1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сум бремена?

Дискусија во 'Бременост' започната од marina.maca, 15 декември 2009.

  1. CareTee

    CareTee Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2020
    Пораки:
    1.188
    Допаѓања:
    3.447
    Пол:
    Женски
    Со нови сили и надежи до следен месец. :hug::hug:
     
    На Bella_Stella му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Chanell*

    Chanell* Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    4.389
    Допаѓања:
    32.797
    Пол:
    Женски
    Јас добивам циклус на 2-3 месеци.
    Вторава бременост “фати” неколку дена после циклус. Неверојатно.
    Баш вештерка, ни плоден ден ми се знае, плус предвидувам трудноЌа :devil::rofl:
    Со среќа и на тебе!
     
  3. LucyLu

    LucyLu Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2019
    Пораки:
    533
    Допаѓања:
    1.194
    Пол:
    Женски
    Да не е можеби рано направен ?
    И да нема бременост нема разочарување. Секој месец нова борба нова надеж :hug::l:
     
    На StrongKris и Maja92@ им се допаѓа ова.
  4. Bella_Stella

    Bella_Stella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2017
    Пораки:
    6.141
    Допаѓања:
    17.843
    Пол:
    Женски
    Па мислам дека не е рано, последно негде околу 10-11ти пробувавме, мислев дека тогаш имам овулација. Не знам веќе, денес сум баш лошо, не можам да размислувам. Фала ви на сите, како и да е. :l:
     
    На Maja92@ и LucyLu им се допаѓа ова.
  5. Sarichkaaa

    Sarichkaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2018
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    74
    Пол:
    Женски
    Девојчиња може ли да се забремени без дечкото да сврши во мене?
    Имаме односи секогаш со кондом, значи не свршува во мене туку во кондомот и исклучително надвор од мене, ама знаеме понекогаш кога ни е прва партија, да пенетрира два/три пати во мене без заштита а јас претходно орално убави сум го задоволила. После тоа веднаш ставаме, немаме ниту една партија без кондом истерано.. Свесна сум дека нема шанси вака да се остани трудна пошо немам никаков контакт со сперма, ама еве се јадам самата. Ми доаѓа циклусот на 28-32 дена, денес 28ми ден ми е и си имам симптоми и све тоа, али еве не знам многу глупаво се осеќам. И свесна сум дека од стресов и нервозата може да ми доцни само повеќе, ама ете..
    Знам многу парови, т.е мои другарки кои се во долги врски и си тераат односи без кондом, само дечкото да сврши надвор од нив, па не им кикснало. Јас исто сум во долга врска, си веруваме,ама пусти страв ме убива, ме прави ептен анксиозна. Секој месец нов стрес пред доаѓање, сеедно дали цело време сум користела кондом или на почетокот само без..
    А апчиња не сакам да пијам ради нус појавите кои ги имаат.

    Сакам само утеха од вас повозрасните дека само за џабе си ја лупам главата, не знам со кој друг би поразговарала вака. Би ме направиле само параноична и ништо повеќе.
     
    На Monniy му/ѝ се допаѓа ова.
  6. LaTama

    LaTama Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2019
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    343
    Пол:
    Женски
    Нема шанси, не се замарај
     
  7. Bella_Stella

    Bella_Stella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2017
    Пораки:
    6.141
    Допаѓања:
    17.843
    Пол:
    Женски
    Ако секој месец поминуваш низ истиот стрес пред да добиеш, запрашај се дали не треба да промениш нешто во врска со целиов твој "проблем". Прво, нема начин да бидеш бремена, освен ако ви пукнал кондом. Второ, тек ти е 28 ден, ниту ти касни ни ништо, а ти веќе си во агонија, крајно непотребно. Не мораш да пиеш апчиња, едноставно чувајте се со кондом ако веќе така сте решиле. И трето, уживај во сексот, немој да се преоптеретуваш со непотребни мисли и од него да правиш причина за стресови. Ако секој месец ги имаш истите прашања и стравови во глава сменете ја рутината за да се осеќаш побезбедно.

    Ако нешто ти значи, со сопругот пред да бидеме во брак, бевме 11 години во врска и на прсти се брои колку пати употребивме кондом. Знам сега сите ќе почнат сексуално преносливи болести, на мажи не може да им се верува ла ла ла. Епа јас ќе ви кажам дека и на жени не може да им се верува. И ако сум во врска со некој во кој што ќе имам постојани сомнежи и ќе ми треба кондом за да ме заштити од потенцијални преносливи болести, тогаш што ќе ми е таква врска? Не пропагирам ништо, апсолутно право на личен избор си е. Ете ме мене, 12 години подоцна, без ниту една болест, инфекција и слично. Опушти се, во моментов немаш место за паника. :)
     
    На Maja92@, CareTee и LucyLu им се допаѓа ова.
  8. ivance..

    ivance.. Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2020
    Пораки:
    2.660
    Допаѓања:
    7.122
    Пол:
    Женски
    Da epa super se nadevam deka i jas dobro kje ja isteram vtorava ako e sigurno
     
    На Bella_Stella му/ѝ се допаѓа ова.
  9. ivance..

    ivance.. Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2020
    Пораки:
    2.660
    Допаѓања:
    7.122
    Пол:
    Женски
    Ti blagodaram :*
     
  10. ivance..

    ivance.. Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2020
    Пораки:
    2.660
    Допаѓања:
    7.122
    Пол:
    Женски
    Ti blagodaram i na tebe so lesno neka ti e :l:
     
    На water-lily му/ѝ се допаѓа ова.
  11. ivance..

    ivance.. Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2020
    Пораки:
    2.660
    Допаѓања:
    7.122
    Пол:
    Женски
    Bella_Stella ne gi gledaj po kalendarot posto ne gi pokazuva tocnoni jas taka gledav ama ispadna deka porano mi se plodnite denovi
     
    На Dr.Zzz и Bella_Stella им се допаѓа ова.
  12. ivance..

    ivance.. Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2020
    Пораки:
    2.660
    Допаѓања:
    7.122
    Пол:
    Женски
    Se soglasuvam so bella samo opustise nema sansi da si bremena ako ne sfrsil vo tebe.
     
  13. WhiteAngell

    WhiteAngell Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2012
    Пораки:
    721
    Допаѓања:
    2.303
    Пол:
    Женски
    Не знам дали сум повозрасна но не е битно. Мажена сум и веќе година дена не се пазиме со сопругот (читај свршува во мене) најопуштено ако се фати се фати ако не нареден месец ама до сега безуспешно.

    Не е така лесно, плукни-залепи. Џабе си ја лупаш главата, ем со кондом, ем надвор свршува нема како да останеш бремена. Опушти се, не се стресирај без потреба и од стрес може да ти доцни...
     
    На LucyLu му/ѝ се допаѓа ова.
  14. srcka_a

    srcka_a Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2020
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Здраво, и извинете на долгиот пост..
    дали може некој да ми помогне, тек во понеделник сум на лекар,ќе збеснам до тогаш... последна менструација ми е на 27ми април, а претходно правев киретажа на 23 март поради неразвивање на плод во 8ма недела(blighted ovum)..вчера направив тест бидејки имав малце кремаво кафеавко и ми покажа втора бледа линија..денеска еве ништо, само бело прање..
    прашањето ми е дали може да има врска на двете линии доколку сеуште не ми се изнормализорани хормоните од претходната бременост или стварно сум бремена?!?!? а вака од главоболка, пецкање на брадавиците, грчеви во стомакот и минимална болка од време на време во десниот јајник друго ништо не чуствувам...
     
    На fana и ivance.. им се допаѓа ова.
  15. ivance..

    ivance.. Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2020
    Пораки:
    2.660
    Допаѓања:
    7.122
    Пол:
    Женски
    Mozno e da si bremena pak ako si imala odnosi posle kiretazata ako skrosi te imaat iscisteno bidejkji togas matkata e najcista i naj plodna
     
    На srcka_a му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Bella_Stella

    Bella_Stella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2017
    Пораки:
    6.141
    Допаѓања:
    17.843
    Пол:
    Женски
    Не можам да тврдам со сигурност, но по некоја логика, 2 месеци е предолг период за нивото на бета hscg сеуште да се детектира со тест за бременост. Нека кажат поискусните, но јас мислам дека е нова бременост. Доколку е така ти посакувам овој пат да си ја износиш со лесно до крај!
     
    На MeowMeow, Mantub, piksooki и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. fana

    fana Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    15.840
    Допаѓања:
    108.847
    Пол:
    Женски
    90% сум сигурна дека си повторно бремена :l:
     
    На Martka и srcka_a им се допаѓа ова.
  18. Lovebug01

    Lovebug01 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2020
    Пораки:
    3.409
    Допаѓања:
    8.685
    Пол:
    Женски
    Штом веќе си добила после китетажата, значи хормоните се нормализирале. И јас мислам дека е нова бременост, ако е така со лесно и до крај да си истераш :inlove:
     
    На srcka_a му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.074
    Пол:
    Женски
    Можно е лажно позитивен после киретажа ама брзо после тоа, вака по 2 месеци некако касно, јас мислам дека во прашање е бременост
     
    На srcka_a му/ѝ се допаѓа ова.
  20. black_lover

    black_lover Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2015
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Чупињаа...треба да ми дојде за 2дена,а нрмам симптоми,не ме болат градите..
    Дали е можно да ми касни заради тоа што ставав тетанус вакцина?