да правиш тест :inlove:
   
 20. Bella_Stella

  Bella_Stella Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2017
  Пораки:
  853
  Допаѓања:
  1.630
  Пол:
  Женски
  Само што направив, ништо. Колку и да го гледам една црта има, тоа е..
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.