1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали умеете да чувате тајни?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 11 август 2012.

  1. sunygirl

    sunygirl Активен член

    Се зачлени на:
    25 август 2013
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    8
    Чувам тајни досега на никого не сум му ја кажала тајната но доколку некој ја каже мојата и јас ке ја кажам неговата :talk:
     
  2. smurffi

    smurffi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    378
    Пол:
    Женски
    Исто и јас... :)
     
  3. mileystar

    mileystar Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2011
    Пораки:
    741
    Допаѓања:
    2.101
    Пол:
    Женски
    и јас сум личност која умее да чува тајни.Има некои тајни што на никој не сум ги кажала,но се случувало и некоја да заборавам :lol:
     
  4. Kaley

    Kaley Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    3.022
    Пол:
    Женски
    Знам да чувам тајни, посебно ако некој ми се доверил и ме замолил да не го споделувам тоа, ќе го чувам во себе и нема да го кажам никому. :)
     
  5. Queen-K

    Queen-K Активен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2013
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    8
    Сметам дека умеам да чувам тајни. Порано бев радио милева :tmi: , се разгласував, ама повеќе не, сфатив дека тоа е глупаво, ама што да правиш, детиште (а божем сега не сум). Во мене има насобрано толку многу работи што некој да ми ги чита мислите едноставно ќе дознае многу лоши работи :D
     
  6. mal.ecka

    mal.ecka Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    9.252
    Допаѓања:
    124.698
    Дефинитивно,кога некој ке ми довери некоја тајна,сваќам дека има доверба во мене и верно ја чувам :!:
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Чувам тајни и тоа како,некогаш за работи што ги знам за роднини или пријатели ни на домашните не им пренесувам,ептен сум принципиелна за тајни :lol: кај мене секоја тајна има висока безбедност и гаранција :D
     
  8. ElenaRbd

    ElenaRbd Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    318
    Допаѓања:
    153
    Доколку некој ми каже „не кажувај никому за ова“ - тогаш да, ќе ја чувам тајната, но доколку не ми е кажено да не кажувам никому ништо, тогаш многу лесно низ муабет со други, може да ми се лизне од јазик таа интересна „информација“. :)
     
  9. Natali.3

    Natali.3 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    5.739
    Допаѓања:
    54.589
    Пол:
    Женски
  10. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.581
    Допаѓања:
    155.740
    Пол:
    Женски
    Да. Безразлика кога некој ќе ме праша дали можи да ми верува јас му велам „Одлучи сам“ во глобала можат да ми веруваат зошто предавство и искажување на тајни ужасно ме нервира.
     
  11. Kikka.C19.20

    Kikka.C19.20 Нов член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    22
    Умеам да чувам тајни! ама зависи од кого :devil: :devil: :devil: :devil:
     
  12. Femina777

    Femina777 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2013
    Пораки:
    534
    Допаѓања:
    236
    И јас исто :)
     
  13. brancetoo

    brancetoo Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2013
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    42
    Многумина би рекле да јас знам да чувам тајни кажи ми се што ти лежи на душа, но дали секогаш тоа е така е сум баш сигурна! :!:
    Од моја страна ниту една работа која некој ми ја кажал во доверба не сум ја издала па макар тоа било и најлошо и најдобро. Едноставно како никогаш да не сум го слушнала сепак ако тоа било негова тајна и сакал мене да ми ја кажи т.с да ми се довери никој не би смеел да го знае тоа без разлика дали ја познава личноста што ми се доверила или не. Тоа е мој став и до тој став ќе седам до крајот на животот! :!: :angel:
     
  14. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.759
    Допаѓања:
    6.673
    Пол:
    Женски
    Сите мене ми се искажуваат од доверба. И ако ми речат не кажувај јас им викам за што правевме муабет?? :D
     
  15. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Тајни чувам со најдобрата другарка.
    На неа и кажувам се, на никој друг. :)
     
  16. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.068
    Допаѓања:
    44.095
    Пол:
    Женски
    Да,сметам дека знам да чувам тајна.Сите тајни што ми ги кажале другарките,на други ги немам прекажано и не ни планирам да го направам тоа.
     
  17. SwiFtiE-7330

    SwiFtiE-7330 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2013
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    112
    Да, умеам. Без разлика кој ми кажува, ако ми речи да не кажувам на никој, на никој нема да кажам, па дури ни на некоја блиска другарка.
     
  18. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Умеам да чувам тајни и сум доверлива личност.За среќа,другите имаат каде да се испукаат и испразнат.Па, мојот inbox е преполн со инфо од различни области и генерации.Ама,во нивниот inbox го нема моето име.Јас сум затворена личност и скептик кон довербата на другите.Чувствувам дека тоа ме гуши и измачува,но тоа е мојот карактер.И така,преполна сум со мои и туѓи податоци и ништо чудно,ако еден ден се случи да нема повеќе место за складирање :lol:
     
  19. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Искрено не умеам баш добро,пошто сум зборлива и во некоја ситуација може да ми се испушти тајната.Сепак многу луѓе ми се доверуваат,добро е што поголем дел од времето ги заборавам тајните,па секако неможам да ги издадам. :D
     
  20. xsweetx

    xsweetx Активен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    4
    Сите ми кажуваат тајни, како што влегуваат од моиве уши, така и си остануваат. Низ уста не смеат да излезат. А од толку тајни, некои и ги заборавам, хахах. :D