Форумџика на годината 2020

Дали сум дебела?

Дискусија во 'Канта' започната од SlAtKi4ka.SlAtKi4ka, 22 септември 2012.

 1. SlAtKi4ka.SlAtKi4ka

  SlAtKi4ka.SlAtKi4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2011
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  313
  Пол:
  Женски
  Мислам дека многу девојки си го поставуваат тоа прашање не можев да најдам ваква тема затоа отворив (ако има у канта и дајте ми линк)!

  Јас ќе почнам имам 14 години висока сум 171 а тешка 65 килограми дали сум дебела?Ајде помош ве молам! :sweat: :sweat:
   
 2. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.564
  Допаѓања:
  9.891
  ^ па сега ние од кај да знаеме дали имаш голем стомак, голем газ, дебели нозе...можеби коските ти се тешки.
  ти што мислиш дебела си?
   
 3. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.030
  дај слика да видиме па да кажиме.
   
 4. SlAtKi4ka.SlAtKi4ka

  SlAtKi4ka.SlAtKi4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2011
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  313
  Пол:
  Женски
  имам малку стомак,немам голем газ а нозете мислам дека ми се таман навистина незнам јас мислам дека не сум бидејќи имам една другарка пониска е од мене а има 75 килограми!
   

  Прикачени фајлови:

  • PICT0014555.JPG
   PICT0014555.JPG
   Големина на фајлот:
   224,3 KB
   Прегледи:
   358
 5. Barbie20

  Barbie20 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  10.721
  Пол:
  Женски
  Не си дебела,има и подебели.Камо и јас да бев дебела :lol: И да знаеш дека тежината не е толку важна ;)
   
 6. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.030
  abe ova ne e nisto taman si :) kakvi ima pokrupni pozdrav
   
 7. SlAtKi4ka.SlAtKi4ka

  SlAtKi4ka.SlAtKi4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2011
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  313
  Пол:
  Женски
  Ви благодарам многу! :* :*
   
 8. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  766
  И сега бараш комплименти да ти кажуваме дека си супер, дека си слаба итн?
  Сама си кажа дека МИСЛИШ дека не си, што има да прашуваш? Ако ти се се осекаш убаво во твоја кожа, што има да ги прашуваш другите? Ако сакаш тема нова да направиш, пиши го другше насловот. За сите да си кажуваат дали мислат или не дека се дебели (а не да се прашува: висока сум 180 имам 57 кила, дали сум дебела? |( ).

  Имаш 14 години, тек сега ќе се менуваш, ако сакаш да не се здебелиш внимавај на исхраната. :)
   
 9. AnGel.fire

  AnGel.fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  221
  За секого „таман“ значи различно. Ако ти мислиш дека ова е таман за тебе тогаш е ок, може за некого ова е многу и би ти кажал дека си дебела.. секој различно. Јас би ти кажала дека има мнооогу полоши од тебе и не само како утеха туку и како факт. И друго што би те советувала е дека можеш пр. да ослабеш со диета и вежбање 4 кила најмалце, зашто викаат дека тежината е таман кога е 110-112 броја помала од висината.

  Just saying... :)