Дали тортурата е оправдана кога се користи за национална безбедност?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ToksycznaReakcja, 8 јануари 2018.

 1. ToksycznaReakcja

  ToksycznaReakcja Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2016
  Пораки:
  378
  Допаѓања:
  1.457
  Да не должам поставеното прашање кажува се.
  Споделете ваши мислења. Критики, позитивни негативни ставови и сл.
  Да дебатираме.

  -Дупла тема?
  Во канта.