1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сум бремена?

Дискусија во 'Бременост' започната од marina.maca, 15 декември 2009.

  1. Lena_3366

    Lena_3366 Активен член

    Се зачлени на:
    27 април 2020
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    114
    Пол:
    Женски
    Во случај да си бремена, може подоцна настанало оплодувањето, па затоа не покажува. Јас сум на иста мака, ден пред да добијам негативен ми испадна, а еве веќе 8 дена ми доцни и страв ми е тест да направам. Почекај и ако ти доцни уште повтори го
     
    На Niiki му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ivance..

    ivance.. Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2020
    Пораки:
    2.660
    Допаѓања:
    7.122
    Пол:
    Женски
    Можеби имаш доцна овулација почекај барем уште два три дена да ти касни па направи пак
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Bicka77

    Bicka77 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2020
    Пораки:
    1.694
    Допаѓања:
    5.030
    Пол:
    Женски
    Ги имав истите симптоми како и ти. Тестот го направив на 17ти ден од овулација и беше видливо позитивен.
    Не сакам никако да те обесхрабрам, секако сте во рана фаза на пробување, има време, ќе биде. ;)
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Niiki

    Niiki Активен член

    Се зачлени на:
    7 март 2020
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Ama ovulacijata mi ja pokazha kalendarche za menstruacija i plodni denovi...valda ne e greshno
     
    На ivance.. му/ѝ се допаѓа ова.
  5. S.W.A.G

    S.W.A.G Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    1.358
    Допаѓања:
    8.910
    Пол:
    Женски
    Апликацијата покажува "теоретски" кога би требало да имаш овулација, таа не го знае твојот организам. Може да имаш и рана и доцна овулација.
     
    На Niiki и Lena_3366 им се допаѓа ова.
  6. Niiki

    Niiki Активен член

    Се зачлени на:
    7 март 2020
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Леле,искрено многу се надевам овој пат срци....ова никад не ми се случило..секогаш ми е точна менструацијата точно на 28миот ден...може некогаш само ден или два порано да ми дојде ама многу многу ретко иначе точна ми е како саат секогаш на денот кога треба да добијам или се будам со добиено или до 8.00 најкасно е тука...никогаш не ми каснело....ама тестовите ме разочаруваат

    Se plasham malku povekje zatoa shto majka mi imala maka so zabremenuvanje :'( jas sum rodena posle 12 godini brak :'(
     
    Последна измена од модератор: 9 јули 2020
    На Lena_3366 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Lena_3366

    Lena_3366 Активен член

    Се зачлени на:
    27 април 2020
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    114
    Пол:
    Женски
    Што е наше ќе си дојде! И мене ме разочара тестот, но еве уште ми доцни, па некако ми се врати надежта, но со голема резерва сум. Почекај уште малку и направи пак тест, се надевам ќе видиш две цртки. Јас овојпат и да добијам не се разочарувам бидејќи од следниот месец планирам со вино и рен да започнам.
     
  8. ivance..

    ivance.. Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2020
    Пораки:
    2.660
    Допаѓања:
    7.122
    Пол:
    Женски
    Не секогаш точно покажува кај менњ се водев според календарчето па испадна подоцна
     
  9. Niiki

    Niiki Активен член

    Се зачлени на:
    7 март 2020
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Eee ama jas so toa pochnav...i ako ne se dve crtki ke se razocaram epten...od toa se plasam mnogu :'( inace fala za poddrskata se nadevam deka ke si pisime ovde za brzo deka sme dobile poklonce ❤❤❤
     
    На Lena_3366 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.127
    Допаѓања:
    147.117
    Пол:
    Женски
    Медицинско лице си?
    Фала на поправка инаку, прифаќам критика. :)
     
  11. ana_mila

    ana_mila Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2020
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    14
    Како се справувате со ситуацијава на корона вирус и забременување, и недај боже некој да биде позитивен на вирусот во рана бременост, дали би имало некои последици врз плодот во случај жената да е заразена со ковид а да е во рана бременост? Ме убива мисли што ако сум бремена и се заразам од вирусот ?
     
  12. Bella_Stella

    Bella_Stella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2017
    Пораки:
    6.029
    Допаѓања:
    17.525
    Пол:
    Женски
    Не. А ти?
     
    На thelittle17, piksooki и Cherry blossom89 им се допаѓа ова.
  13. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.897
    Пол:
    Женски
    Мене ми доцни 9ти ден денес, направив тест,негативен е.
    Пред еден месец бев на гинеколог немам никаков прпблем.
    Е сега ризичниот однос(со свршување внатре) ми беше околу 27ми јуни,вториот 29јуни.
    Дали е можно да е рано?
    Зошто не знам од што друго би ми доцнело толку
    Последна менструација ми беше на 30 мај
     
    Последна измена: 10 јули 2020
  14. ivance..

    ivance.. Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2020
    Пораки:
    2.660
    Допаѓања:
    7.122
    Пол:
    Женски
    Во плодни денови го имаше односот?
     
  15. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.897
    Пол:
    Женски
    Па ако сум требала да добијам 31/1 не би било во плодни.
    Се загрижов не ми касни вака.
    А лошо ми е многу ова мачење пред добивање...
     
  16. ivance..

    ivance.. Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2020
    Пораки:
    2.660
    Допаѓања:
    7.122
    Пол:
    Женски
    Обично во неплодни денови мали се шансите да се фати можеби ти доцни и од стрес и од времево но најубаво отиди на гинеколог и ќе ти каже најдобро за да не се мислиш
     
    На jarec6 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. cornflakes6556

    cornflakes6556 Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2020
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    Почекај уште 5 дена направи тест ако не излезе а немаш добиено оди на гинеколог.
     
    На jarec6 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. RumShtangla

    RumShtangla Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2015
    Пораки:
    789
    Допаѓања:
    1.421
    Пол:
    Женски
    Поминавме и плодни и неплодни. Тие што ме читаат знаат дека се обидуваме за бебе. Прошли месец добив како и претходните за жал. Еве денес е дата за добивање. Дали премногу се оптеретувам? Дали имам преголема желба за бебе? Не се разбирам ни самата веќе. Чекам две цртки никако да дојдат.. пијам фолна и по едно бедоксинче за секој случај. Совет? ...
     
  19. kalinaka

    kalinaka Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    2.013
    Пол:
    Женски
    Сигурно веќе некој ти го кажал ова, ама еве и јас ќе ти кажам: пробај опушти се, знам дека не е лесно, посебно кога го чекаш подолго време и кога толку многу посакуваш да се случи.
    Ама пробај еден месец не обрнувај внимание на плодни и неплодни денови. Имајте секс кога ќе посакате и не се обидувајте да направите бебе, тука гледајте да се опуштите и да ви биде убаво.
    Не знам колку време се обидувате и дали сте правеле некои испитувања и дали имате некој проблем?

    Еве го моето искуство : 3 години се обидувавме за бебе, секој месец пратење плодни, неплодни денови, па во која поза требало, па нозе во вис и сексот ми беше правење бебе, а не уживање. Последната година и секој месец на гинеколог пратење оволуци, колку растат фоликулите и сл. И секој месец разочарување кога ќе добиев.
    Живци искинав, па на крај си реков од следниот месец почнувам да собирам документи за ин витро, само да добијам и почнувам со процедурата. Тој месец бев и преокупирана со работа, па дали имавме секс неколку пати ама воопшто не помислив на бебе зошто веќе се откажав дека можам природно да забременам и баш тогаш бидна работата, баш тој месец не добив менструација и си ги видов двете цртки :)

    Пак ќе кажам олабави се и пробај најди некоја занимација да не мислиш на тоа.
    Ти посакувам наскоро да те израдуваат две цртки.
     
    На Snowflake97, Bobsponge, piksooki и 11 други им се допаѓа ова.
  20. majaskkkk1

    majaskkkk1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2013
    Пораки:
    361
    Допаѓања:
    79
    Здраво
    Од што може да ми искочи херпес на вагината? Може ли нешто да е до дечко ми бидејки имавме секс? Многу сум искпашена, прв пат ми е ова.
    Фала.
     
    На Hurikanke20 му/ѝ се допаѓа ова.