1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали тверкате?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Mila-Milena, 5 ноември 2013.

 1. Mila-Milena

  Mila-Milena Активен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  13
  Ок гледам дека цел свет е заразен со тоа тверкање (twerking). Прво мислев дека Мајли Сајрус го почнала ама кога подобро разгледав тоа си имало цела историја уште пред неа. Гледам врие од видео материјали на интернет и баш ме интересира дали некој кај нас игра вака? Макар по дома :rofl: Ми делува прилично провокативно ама и интересно. Пробав еднаш да играм само мислам дека немам доволно месо на мене за да го изведам како што треба :lol:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. anna-tessa

  anna-tessa Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  22
  Хахаха според мене ова тверкањето е една луда работа, значи стана познато со милионите критики до Мајли, а потоа и секој почна да си се снима хаха. Искрено јас немам пробано, но една моја другарка е тука некаде и навистина ми изгледа апсурдно.
   
  На jelena.rozga му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Kristina.R

  Kristina.R Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Машки
  според мене е една обична глупост :D
   
 4. Mila-Milena

  Mila-Milena Активен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  13
 5. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.589
  Пол:
  Женски
  Глупости и то живи |( |(
   
 6. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.695
  Пол:
  Женски
  Мајли најубо го праи бе! XD
   
  На Lolo5 и AnGeL4e009 им се допаѓа ова.
 7. jovanovska94

  jovanovska94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  1.109
  Допаѓања:
  3.804
  Да и тоа заедно со другарка ми, ама сеуште сме на основно ниво. Се договоривме кога ќе имаме повеќе време ќе извежбаме и некое покомплицирано движење...
  Инаку тверкањето не зависи од облините- јас имам прилично голем задник и полесно ми оди, ама иако другарка ми има затегнато и мало газе, сепак тоа го прави одлично! :) :)
   
  На Lolo5, LaraSolare и Mila-Milena им се допаѓа ова.
 8. redhat

  redhat Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  222
  хехехе не ама би пробала да се научам чисто ради забава :D
  ма да сакам да научам поише лап денс :) 8)
   
  На Mila-Milena му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Mila-Milena

  Mila-Milena Активен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  13
  I do not agree :D Мислам дека она си нема појма, ептен ја исфорсираа со она настапон со јазикот дури смешна ми е! Ама затоа Ријанче со видеоно за Pour it up WOW :) :) :)
  http://www.youtube.com/watch?v=ehcVomMexkY
   
  На Juicy, RiRii и LaraSolare им се допаѓа ова.
 10. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.695
  Пол:
  Женски
  Мислев на шала, но тверкањево ми е... :puke:
  Незнам каде е убавината..
  Едит: Не мислам за Ријана општо мислам.
   
 11. Mila-Milena

  Mila-Milena Активен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  13
  Aaaaaa OK :D Ако ако право на избор :rofl: Мене ми се баш интересни како успеваат така да тресат :^)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. LaraSolare

  LaraSolare Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  6.617
  Пол:
  Женски
  Абе каква Мајли :o Тоа ли е тверкање , се ежам кога ке се спомне нејзиното име у овој контекст . Јас имам научено некое елементче сама дома си се учев од едно видео и една другарка заразив па сега заедно ќе се учиме . Кога научив еден основен елемент се испофалив по другарки , на мајка ми , абе жива радосна бев .Имам изгледано доста видеа од Тверк Тим неколку девојки што има ама баш газлести се снимаат и секоја чест капа симнувам , е од пред неколку дена имам нова миленичка , посебно заради затегнатото газе што го има :D Иначе зошто глупости ? Мене ми е баш интересен за да приреди приватно шоу на некој што заслужил :) Абе толку ми се свиѓа што часови би земала да го утврдам . После видеово мислам дека никој нема да остане рамнодушен ,уживајте :D :D

  http://www.motika.com.mk/index.php?opti ... t&id=45179
   
  На little women и Lana del Rey им се допаѓа ова.
 13. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.738
  Пол:
  Женски
  Како успеваат овие што тверкаат,како? :o
   
  На Alex99 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Mila-Milena

  Mila-Milena Активен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  13
  И мене ме интересира тоа!!! Мислам ајде некои основни движења, ама кога ќе видам некоја превртена со нозете нагоре или шпага направила и уште го тресе не ми е јасно како го прават тоа?! На пример знам дека ако сакаш да научиш да мешаш со стомакот треба да земеш едно шише да го ставиш напред значи кај половината на панталоните и секој ден да се обидуваш со стомакот да го кренеш нагоре. Може и тука има некоја финта што ние не ја знаеме :rofl:
   
  На Lolo5 и sweet-star им се допаѓа ова.
 15. swrcii

  swrcii Нов член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  270
  Да бе си тверкаме од време на време
   
  На Fancy_Nency 22 и Lolo5 им се допаѓа ова.
 16. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  8.467
  Допаѓања:
  39.686
  Пол:
  Женски
  Her ass is aliveeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!

  Знам онака основно нешто ама како овие никад :D
   
  На Lolo5 и LaraSolare им се допаѓа ова.
 17. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.017
  Пол:
  Женски
  Искрено мене ова ми е глупаво, ако сака некој нека си го практикува (иако мислам дека постојат доста видови на понормален танц), ама закачувањево видеа, да им го креваш "притисокот" на цела јавност.... :puke:
  Ријана не ја сакам, како и повеќето познати пеачки од слична категорија бидејќи не знаат веќе што да направат со себе, па успеваат да ги затрујат и нашиве тука иако сме мнооогу поназад, па се ова се смета за страшно недолично за нашиве простори. А за Мајли премногу ми е жал во што се претвори слаткото невино девојче, на добар пат е да стане копија од Лејди Гага, страшно.... и да сум позната личност не би сакала да го задржам вниманието на јавноста правејќи работи што не се за во јавност, па ниту за било каде! :!:
   
 18. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.659
  Yea twerk lol yolo :* 8)
  Некои теми на форумов... |(
   
  На angelche16, Mishela, WarriorAngel и 5 други им се допаѓа ова.
 19. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497
  Заразен!? Целиот свет?!
  Моите дома нормално се понашаат, шо ги знам...

  Ево сад чу да се убијем.
   
  На SunnyGirl2, kjukli, sweet-star и 9 други им се допаѓа ова.
 20. manja666

  manja666 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  1.144
  Допаѓања:
  17.998
  Тверкање бе! :^) |( :D
  Девојчиња, стварно престанете да се поистоветувате со Мајли, Селена и остала компанија. Тренд било у цел свет, може у вашиот пошто у мојов сигурно не е.
  И стварно темиве се... незнам, само за смеење и фаќање сеир.
  Најнова танцова дисциплина - тверкање. Што е следното ?
   
  На tinkerbelll, theowndemon, LittlePinky и 6 други им се допаѓа ова.