Дали сѐ уште ги играте оние детски игри кога сме биле мали?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Deni-f, 11 март 2010.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.336
  Допаѓања:
  114.839
  Пол:
  Женски
  До лани играв оваа година не ама ми недостигаат :(
   
 2. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  942
  Допаѓања:
  502
  Пол:
  Женски
 3. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.687
  Пол:
  Женски
  Јас уште не се сметам за голема, ама ете, на помала возраст од сега. :wasntme:
  Игрите со карти: тонч, магарец, покер, брич, кент, тоалет, макао...
  Може да се случи многу ретко: на буквата-на буквата, скриен предмет, брза географија, каладонт, не лути се човече, монопол. :)
   
 4. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.404
  Пол:
  Женски
  Играм криенка летото со лудата другарка. Исто така и со пиштоли на вода си играме летото. :$
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 5. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.247
  Пол:
  Женски
  Цело лето играм криенка со другарчињата..овај интернетот сите деца ги запусти :!: Еее кога бев помала никој не седеше на компјутер..сите по цел ден надвор бевме и игравме :lol:
   
 6. Pretty123

  Pretty123 Активен член

  Се зачлени на:
  16 април 2014
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  7
  Жмурка/Крижи-Мижи....Мојата омилена детска игра :3 8)
   
 7. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Па да, понекогаш. Ама тоа кога сум внатре само, надвор не. :D
   
 8. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  4.603
  Пол:
  Женски
  Криенка, конзули и оние таквите не.
  А скокање на јаже, карти, монопол, табла, на буквата на буквата, бесилка, да :D
   
 9. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.252
  Од типот жмурка, ластик, јаже и нему сличните, не.
  Додека овие другиве од типот - брза географија, монопол нелути се човече и некои други кои се со седење, да, но сепак и тие многу ретко. :)
   
  На НаталиЛили му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Joi

  Joi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2014
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  1.987
  Ееее кога ќе ги слушнам маливе како трчаат и си играат надвор, ми иде и мене да испаднам, ама од пусти срам.... :lol:
   
 11. Twinkles

  Twinkles Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  973
  Ехее , дааа ..
   
 12. Oneo

  Oneo Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2014
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  1.052
  Пол:
  Женски
  Играва се вика Claw , многу ја играв како помала, но сега никако не можам да најдам да ја играм на интернет или да ја симнам. Дали некој може да ми помогне?
  Еве слики
  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]
   
  На mula му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ladyySi

  ladyySi Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  741
  http://www.fullypcgames.net/2014/03/captain-claw-game.html
  еве ја, таман и јас да си ја спуштам :D
   
  На mula и Oneo им се допаѓа ова.
 14. Oneo

  Oneo Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2014
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  1.052
  Пол:
  Женски
  На ladyySi му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.479
  Допаѓања:
  47.103
  Пол:
  Женски
  Скрос престанав да ги играм тие игри некаде на 14-15 години, но сега иако имам 21 година пак почнувам да играм по нешто, само заради мојот внук. :)
   
 16. Beautiful_girl..

  Beautiful_girl.. Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2015
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  311
  Пол:
  Женски
  Обожавам да играм надвор, на пример мижитатара (ние криш миш викаме), ракомет,Ѕиздија и мн други игри шо сум ги играла ко помала
   
 17. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.913
  Откога се појави интернетот и компјутерите детските игри престанаа. Јас го фатив времето кога сеуште се играше на улица. Ми недостига тоа време.
   
 18. N0NamE

  N0NamE Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2015
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  2.129
  Пол:
  Машки
  Еххх времиња беа тоа сега повеќе не растеш созреваш поинаку размислуваш градиш кариера основаш семејство можеби еден ден пак со својте деца играјќи би се потсетил на старите времиња.Али секако ми фалат тие времиња секој од нас длабоко во себе барем еднаш посакал за миг да може да биде повторно мал и да се наврати на тие денови и на тие дружби со маалските другари и безгрижното детство.:D
   
  На simonna.a му/ѝ се допаѓа ова.
 19. mula

  mula Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2016
  Пораки:
  275
  Допаѓања:
  1.900
  Пол:
  Женски


  Леле и јас ја играв многу оваа. Ме израдува сега. :) Со сирените и чудовиштето што не можев да го победам. :D И извиците чудни :worried: Мислам дека имаше и со шпанско село една стаза, на првата се сеќавам со бегање од затвор. Бар така мислам дека беше :) Штета што ја немам да се потсетам, а омилена ми беше. А и на сестра ми. Затоа се тепавме која прва на компјутер. (Па и тоа е детска игра не?) :)

  Друго нешто што ми текнува е дека слегувајќи по скали застанувавме на секое одморалиште и игравме бокс ( не паѓаа вистински боксови:?:), а пред родендени или некој важен ден (оти се правеа кифли) се мечувавме со сукала. :devil:
   
 20. Neophodna

  Neophodna Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  569
  Допаѓања:
  523
  Пол:
  Женски
  Да играм со мјте помали братучеди