1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сум единствена?

Дискусија во 'Сингл' започната од skopjanka0923, 17 јануари 2011.

 1. skopjanka0923

  skopjanka0923 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  6
  Луѓе,се палам на постари мажи,ама на доста постари,по 35-45 години,дури и некои постари.
  Имам фантазии со нив. Што е најтрагично,сите се професори!
  Секој од нив ме привлекува со нешто различно од другиот.

  Дали е ова абнормално??
   
 2. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  381
  Да, абнормално е! |(
  Покрај толку убави млади дечки... :^)
   
 3. divi

  divi Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  15
  Ми изгледа како да тролаш на форумов со ова прашање ама сепак ќе ти дадам одговор. Ако навистина имаш 15 години како што пишува на твојот профил, не е баш нормално. Од друга страна сигурен сум дека многу луѓе имале фантазии со многу постари или пак многу помлади мажи/жени, ова од лично искуство ти зборувам. Работата е што можеш да бидеш злоупотребена ако ова излезе од твоите фантазии, затоа би ти рекол да бидеш многу претпазлива, и да не губиш самоконтрола.
   
  На easyyyyy му/ѝ се допаѓа ова.
 4. skopjanka0923

  skopjanka0923 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  6
  Очекував вакви одговори :) Сепак фала. И да,знам дека ако испаднат реалност нема да биде добро,ама среќа не одам до таа мера. Оваа појава ми беше поизразена до пред една година,сега сум по океј,ми се допаѓа момче 2 години постаро од мене. Па белки тоа било само фаза што мора да се помине.. :)
   
 5. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.051
  Напушти го филмот,одма! :^)
   
 6. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.719
  ^ да се надоврзам на Џули...
  Или филмот ќе те голтне цела. За некоја година ќе завршиш со мешенце и прстен на рака, а до тебе лепотан (читај дедо) од 40 и кусур години :geek:
   
  На cupcakeb и stilas7 им се допаѓа ова.
 7. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Од тоа што те читав во другата тема дека твоите родители се разведени, мислам дека бараш татковска љубов затоа те привлекуваат постари мажи.
   
  На blond му/ѝ се допаѓа ова.
 8. skopjanka0923

  skopjanka0923 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  6
  Хахаха луѓе па не мислев да одам до таму! :) Со прстени на рака и мешенце. Само фантазии,ништо повеќе.
  И да,offspring очигледно така ќе испадне дека е. Тоа пред некој месец го сфатив.
   
 9. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  скопјанка

  не си играј играчки, оти може да дојде до плачки
  оти навистина ако ова твое свесно или потсвесно мечтаење се оствари можеш да бидеш или со прстен на рака и меше или искористена од некој постар маж ке сакаш да се вратиш назад, но нема да можеш

  контролирај се и внимавај што правиш и не дозволувај ваквите фантазии да се реализираат
   
 10. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  2.007
  Не си единствена....Шерон ти стиска палци ;)
  Ама она не ни праша,си фати дечко па само ни се пофали :P
   
  На Mistery и Offspring им се допаѓа ова.
 11. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.833
  Не е нормално тоа.
  Како што пишала Оффспринг можеби потсвесно ти се случува тоа поради тоа што твоите се разведени
  тебе ти е потребна грижа ама ја бараш на несоодветно место .
  Место кое може да ти го зафркне цел живот.

  Мој совет- Оди на советување кај психолог
  (додека не е касно )
   
 12. nina-nina

  nina-nina Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  17
  Не е абнормално!!! Имам многу пријателки кои се палат на постари мажи и тоа е дел од фантазиите кои ги поседуваме.Но доколку ја реализираш твојата фантазија можеш многу лесно да завршиш во светот на изгубените и празни душички.Млада си ,ти фали татковска љубов и затоа те привлекуваат постари...но не ти препорачувам да искусуваш такви моменти. ;)
   
 13. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  7.160
  Па со твоите 95 години нормално е да се палиш на 45годишњаци....оф боже мој |(
   
  На tpandevska и Juicy им се допаѓа ова.
 14. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Да не споменела Офспринг тоа, никогаш немало да ми текне на таква појава.
  Сите се палиме на различни нешта, ни се допаѓаат различни типови на луѓе. Во ред е тоа да стои во твојата фантазија, боже сачувај има некои од нас кои фантазираат и како ги тепа некој со камшик :D но гледај тоа да остане така. Ако не, пак ќе повторам тоа што кажала Кате, психијатар му е мајката. Немој да си скептик, од лично искуство (не за оваа тема) од голема помош се.
   
 15. Sunday-Rose

  Sunday-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  123
  Пол:
  Женски
  Хаха, стварно, 95години имала, па и се свиѓале ,,постари,, на 45 години хаха...
  Ина4е мислам не знам јас искрено не сум за многу голема разлика помеќу машкото и женското, мислам глупо би ми изгледало некоја моја другарка со 40годишен да оде, апсолутно не нормално, мислам бар машки има, ај нешто друго да е да не можеш да најдеш, ама машки ли...ц ц ц
   
 16. TPBIBA

  TPBIBA Активен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  aбнормално е -.-
   
 17. tpandevska

  tpandevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2014
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  5
  бог да чува, абнормално..колку убави машки има на твоја возраст..
   
 18. Lilik

  Lilik Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2022
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  6.247
  Пол:
  Женски
  Strasna situacija