1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали физичкиот изглед е најважен за врска?

Дискусија во 'Сингл' започната од macencef, 30 април 2013.

  1. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Според фидбекот од другарки што сум го добивала.. да.
    Сите партнери (во било која форма) ми биле грди.

    Фак ит. :D
     
    На cavalli, hermosa, Guns N` Roses и 2 други им се допаѓа ова.
  2. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.294
    Допаѓања:
    20.772
    Пол:
    Женски
    Сите што ми биле дечковци до сега, ми се допаднале уште на прв поглед. Е сега имало некои, убави ми биле од прва ама по запознавање не ми се допаднал карактерот и секако не биднало ништо.

    Ама имам и исто толку случаеви каде сум се зближила со неколку машки, океј карактер, интересни, ама физички не ме привлекуваат на тој начин. Не се грди, далеку од тоа, ама мене не ме привлекуваат и не би можела само ради карактерот да градам врска.
     
  3. Ajronmen

    Ajronmen Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2021
    Пораки:
    1.981
    Допаѓања:
    8.272
    Пол:
    Машки
    Убави девојки ми станувале одбивни па дури и физички неубави откако ќе сум ги запознаел.
    Од друга страна, искрено, девојчиња кои воопшто физички на прв поглед не сум ги забележувал, откако ќе ги запознаам ми станувале многу убави и привлечни.
    Така да, бар за мене, мислам се е до мозокот со кој што гледаш некој.
    Особено па ако има слатко фацуле девојката, све друго ми е у втор план (ако не е у екстреми нели).
     
    На Snowflake97, hermosa, Tanjamm и 3 други им се допаѓа ова.
  4. Summerbaby

    Summerbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2020
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    1.738
    Тоа затоа што од убавите или очекувате многу или веќе имате изградено мислење. И сите убави и привлечни ги ставате во ист кош. Мислам дека на 21 век убавината повеќе е товар.
     
    На hermosa и MayDiamonds им се допаѓа ова.
  5. Ajronmen

    Ajronmen Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2021
    Пораки:
    1.981
    Допаѓања:
    8.272
    Пол:
    Машки
    Јок, не ме разбра убаво. Не ги ставив сите убави девојки во ист кош ниту пак обратно. Само велам дека ми се случувало и вака и така. Сакам да кажам дека карактерот е исто толку битен па и повише него изгледот. Не значи дека сите атрактивни девојки се лоши, ниту пак дека се добри сите девојки кои не можат баш да се пофалат со нешто физички.
    Поентата ми е дека карактерот може да го разубави човекот или да го нагрди (без разлика дали машко или женско).
     
    На Snowflake97, WildMk, Tanjamm и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. AgentGinger

    AgentGinger Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2020
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    1.583
    Пол:
    Женски
    Реално прво нешто што привлекува е изгледот, да те привлечи мора а потоа со карактерот се надополнува во глобала, или пак се грди работата, од каде знам.
     
    На tinka-mace, theBride и Ajronmen им се допаѓа ова.
  7. Ajronmen

    Ajronmen Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2021
    Пораки:
    1.981
    Допаѓања:
    8.272
    Пол:
    Машки
    Е, браво! Се согласувам 100% со тебе. И мене прво ќе ме привлече изгледот секако.
    А претходно што кажав е дека се случувало некоја другарка која отпрвин не ми била привлечна, ама со текот на времето да почне да ме привлекува.
     
    На AgentGinger му/ѝ се допаѓа ова.
  8. mode-kristina

    mode-kristina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2014
    Пораки:
    1.155
    Допаѓања:
    4.089
    Пол:
    Женски
    Искрено, на оваа тема сум 50:50. Затоа што можете да бидете во врска со личност која не ви е привлечна, односно не ви е убава, меѓутоа да вие убаво во истата. Може да се случи и обратната ситуација. Убавината е релативна. Јас можеби имам партнер кој за мене, а можеби и за поголем дел е најубав и најзгоден, ама за дел е грд. Физичкиот изглед до некаде е важен, но не и најважен. Се согласувам и со тоа дека изгледот привлекува, но карактерот задржува. И не е фактор само изгледот кога е привлечноста во прашање, тука се шармот и харизмата. Никој не е совршен.
     
    На hermosa, Tanjamm и Ajronmen им се допаѓа ова.
  9. AgentGinger

    AgentGinger Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2020
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    1.583
    Пол:
    Женски
    Па прво мора мој тип да е и физички да ме привлечи.
    Ова ми е мислење ради тоа што кога ќе видиш некој физички го примеќаш па после се запознаваш и ќе видиш што како.
     
  10. Ajronmen

    Ajronmen Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2021
    Пораки:
    1.981
    Допаѓања:
    8.272
    Пол:
    Машки
    Ок, но да речеме дека веќе се познаваш со некој кој физички не е твој тип. На пример во исто друштво сте, колега, или на училиште или незнам некој со кој имате комуникација. Ако животот ете некако ве спојува да поминувате поише време заедно и да се запознаете како личности, и сфаќаш дека емоционално и карактерно тој го има сето она што ти го бараш,
    сметаш дека со текот на времето нема шанси да развиеш чувства кон него?
     
    На Lavender4 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. AgentGinger

    AgentGinger Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2020
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    1.583
    Пол:
    Женски
    Некако ретко скоро никогаш не развивам чувства кон некој што не е мој тип, што искрено не знам дали е лошо или добро.
    Се случи порано едно момче преубаво да се понаша со мене, рачунај многу далеку од мој тип. Почнав да размислувам дали можи не можи ама тој сам упропасти се, и од тогаш не ми се случило ништо така.
    Да се надополнам, можеби звучи многу лошо и ќе ме судат но човек со добар карактер а изглед кој не ме привлекува, ми е најчесто другар. :|
     
    На Ajronmen, knockz и Justicija им се допаѓа ова.
  12. cavalli

    cavalli Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2016
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.612
    Пол:
    Женски
    Изгледот привлекува, карактерот задржува.
     
    На BrainDamage, sunshinebabe, Veta и 9 други им се допаѓа ова.
  13. Bezobrazna01

    Bezobrazna01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2020
    Пораки:
    397
    Допаѓања:
    3.086
    Пол:
    Женски
    Џабе му е убавина на човек ако во душа е жив ѓавол.
    Сум била со некој, кој за други бил грд а за мене најубав. Па ете врската ни треше 1год ако моите не вмешаа прсти во врската, ќе теравме уште.
     
    На sunshinebabe, Justicija и hermosa им се допаѓа ова.
  14. Snow-Star

    Snow-Star Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    3.470
    Допаѓања:
    17.430
    Пол:
    Женски
    Не е најважен.

    Но е важен. До утре можеме да разлагаме како не треба да се суди според надворешноста, но првото сумирање паѓа токму врз изгледот. И тоа е океј, се додека не се оди во крајност и останува само изгледот за проценка.

    Лично, под надворешен изглед кај мене влегува како се носи личноста, стил и боди ленгуиџ. Ако и двете ми фатат око, тогаш имам уин-уин.
    Но паважна ми е енергијата на личноста, каков вајб ќе ми остави. Затоа што ако има некаква наклонетост, надворешниот изглед секогаш може да се смени.
     
  15. deskarada

    deskarada Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    1.924
    Допаѓања:
    31.197
    Се дури не отвори уста, шала не бирам по физички изглед, ама многу ми е битно шо кажува кога зборува.

    Од физички изглед гледам само да е повисок од мене. Во физички изглед шо мене ми е одбивно многууу, набилдани батиња мислиш со цефка надуени.

    Бирам карактер, однос, енергија. човек пред се.
     
    На sunshinebabe, Bezimenka90, cavalli и 5 други им се допаѓа ова.
  16. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.219
    Важен е, но не и најважен.

    Сепак, мора да постои физичка привлечност, но тоа што не' тера да мислиме дека некој/а е привлечен/привлечна или не, е индивидуално.

    Тоа е само еден од аспектите за успешна врска. Не ги набројувам другите, да не се повторувам со коментарите пред мене.
     
    На Bezimenka90, cavalli, hermosa и 2 други им се допаѓа ова.
  17. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.185
    Пол:
    Женски
    Најважен е, заедно со неколку други критериуми.
     
  18. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.061
    Пол:
    Женски
    најважен е само за тие што не им треба мозок
     
    На sunshinebabe, cresa-jagoda, MayDiamonds и 5 други им се допаѓа ова.
  19. jesica-003

    jesica-003 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2013
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Женски
    Битно е да е има убаво тело за во кревет и ние женските сакаме да гледаме не само машките. За фаца не мора да е нешто којзнае што може и просек, но дс нема градба ко женско или дебел или слаб ко коски кожа. А за врска има уште 1000 карактеристики што треба да се разгледаат.
     
  20. NAJROBI

    NAJROBI Активен член

    Се зачлени на:
    13 март 2021
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    54
    Пол:
    Машки
    I jas mislam deka treba da se ima dobro telo