1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали физичкиот изглед е најважен за врска?

Дискусија во 'Сингл' започната од macencef, 30 април 2013.

  1. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Микс од лепота и памет :inlove:
     
    На Мејз и stetoskop им се допаѓа ова.
  2. Peperutce1115

    Peperutce1115 Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    2.488
    Допаѓања:
    22.683
    Внатрешната убавина се отсликува надворешно. Харизма, интелект, манири, култура, тоа дава посебен вид самодоверба што ми е extremely sexy.
     
    На IamSexyAndIKnowIt, A_star, __thegoodgirl и 13 други им се допаѓа ова.
  3. homer simson

    homer simson Активен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2019
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    193
    Пол:
    Машки
    ako nekoj fizicki ne te privlekuva badijala e se drugo. iako covek go pravi karakterot i manirite
     
    На IamSexyAndIKnowIt, stetoskop и sjdgo им се допаѓа ова.
  4. tatjanasakalieva

    tatjanasakalieva Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    832
    може да биде лепотан и пол и при прво отварање уста да каже било што што не ми се бендисува да ме пресече со збор...не вреде
     
    На hermosa, stetoskop, MarianaBT и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Не е најважен, поважни ми се другите квалитети, ама да бидам искрена - подобро просечен ама со памет отколку без. Е сега ако по мои критериуми е грд, а не според некои општи стандарди, секако ќе има влијание.
    Ама како и да вртиш, физичкиот изглед и те како игра улога, јебига.
     
    На IamSexyAndIKnowIt, hermosa и stetoskop им се допаѓа ова.
  6. grunf

    grunf Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2019
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Машки
    Физичкиот изглед е предуслов воопшто и да помислам за врска. Е сега ако не поседува други квалитети, одма ќе ме предомисли во првичната намера.
     
    На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
  7. MarianaBT

    MarianaBT Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2013
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    955
    Пол:
    Женски
    ----
    Се слагам потполно ... има една мудрост од Ајнштајн вели : "We all know that light travels faster than sound. That's why certain people appear bright until you hear them speak.”
     
  8. tatjanasakalieva

    tatjanasakalieva Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    832
    точно! и ќе се надоврзам на ова , не само карактер туку и самиот човек дали ти одговара..може да има и карактер и некоја средна убавина ама да не е здрав. И од тоа ништо не бива. Таков нека си бара сличен случај како него. За доброто на сите.
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  9. MarianaBT

    MarianaBT Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2013
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    955
    Пол:
    Женски
    --
    е да ама тоа донекаде со тек на време се дознава ... што се вика .. времето ке ги отвори картите ..
    сепак никој никого не брка ,,, освен што немирот создава непријатности понекогаш ... и така
     
    На IamSexyAndIKnowIt, Peperutce1115 и tatjanasakalieva им се допаѓа ова.
  10. Cinnamon Bun

    Cinnamon Bun Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2017
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    5.989
    Пол:
    Женски
    Важен е на почетокот. Физичкиот изглед е првото нешто што ни паѓа во очи, сакале или неќеле. Но тоа е само колку да ви го фати окото, но за една врска да е цврста и здрава и да опстои долго, физичкиот изглед и тоа како е споредна ствар. Физичкиот изглед не е тој што ве одржува заедно, туку меѓусебната почит, разбирање, трпение, грижа и љубов.
    Џабе да е дечкото лепотан а ја третира ко го**о, или обратно.
     
    На Animali, MarianaBT и +++ им се допаѓа ова.
  11. MarianaBT

    MarianaBT Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2013
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    955
    Пол:
    Женски
    --
    потполно се слагам... но не осудувам никого ... и така
     
    На Cinnamon Bun му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.613
    Допаѓања:
    36.909
    Пол:
    Машки
    А што ако на прва не ти фати око, но сепак кога ќе го запознаеш ќе видиш дека станува за добра личност, па познавајќи го неговиот карактер подобро и физички ти постане харизматичен?
    Или ќе го одбиеш уште на старт кога ќе сака да те запознае, пошто ете, физички не ти е привлечен?
     
    На IamSexyAndIKnowIt, Sejfullai, Peperutce1115 и 2 други им се допаѓа ова.
  13. NiceBoy

    NiceBoy Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2018
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Машки
    Можеби не на сите, но верувам дека на поголемиот дел им значи убавината. И тоа најверојатно на 90% од машките и женските. Убавината е релативна работа која што се наметнува од мислење на поголемиот дел од групата. Во нашиов случај општеството. Под терминот убавина сега, во овој момент, општеството го наметнува физичкиот изглед, убаво градено тело и слично. И тоа е факт. И убавината има значајно големо влијание без разлика што тука некој кажува прикаски дека не играло улога. Голем дел од луѓето се обидуваат да поседуваат нешто што го наметнува општеството (односно да имаат партнер кој што има физички добар изглед). Како што напоменав, убавината е релативна работа и можеби во иднина под терминот убавина ќе се зема во предвид само интелектот на човекот, или нешто трето. И сега се земаат во предвид тие работи не дека не, ама да не се лажеме кој кого би избрал кога би имал можност за бирање, и зошто тоа би го направил? Психологија, и желбата на човекот да биде прифатен од општеството..
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Cinnamon Bun

    Cinnamon Bun Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2017
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    5.989
    Пол:
    Женски
    Секако дека ќе ме привлече. А не знам зошто на некој човек не би му дала шанса ради изглед. Всушност и дечко ми повеќе ме привлече кога направивме два реда муабет. Но реков дека е важен во смисла на тоа дека во некои врски не би ни дошло до шанса на правење на два реда муабет ако не му/ѝ приидел поради физичкиот изглед. Чисто биолошки.
    Инаку сепак се зависи од тие 2 реда муабет кои следуваат потоа. Тие се пресудни дали некој ќе се разубави во моите очи или ќе ја уништи убавината која ме привлекла на првиот поглед.
     
    На hermosa и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
  15. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Да.
    Многу јасно.
     
    На VoodooGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  16. LoneWolfGuy

    LoneWolfGuy Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2017
    Пораки:
    766
    Допаѓања:
    1.258
    Пол:
    Машки
    Не е, запознав една девојка троа повозрасна од мене, неколку години само која што не ме привлекува физички (лицето ги нема оние карактеристични црти што отсекогаш ме привлекувале), но нејзиниот милозвучен глас нејзиниот од, став, држење, па кога ќе ја гушнам се претопувам чуствувам како да се спојува со неа.

    А и таа не е рамнодушна знам по тоа што кога ќе ме гушне да се поздравуваме подолго време не ме пушта.

    Но се трга од мене веднаш чим дојде при свест (не е мажена) има некои причини поради кои што не сака ништо да има со мене. Но тоа е муабет за друга тема скршнав од темава.
     
    На hermosa, Peperutce1115, Animali и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. marija305

    marija305 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2014
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    7.836
    Пол:
    Женски
    Не е.
     
    На hermosa и LoneWolfGuy им се допаѓа ова.
  18. (:strawberry:)

    (:strawberry:) Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2019
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    811
    За мене е битен карактерот главно , ама сега да личи на нешто и момчето:smirk:
     
    На IamSexyAndIKnowIt и LoneWolfGuy им се допаѓа ова.
  19. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.613
    Допаѓања:
    36.909
    Пол:
    Машки
    Па баш оние особи што не би дале шанса ниту до тие 2 реда муабет да дојде само и само поради тоа како изгледа другата страна го ставаат физичкиот изглед на прво место како нешто најбитно бидејќи тоа им е првиот критериум по кој расудуваат, тек потоа доаѓа карактерот и другите квалитети.
    Не дека е ова лошо или добро бидејќи секој избор е субјективен, но на овој начин губат можност да запознаат и евентуално да бидат со одлични особи кои им одговараат и можат да им понудат далеку по квалитетно поминато време заедно.
    Но, во таков и свет живееме, каде некои луѓе одредуваат со кого ќе бидат свајпајќи лево-десно на апликација.
     
    На cresa-jagoda, Peperutce1115 и Sejfullai им се допаѓа ова.
  20. Cinnamon Bun

    Cinnamon Bun Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2017
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    5.989
    Пол:
    Женски
    Да, точно сѐ тоа се сложувам. Ама друго мислев јас, за кога воошто не се познаваат карактерните особини. Сега има толпа девојки во некој клуб еве на пример, ти не знаеш какви се по карактер, ама кога приоѓаш, приоѓаш на некоја што ти фатила око нели, сакале неќеле, жалосно или не жалосно, така стојат работите.