1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали феминките повеќе осудуваат или помагаат?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од butterfly.mk, 26 октомври 2013.

  1. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    Па јас не сум знаела дека постои ваква тема , а јас сакав да отворам тема Ископлексираните феминки !
    На форумов фемина сум веке 5 години , на почетокот не забележав феминки кој осудуваат , се ископлексирани ,што последнава година забележав дури и клан на форумов , една е воџа а другите се без свое Јас и и кликаат лајкови и ја подржуваат иако не ја сватиле суштината на проблемот , порано на форумов секој си го истакнуваше своето мислење и не беа како сега , ако вашето мислење не се поклопува со мислењето на Воџата ке бидете нападнати безвезно од малите чивечиња што не ни знаат за што се работи .На форумов не можеш да побараш мислење затоа што ке бидеш нападната од некоја ископлексирана што си има лош ден \ лош живот или е асексуална личност ! На форумов влегов со неколку во конфликт дури една сакав да ја тужам за навреда ( иако модераторот ги избриша навредите , јас си ги сликав и ги чувам ) Тие истите лица не се ни пола од тоа што се покажуваат овде на форумов (вероватно се работи за несрекни лица) , ке си се препознаат самите во постов , а вие остали што си имате стварно вистински проблем , не го истакнувајте вашиот проблем пред сите овде бидејки ке бидете нападнати од воџите и клановите , и тоа ке ви дојде како сол на рана !

    Поздрав
     
    На Kolumbo, crazylady, N.2106 и 13 други им се допаѓа ова.
  2. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    @anakonda88 Лошите ситуации и моменти не треба да бидат одраз на целиот форум. Сепак мислам, штом сите доаѓаме, (како и ти), тој има и своја позитивна страна, позитивни теми и позитивни луѓе :)
     
    На rose60 и Someonespecial им се допаѓа ова.
  3. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    ^
    Кoјa е глaвнaтa, oти јaс не јa знaм?
     
    На rose60, presiosaP, 1209 и 2 други им се допаѓа ова.
  4. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    Мене ми имаат многу помогнато ,па сега не знам можеби има некои кои осудуваат ,но се на се мислам дека повеќето помагаат .
     
    На rose60 и Summerlover им се допаѓа ова.
  5. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    не реков дека сите се такви туку само за клановите и воџите , али некој не свака дека некој навистина си има проблем и бара помош и совет овде а ке биде нападната и осудувана
     
    На Kolumbo, VladeMila и Трендафилка :) им се допаѓа ова.
  6. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    @anakonda88 Јас мислам заврши тоа одамна бе, клановите и воџите :D Што знам, мислам едни си тргнаа, нови членови дојдоа, и тешко се задржаа на власт :D
     
    На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    па да ти кажам една воџа не сум ја приметила на форумов во последно време , валда некој и кажал кај и е местото или пак ја фатил климаксот пошто во тие години беше хахахахахааа ;)
     
    На rose60, galapce и VladeMila им се допаѓа ова.
  8. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    ^
    Хaхaхaхaхaх, дoбрo е штo имaме вaкви пoзитивни срцки кaкo тебе oти oтиде фoрумoт у прoпaст.
     
    На rose60 и Summerlover им се допаѓа ова.
  9. presiosaP

    presiosaP Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    2.207
    Понекогаш и да се напише нешто добрнонамерно може да го савтиме погрешка зошто сепак друго е виртуелно а друго е во очи кога ке слушнеш како и со кој тон е кажано нешто...
     
    На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Tinushka

    Tinushka Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    4.895
    Пол:
    Женски
    Сосема се согласувам , недај боже да имаш поразлично мислење од нив . Автоматски се збори за сосема нешто трето каде се занемарува темата и прашањето и почнат да солат памет , ти ваква таква :@:puke:
     
    На Kolumbo, rose60, VladeMila и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    Бригет сега видов дека си ме прашала ( али не си ме цитирала ) воџата моментално е банирана од форумот , сега и останаа сами пиунчињата :D
     
    На rose60 и galapce им се допаѓа ова.
  12. honest girl

    honest girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2015
    Пораки:
    446
    Допаѓања:
    1.654
    Пол:
    Женски
    I jas sum primetila deka nekoi od clenkite se plasat svoeto mislenje da go kazat ko da se plasat da ne bidat otfrleni ili osuduvani od "tolpata". :|
    Znaci forum e, slobodno iskazete se ali ako ste za lajkovi dojdeni toa druga stvar e, mene lajkovi ne mi se bitni pobitno mi e da go kazam toa sto go mislam. :makeup:
    A u odnos na soveti ima feminki koi pomagaat i znaat da dadat korisen sovet (y)
    Ne sum zabelezala nekoja feminka da osudi nekogo smrtno :D plus forum e ne treba sekoja kritika tolku licno da se sfati, chill :D
     
    На rose60, galapce, girl-miri и 5 други им се допаѓа ова.
  13. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.021
    Дали помагаат или осудуваат највеќе зависи од тоа кој бара совет :wasntme:

    Ако е во прашање популарен или постар член може да се кладиме дека скоро сите одговори ќе бидат културни, издржани, без сарказам и исмејување. Пише ли нов член- веднаш е трол, распрдено детиште или не знам што. Свесно се користат навреди, проблемот тотално се занемарува додека таргет станува членот кој пишал па му се прават психолошки анализи... Има ликови кои како едвај да чекаат нов член (или член со малку мислења) да побара совет за да почнат да блујат отров и цинизам. Тотално се заборава дека зад тој анонимен ник стои вистинска личност, со вистински проблеми.

    Со ова кажано, огромен дел од активните членови на форумов се прекрасни личности кои не само што не осудуваат туку навистина помагаат со корисни и практични совети. Не им е проблем повторно и повторно и повторно да реплицираат за еден ист проблем со цел да помогнат членот да изнајде решение. Реално, множинството да беа такви како членките за кои пишував погоре, верувам дека форумов одамна ќе престанеше да постои :)
     
    Последна измена: 18 декември 2015
    На Kolumbo, blonde_supergirl, Annora и 14 други им се допаѓа ова.
  14. Passionate23

    Passionate23 Активен член

    Се зачлени на:
    22 август 2016
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    154
    Пол:
    Женски
    Има многу што пишуваат на некој одбивен начин да ти се згрози животот што си побарал совет.Има и такви што сакаат да се направат многу искусни и паметни па газат по туѓо "аматерско" прво пишување.Има и такви што имаат на форумов стаж па си дозволуваат да одговорат како ке им текне во секундата без ни малку да се потрудат да бидат човечни и еднакви со сите.Фино лепо не одговарај ако не сакаш на нечие мислење,а не да се иживуваш со зборови од типот" во ред си ти,нормална си?Фала богу постојат и оние правите кои ке ти кажат мислење од срце,не ради 'околинава' во форумов што им наметнува....
     
    На Kolumbo, rose60, galapce и 2 други им се допаѓа ова.
  15. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.679
    Пол:
    Машки
    Ако си добар со една другите гроб копаат...
     
    На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. EminemsGirl

    EminemsGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2016
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    1.163
    Пол:
    Женски
    Зависи некогаш некоја од феминките ако е станата на лева нога само ке искритикува без совет е жалми е за душичките што некогаш поѕсравуваат некои не толку паметни прашанја ама секој со својата мака.
    Па мислам колку и да е глупо или смешно прашанјето треба да се даде совет ако не продолжи по својот пат па кога ке се биде расположени за разговор и совет пиши.
     
    На rose60 и girl-miri им се допаѓа ова.
  17. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Отсекогаш имало феминки кои повеќе осудуваат одошто помагаат оти, отсекогаш имало луѓе кои повеќе осудуваат одошто помагаат па, веројатно е дека Фемина во сегашно време не е исклучок. Ги избегавам темите со совети и проблеми оти, нај што би ме изиритирало најверојатно, освен можни тролови кои поставуваат прашања и бараат совети џаст фор фан се.. баш такви членови. Тешко ќе ми е потоа да ги лајкнувам по другите теми или да бидам пријателски настроена.
    Тешко ми оди преправањето а, горе/долу потенцијалот за да се здавиме на конкретни теми заради нечија конзервативност, моја либералност или нивна широкоградост, моја тесноградост и обратно... е многу могуќа.
    И, нејќу. Си штедам енергија за другаде.
     
    На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.
  18. ELIDavor

    ELIDavor Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    1.788
    Пол:
    Машки
    Јас сум сигурен дека овој форум на мн му има помогнато и сеуште помага,до кај што се можи.
    Тоа најмногу го знам од мојата најмила umbrella Елена таа секогаш кажуваше дека најголемата подршка ја има од мене и од фемина ама и јас како што разгедувам набрзина во темите има совети и се шири позитивна енергија и во секоја можна ситуација се помага со совети а и со дела.
     
    На Arthur и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
  19. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.982
    Пол:
    Женски
    Некои осудуваат, некои помагаат но генерално сметам дека повеќе се помага. Нормално, си зависи и од содржината на прашањето, некои теми општо поттикнуваат повеќе осуди и исмевања. На пример ако некоја девојка постави прашање дали е бремена, многу повеќе има шанси да наиде на осуда од некои членови во стилот неинформирана си/што не си внимавала и сл. отколку ако праша на пример од каде да купи таква и таква кошула. Како и да е, сите треба максимално да се потрудиме да се разбираме и да не се расправаме за небитни работи. Ништо нема да добијам ако навредам некоја членка поради тоа што немаме исто размислување.
     
    На biGirl, N.2106 и Tanjamm им се допаѓа ова.
  20. Loollaa1

    Loollaa1 Активен член

    Се зачлени на:
    23 август 2017
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    202
    Пол:
    Женски
    Повеќето феминки знаат да дадат добри совети, но сепак има и такви кои што осудуваат.