1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали физичкиот изглед е најважен за врска?

Дискусија во 'Сингл' започната од macencef, 30 април 2013.

  1. mula

    mula Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2016
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    2.441
    Пол:
    Женски
    Не верувам дека има некој што не знае со кого заврши Шарлот од "Сексот и градот", или за приказната од " Црвени камион сиве боје". Џаст фор д рекорд, не беа лепотани. :D
    Ако не сте запознати, погледнете го барем филмот и можеби ќе ви ги отвори хоризонтите и на крај би сфатиле ЗОШТО не секоја трага исклучиво по лепотан и КАКО е можно било која од нас да заврши со некој не толку привлечен. :D

    За мене лично, не е пресуден изгледот, туку карактерот, односот и искреноста. На крајот, убавината поминува, но остануваат почитта, разбирањето и сите оние особини што требаат за да живееш мирен и спокоен живот. Не барам лепотан по секоја цена баш заради тоа што убавината поминува и на крај, реално сите стануваме малце грдички со годините :wasntme:. Поентата ми е следна: зошто ми треба некој презгоден со нула карактер, кога за десет години ќе биде ем грдичок ем пак без три чисти и ќе ме нервира до крајот на животот? Мојата логика вели дека не ми треба таков. Ама немаме сите иста логика и тоа е во ред. :D

    Сметам дека не мора баш да се напаѓа туѓо различно мислење. Нејќам да солам памет, ама доблесно е барем да се проба да се сфати другиот.
     
    На Guns N` Roses, nena2010, hermosa и 7 други им се допаѓа ова.
  2. lanceVance

    lanceVance Активен член

    Се зачлени на:
    3 август 2019
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Машки
    100% се сложувам
     
    На тп18, piksooki и Cinnamon Bun им се допаѓа ова.
  3. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.956
    Допаѓања:
    8.653
    Пол:
    Женски
    "На мажите им е битно само да се облекува жената убаво и да биде убава. Гледаат површно. На нас пак, ни е битно да избере мудро и да му сечи во главата." - ете, цитирано од една личност што многу си ја почитувам.

    Да, само физичкиот изглед е битен на повеќето колку и да негирате.

    Пример, мене само заради изглед ми пристапиле. И одма се забележува, се осеќа. И колку да ми направил некој океј муабет, џабе. Сум направила и јас океј муабет и одма следело: "ај шо збориш, те мислев глупа хехех". А има и фини, културни што најчесто се тргаат настрана оти си имаат зацртано во дека мене друго нешто ми треба. 8-|
     
    Последна измена: 22 август 2019
    На Mr.Mary, Limpan, тп18 и 3 други им се допаѓа ова.
  4. g8lQQk

    g8lQQk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2018
    Пораки:
    2.179
    Допаѓања:
    14.261
    Пол:
    Женски
    Секако дека е важен физичкиот изглед како почетна точка, ама дефинитивно не е пресуден за да една врска се одржи и опстои.
     
    На hermosa, lanceVance и Cinnamon Bun им се допаѓа ова.
  5. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Размислував тро поќе на темава, и заклучив дека физичкиот изглед е многу битен за врска.
    Ама тоа не значи да е некој/а класично убав/а, туку мене да ми е убав/а.. привлечен/на.
    Претпоставувам, на многумина, мојот избор за привлечно, нема да им се допаѓа.
    Ама за вкусови не се дебатира... нели? :)
     
    На (Lord), nena2010, piksooki и 4 други им се допаѓа ова.
  6. Peperutce1115

    Peperutce1115 Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    2.488
    Допаѓања:
    22.683
    Внатрешноста надворешно се отсликува. Тоа го прави поубав и попривлечен, барем во моите очи. За болдираното, целосно се согласувам со тебе. Сите очи не гледаат исто :).
     
    На Аргентина *, Cinnamon Bun, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    @eliesaab

    Девојче убаво мило. :)

    Не!
    Сакаме да е екстремно пропорционален, висок, преубав и да му сече во главата.
    Сите во пакет.

    Ги има. Екстремно ретки се, но постојат.
    Зошто жената да биде лепотица, додека тој average Joe? Има сите квалитети да ги поседува,
    бидејќи кога ќе свршувам не сакам да затварам очи замислувајќи го Бред Пит, додека до мене
    лежи испотен ружен Стојко. Може да биде и plus size, не е воопшто проблем, ама да биде педантен и пријатен за око.

    Или кога ќе треба да се мозга и рационализира одредена ситуација да биде агресивен
    насилник, наместо сталожен и мил?
    Да има цврст голем задник, тврди пупки и вени е плус. :bandit:
    Ама и без последниве три ако ги има останатите квалитети би бил идеален.
     
    Последна измена: 22 август 2019
    На WildMk и senza.parole им се допаѓа ова.
  8. Adorabela

    Adorabela Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2019
    Пораки:
    1.014
    Допаѓања:
    2.069
    Пол:
    Женски
    Важен е, но не и најважен. Најважни фактори за мене се:почит, љубов и разбирање.
     
    На MayDiamonds, piksooki, Keiner и 2 други им се допаѓа ова.
  9. Boy Mkd

    Boy Mkd Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2019
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    83
    Пол:
    Машки
    Темата е дали физичкиот изглед е најважен во врската ?
    Според мене изгледот не е најважен , имав секакви девојки и убавината е битна за некој да те привлече на почеток но потоа карактерот и личнста ги гледаш какви се , и тука се гледа дали се сложувате двајцата и дали ке опстои врската ..
    Е сеа реално ако некој воопшто не ти се допаѓа (пример да не биде некоја дебела/ дебел па да не внимава на себе ) па тешко и дека само ради карактер ке останеш , треба барем малце да ти се допаѓа и ке си биде топ :)
     
  10. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.807
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Кога прво ќе здогледаш некој најважен е изгледот и енергијта.На пр не би отишла на кафе и не би дала шанса на некој што воопште не е мој тип.Но потоа тоа се избледува кога карактерот стапува на сцена.Карактерот ја засенува убавината.
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Секако дека и убавината игра улога ,но мене на прво место ми е битен карактерот и искреноста .
     
    На MayDiamonds, Herrera и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  12. Keanu_R.Wick

    Keanu_R.Wick Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2019
    Пораки:
    576
    Допаѓања:
    1.231
    Пол:
    Машки
    Никако, никогаш :) дебелите ќе ослабнат, слабите ќе се здебелат, ниските - штикли (ако сакаат, не сеа феминистките да наострат сабји хехе), високите...епа висока само да е :) ама карактерот е она светлото и топлото. Она што вреди.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    А ниско машко на штикли може?:wasntme:
     
    На cresa-jagoda и Alisa22 им се допаѓа ова.
  14. Keanu_R.Wick

    Keanu_R.Wick Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2019
    Пораки:
    576
    Допаѓања:
    1.231
    Пол:
    Машки
    Може :) со закон да се спроведе тоа.
     
  15. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.271
    Допаѓања:
    101.144
    Пол:
    Женски
    Да се разбереме физичкиот изглед е важен, но, треба да си самокритичен кон себе. Освен ако не си некој лепотан , или полн со пари не можеш да очекуваш дека по тебе ќе се залета манекенка. Исто и за девојките. Не трчајте по празна убавина. Амбалажата го продава производот, но ако нема добар квалитет нема пак да го купиш. Така со луѓето.
     
    На Elf, Orthophill, MarianaBT и 3 други им се допаѓа ова.
  16. Dessa

    Dessa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2019
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    111
    Пол:
    Женски
    Некоја златна средина е најидеална,само ако имаш среќа во животот да ја најдеш.
    Да не се лажеме,ако нема привлечност физичка,батали карактер го гледаш како брат,другар а не како потенцијален партнер или брачен сопатник и да му пружиш шанса,само се залажуваш себеси,по извесно време ќе сфатиш дека не иде,ќе повредиш нечии чувства а пред се се повредуваме себеси.
     
    На nena2010 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.271
    Допаѓања:
    101.144
    Пол:
    Женски
    A be da, ama pak kje kazam. Se zavisi od vkusot. Ama sum imala situacii kaj sto mazi, koi gospode prosti mi ne vredi da gi poglednes, si zemaat za pravo da zboruvaat za nekoja devojka deka e debela. Oni sakale manekenki razbiras.
     
    Последна измена: 12 јануари 2020
    На cresa-jagoda и Роберт 7 им се допаѓа ова.
  18. Dessa

    Dessa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2019
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    111
    Пол:
    Женски
    Е па можеби самите себе, се перцепираат како манекени.
    Тоа е човечката нескромност.
    И јас сакам да имам некој покрај себе како Бред Пит на пример ама немам,пошто немам шанси со таков.:D
    Само златна средина му е мајката.
     
    На nena2010 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Bibliophile

    Bibliophile Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    129
    Пол:
    Женски
    Физичкиот изглед не ми е важен, ниту имам тип кој го преферирам. Доколку дечкото е паметен, внимателен, харизматичен и има хемија меѓу нас двајца - сѐ друго паѓа во вода. Секако, мора да ми биде привлечен и симпатичен, но колку другите ќе го доживеат како таков е дискутабилно. Сите се вљубуваме во различни нешта и тоа е прекрасното. :hug:
     
    На mula му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.551
    Допаѓања:
    21.639
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека ова е многу глупаво или пак јас живеам во розов свет каде што не сите луѓе се плитки. Сакам да промовирам самодоверба наместо да велам на некого да биде самокритичен на сопствениот изглед за да сфати дека некој е премногу убав за него и заради тоа не може да го има.
     
    На Ana.brojka, IvanaJenner, Lella и 2 други им се допаѓа ова.