Дали сѐ уште ги играте оние детски игри кога сме биле мали?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Deni-f, 11 март 2010.

 1. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.181
  Не, ама во некои моменти колку сакам пак :$ .. ластик, плочка, џамии.. ех :D Aма веќе не сме толку мали девојчиња.. :D :D
   
 2. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.655
  Допаѓања:
  19.656
  Пол:
  Женски
  колку ги сакам :) понекогаш играме со дел од моите другарки што се како мене :)
  ах колку ги сакам тие игри :)
   
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.951
  Пол:
  Женски
  Ретко, ете со малите внучиња на дечко ми, инаку вака каде ќе играм :$ инаку како радо би играла граница,грабни стапче,ластик
   
 4. Lady17

  Lady17 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
  Паа, понекогаш кога ми е досадно. :D
   
 5. Maxymous

  Maxymous Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2012
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  69
  Понекогаш, убаво е да се навратиш на детството кога се беше така убаво и безгрижно :)
   
 6. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.545
  Пол:
  Женски
  Јас пред некоја недела си играв ринге ринге јаја со едно девојченце кое има 2 години, па си подававме со топка, па игравме жмурка само ние двете :D
  Убаво е некогаш да се потсетиш на детството, ах барем само еден ден да се вратам во тоа време :)
   
 7. Lady.Di

  Lady.Di Активен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  Да јас нон-стоп ги играм со другарите од маало :D :D :D . Многу ми се интересни :D
   
 8. BlondeGirl8

  BlondeGirl8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  115
  Имам 14 години и сеуште играм со децата од улица жмурка, брканица и ред други игри хахах :$ :$ :$
   
 9. sweet25

  sweet25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  312
  До пред некое време со дечко знаев да си лежам и да си играме - на буква, на буква. :D
  Ама најсмешно ми беше кога со еден другар игравме, и не можев долго да погодам што е, на буквата Ш, и на крај кога ми рече шарки, за тие на вратата, јас уопште не помислив на шарките што ја држат туку на некои сликички и не му признавав , како си нашол збор за сликичките. :lol: ( додека да ми текне ) :D
   
 10. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.238
  Допаѓања:
  1.312
  Па кај нас нема деца со кои би можела да си играм ,ма да би сакала.Сите се преоптоварени со компјутерски наместо реални игри ,нивото на социјализација им е многу ниско ( освен непосредниот контакт со маусот и тастатурата ,јбг) и искрено се радувам кога ќе наидам на група разиграни дечиња ,што претставува вистинска реткост.
   
 11. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.502
  Допаѓања:
  4.117
  Пол:
  Женски
  Понекогаш..
   
 12. Lily52

  Lily52 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2013
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  36
  Кога бев мала си игравме со другарките Слугинкии мајки керки и дрр
  Ама сега ен бидејки сум голема ама мн сакам пак да си играм :)
  и секкао миж дупка мн сакакам ама никој нејке да игра :(
   
 13. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  816
  Пол:
  Женски
  Некогаш ќе ми текне малце да си поиграм со помалите деца :lol:
   
 14. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.617
  Допаѓања:
  24.751
  Пол:
  Женски
  Понекогаш, кога нема што да правам :D
   
 15. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.364
  Допаѓања:
  4.278
  Пол:
  Женски
  Еве јас сум 8 одд ии многу ми фалат игрите: криенка,куцкамен,ластик,прекар,штркот бара боја :lol: , народна,пипни стој, нека бие нека бие, па ко си игравме со барбики :lol: .. до 6одд си игравме во маалото но сега ела најди ги децава уфф ..
   
 16. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.404
  Пол:
  Женски
  хах, па играм twister :$
  [​IMG]
   
 17. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.617
  Допаѓања:
  24.751
  Пол:
  Женски
  Понекогаш, кога ми е досадно.. :D
   
 18. deedee0

  deedee0 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  364
  ретко
   
 19. UnPaso

  UnPaso Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  1.002
  Допаѓања:
  247
  Пол:
  Женски
  Понекогаш :$
   
 20. leighton23

  leighton23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  1.680
  Многу ретко, пред 2-3 месеци со другарка ми решивме да се присетиме на детските игри во маало. Кога не видоа почнаа да се шегуваат на наша сметка. :D