1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали тампонот може да го скине хименот?

Дискусија во 'Канта' започната од Vodolija, 28 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Vodolija

  Vodolija Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  12
  Вака женски... Во голема дилема сум дали можеби тампонот би можел да ме скине... Набрзо ќе полнам 17, а ова лето употребив тампон,иако сеуште сум немала односи...Сега ме фаќа страв да не дојдам во ситуација ( а сигурно ќе дојдам :D ) кога би можела да имам односи со дечкото,а да бидам скината од тампонот, па дечко ми да не ја изгуби довербата во мене и сличнно...
  Дали можеби сте запознати со ова? Ве молам Хелп :) позз
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  124
  мислам дека не можеш ако си користела од најмалите тампони,но сепак консултирај се со гинеколог тој може најдобро да ти каже,но веќе ако дошло до тоа(што не верувам)зошто хименот е еластичен на дечко ти ќе му објасниш што било работата и сигурно ќе те свати.па на крај краева не треба на дечко ти да му биде толку важно дали си скината или не
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.