1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали феминките повеќе осудуваат или помагаат?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од butterfly.mk, 26 октомври 2013.

  1. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    А не дај Боже па да немаш поим од правопис и ниедно мислење да не ти е правилно пишано на кирилица, ќе те изедат како аждаји тука :( :x Значи страшна работа... :worried:
     
    На _Monroe, Tanjamm, martovsko cveke и 4 други им се допаѓа ова.
  2. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.945
    Допаѓања:
    50.028
    Пол:
    Женски
    Кога како се. :D
    Но кога помагаат знаат навистина да помогнат и се доста хумани.
     
    На Rama и Meckicja им се допаѓа ова.
  3. kuc

    kuc Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    2.077
    Допаѓања:
    81.907
    Пол:
    Женски
    Зависи кој но секогаш се тука да помогнат :l:
     
    На Dadusicka, Rama и WORRIED.BT им се допаѓа ова.
  4. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    Мајтап си тераат дефинитивно
     
    На Tanjamm, Belabelinakinder, Fallen.Angel и 2 други им се допаѓа ова.
  5. Meckicja

    Meckicja Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 јуни 2017
    Пораки:
    6.664
    Допаѓања:
    8.194
    Пол:
    Женски
    I jas se soglasuvam so ova zatoa I primetiv oti moderator ite se poblago nakloneti prema odredeni clenovi I ova voopsto ne mi se dopaga
     
    На Tanjamm, martovsko cveke и stevemila им се допаѓа ова.
  6. alexa_dimoska

    alexa_dimoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2018
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    950
    Пол:
    Женски
    Интересна тема.
    Не можам да кажам дека исклучиво осудуваат или дека исклучиво помагаат. Како и секогаш, се водам според тоа дека секој е приказна за себе, иако имам впечаток дека осудувањето е многу повеќе распространето. Искрено понекогаш и го оправдувам тоа осудување, затоа што некои работи се стварно смешни и банални (не само за мене, туку за поголемиот дел) за да се постават како проблем на форумов, но нема да откривам премногу детали и да посочувам примери (иако ги има многу), за да не ставам никого во незгодна ситуација или пак да навредам.

    Но, постојат и такви луѓе кои поради непознати причини решиле да се доверат токму тука и на кои навистина им треба помош, така што ваквите најчесто знаат да бидат мета на исмејување или играње мајтап и жал ми е што е тоа така. Во секој случај, тој што си игра мајтап со таквите, јасно покажува каков човек е длабоко во себе.
     
    На martovsko cveke, RoseRain, "Zoki" и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.551
    Допаѓања:
    21.644
    Пол:
    Женски
    Форум е, нормално дека феминките многу често се наоѓаат на помош и даваат корисни совети, но осудувањето е проблем и тоа како луѓенца. :tmi: Особено во темата за модни критики, да не коментирам, ама. Wow.

    Како беше поговорката... три пати мери - еднаш цитирај. :rofl:
     
    На stevemila, RoseRain, "Zoki" и 3 други им се допаѓа ова.
  8. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.597
    Пол:
    Женски
    Има некои кои и помагаат но по голем дел осудуваат.
    Има една група од неколку феминки често можат да се сретнат во нормални теми а табу теми за нашево поднебје дури и напорни се за читање |(
     
    На Tanjamm, Dust, Meckicja и 6 други им се допаѓа ова.
  9. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Имам искуства повеќе. Некои помогнале,некои осудувале, некои ме исмевале и веднаш ме класифицирале како што им одговарало.
     
    На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Caci55

    Caci55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2018
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    526
    Пол:
    Женски
    Некои помагаат, а некои осудуваат. Кога се бара мислење, има такви што напаѓаат некој што нема исто мислење. Која е тогаш поентата на некои теми?
     
    На Meckicja и Feminka22 им се допаѓа ова.
  11. Ciel

    Ciel Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2019
    Пораки:
    383
    Допаѓања:
    2.128
    Пол:
    Женски
    Некои помагаат, а некои осудуваат 50-50
     
  12. Liu

    Liu Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2016
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    2.498
    Пол:
    Женски
    Веројатно поголем процент се тука за да помогнат на некому. Секоја приказна, проблем, случка може да биде различно сфатена од секоја личност и да разбуди најразлични чувства во неа. Тоа понекогаш донесува и осуда. Но пред се, тука сме да се поддржиме и да си помогниме. :D
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  13. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.650
    Допаѓања:
    116.428
    Пол:
    Женски
    Јас сум тука да помагам.Сум добила помош во вид на информации,совети и поддршка од друштвото од ФМЌ.Постарите членови од клубот на 40 премногу осудуваат и напаѓаат,а модераторите не реагираат.
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Animali

    Animali Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    9.423
    Пол:
    Женски
    Левел иронија општо во животот, не само на форумот: Велиме сите да се едуцираат, да се запознаат со нешто што не им е јасно, да прашуваат. Некој прашува нешто и добива одговор: "Срамота е да се прашува вакво нешто", "Kако тоа не го знаеш", "Aуу страшна неупатеност" :D

    Инаку, јас би рекла помагаат. На посериозните прашања и на кого му треба одговор од конкретна област или помош, преовладува позитивна поддршка :)
     
    На Blue.Sky, candy.cane и Caci55 им се допаѓа ова.
  15. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.581
    Допаѓања:
    171.559
    Пол:
    Женски
    Зависи.. ако некој некого реметел по темиве, гледам дека не си помагаат туку си добиваат осудување и ремет за возврат..
    Така е и во приватен живот.. ретко кој ќе му помогне на некој што пред тоа му забил нож во грб..
    Мене лично за што и да ми требало на форумов, се нашол некој да ми помогне..
    До тој степен што ми имаат помогнато и надвор од форумот...кој каде работи ми помогнал кога ми требало. И фала им најмногу :)
     
    На TeddyGrey, M&M, Animali и 5 други им се допаѓа ова.
  16. newme

    newme Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2012
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Mislam deka poveketo osuduvaat ,se arogantni ili se ismevaat . Sekoja cest na isklucocite .
    Porano za mn raboti mislev " jas ova nikogas nema da go napravam/ dozvolam", " mene nema sansa vakvo nesto da mi se sluci" ...ama so tek na vreme sfativ deka na sekoj mozi da se sluci i najlosoto i najnevozmoznoto. I nikogas ne znaes kako e da odis vo cevlite na drugiot. Taka da jas licno se trudam da ne osuduvam ,a na tie so osuduvaat ednostavno ne mu posvetuvam vnimanie . Zal mi e za niv iskreno ,oti zivotot e pred nas i trkaloto se vrti .Pa ako se pronajdat vo slicna situacija i bidat isto tretirani ,mislam deka nema da mozat da go podnesat toa.
     
    На martovsko cveke му/ѝ се допаѓа ова.
  17. smile:)

    smile:) Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2019
    Пораки:
    802
    Допаѓања:
    2.644
    Пол:
    Женски
    Зависи некои помагаат некои осудуваат зависи од феминките ама најголем дел помагаат
     
  18. Belabelinakinder

    Belabelinakinder Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2016
    Пораки:
    2.051
    Допаѓања:
    26.308
    Пол:
    Женски
    Повеќе осудуват а има и доста сезнајки се па тие знаат и од одма те осудуват вреѓат не те остават да се доискажиш затоа ме нема да коментирам во некои теми тој што ми помогнал ми пишуват во порака
     
    На Ciel му/ѝ се допаѓа ова.
  19. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Мислам дека секоја се обидува да помогне на свој начин.За некои од нив можеби сте се осетиле како да ве осудуваат но мислам дека не е така можеби мислат дека на тој начин всушност ќе допрат повеќе до вас.:wasntme:
     
    На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Цвет88

    Цвет88 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 март 2017
    Пораки:
    3.858
    Допаѓања:
    21.138
    Пол:
    Женски
    Кога ќе се научиме да почитуваме туѓо мислење се ќе биде во ред.
    Може са се помогне. Ама кај нас знае само да се биде јак на зборови и да се вреѓа.
    Секоја чест на оние кои навистина се трудат да дадат совет и помогнат иако не се согласуваат со некого.
     
    На Kimberly11, martovsko cveke, hermosa и 2 други им се допаѓа ова.