1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали форумов е за машки?!!!

Дискусија во 'За форумот' започната од Crucio, 21 мај 2011.

 1. Crucio

  Crucio Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  30
  Секако не сум геј но многу ме заинтрегираа и интересираа вашите мислења тотално во сите категории?


  Поздрав до Сите нов сум.:)
   
 2. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  Иако форумов е наменет за девојки, не си единствениот машки член на форумов. :)
   
 3. Crucio

  Crucio Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  30
  Уф Извинете Барем Нема да Коментирам во оние "ваши" женски муабети Поздрав:)
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Значи, името на форумот и воедно на целиот сајт е ФЕМИНА. Дискутираме тука генерално на женски теми (сепак, строга граница помеѓу она што е машко и она што е женско БАШ не може да се направи), но тоа не значи дека не смеат машки членови да се зачленуваат. Напротив. :)
   
  На MarioCasas му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Crucio

  Crucio Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  30

  Па не сум до толку мрднат да коментирам во женски теми:)
   
 6. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.577
  Би требало да е прирачник за секое машко.
   
  На honey.11, LittlePinky, srcekrsacka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Crucio

  Crucio Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  30
  Па зошто да не...Да научиме некои работи што не ви се допаѓаат или допаѓаат за нас :)
   
  На MarioCasas му/ѝ се допаѓа ова.
 8. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.898
  Пол:
  Женски
  Форумов е за забава и за едукација меѓу другото како за девојки така и за машки..сите по нешто ново учиме и дознаваме, споделуваме искуства и сл.
  Се надевам ќе ти се допаднеме :lol:
  Добредојде :)
   
  На honey.11, srcekrsacka и Angelche им се допаѓа ова.
 9. Crucio

  Crucio Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  30

  Благодарам за убавото Добродојде:)
   
  На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.662
  Пол:
  Женски
  Ти посакувам добредојде, иако и јас сум релативно нова :lol: Се надевам дека ќе ти биде интересно со нас... :$
  Иначе форумов е за женски, а имаме и машки членови...Најважно е да се забавуваме и да споделуваме искуства...
   
 11. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  6.150
  Ме изнервира она не сум геј,..па никој нема ни да рече дека си ....јас сум женско и ме интерсираат сите мислења на форумат, па тоа не прави да бидам помалку женско од останатите или обратно...
  Мислам дека за тебе и за сите мажи во Мкд е добро да се заинтерсирни за она како ние гледаме на работите кои вие ни ги правите нам (што нам ни смета, а што прави да направиме се за вас) а и обратно, и ние сакаме да знаеме што вас ве навредува, а што е она кое прави повеке да не сакате...
  Едноставно сметам дека е супер да разменуваме мислења :clap: ...за мене си и тоа како добредојден за оние машко-женски проблеми кои ни задаваат главоболки.....едвај чекам да видам твое мислење-од машка гледна точка :rock: ...
  За сите вас добредојдовте!
   
  На Pacifist му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  11.602
  Пол:
  Женски
  Кога би била машко, форумов би ми бил БИБЛИЈА,толку многу информации за еден куп жени, на различно место и на различна возраст. А инаку, мажите на форумов ни се ретка врста и посебно заштитени со закон. :lol:
  И за да во иднина немаш дилема: геј си ако те пали газето на другар ти, а не зачленувањето на женски форум :rofl:
   
  На Pacifist, staycalm, Bebulleee и 13 други им се допаѓа ова.
 13. Tommy

  Tommy Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  12
  Ке бидам искрен, се зачленив на форумот со цел да коментирам на темата за Пластична Хирургија, ме интересираше таа тематика, и Фемина беше еден од форумите каде што има развиено квалитетна дискусија на таа тема ...
  Во меѓувреме читав(Шпиунирав) други теми кои се чисто женски, не коментирав, и дознав многу за жените, нивниот начин на размислување, предности и недостатоци, и ред други работи ...
  Можеби ке звучи клише, но сознавајки ги тајните на женскиот пол овде, успеав да си го подобрам сексуалниот живот, како мојот, така и на партнерката ...
  После Фемина, ми се смени начинот на кој што гледам на женскиот пол ...
  Се на се, иако е женски форум, има премногу квалитетени информации и за машките, само кој како ке ги сфати, имплементира... :)
   
  На Pacifist, unlucky, lolyta777 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Crucio

  Crucio Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  30
  Фала добро во секој случај да не помислите не доаѓам тука да манијачам и тие глупости...
   
 15. Crucio

  Crucio Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  30
  хахахаха браво за ова последново :D
   
  На Gea му/ѝ се допаѓа ова.
 16. unlucky

  unlucky Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  79
  Па еве кога веќе имаме машки членови, нека искористат да прочитаат некои информации, и да знаат дека понекогаш во нашите очи се нешто најубаво, и сето тоа знаат да го срушат за миг и да бидат најголеми идиоти.. па веројатно и ќе им послужат некои информации да знаат што не повредува, привлекува, како да не придобијат итн.. сепак не сум против нив на форумов добро ќе ни дојде некој совет од машка гледна точка.. добредојдовте за сите машки на форумот :)
   
  На Pacifist и EleMental им се допаѓа ова.
 17. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Која е поврзаноста на форумов и хомосексуалноста? Да, фемина/е знаеме што значи, ама форумот не е стриктно женски, ниту пак има теми само за овој пол. :)
  На форумов има машки, а ете јас никогаш не сум се посомневала во хетеросексуалноста на Мистери на пример. Сепак, имај во ум што не поднесува форумот и темите кои ги има, а привлечни за читање мислења не се на одмет, без разлика дали си машко или женско. :)
   
 18. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  Мислам дека форумов не е баш ограничен на само за женски иако се вика Фемина, така да мислам дека добредојдени се и машките и нивните коментари доколку не стануваат вулгарни и некултурни. И мислам дека се потребни тука машки членови да разјасниме и некои проблеми, да ги видиме и нивните мислења и искуства. А машките од тука можат да најдат многу информации и мислења на еден куп жени.
  Така да добредојдени се сите машки од моја страна се додека не го манијачат форумот :D :D
   
  На Pacifist му/ѝ се допаѓа ова.
 19. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Ако имаш некое квалитетно мислење за нашите женски муабети ,можеш да се изјаснеш со сета слобода на говорот , т.е. тастатурата :lol: , тоа ти е граѓанско право :lol:

  Добредојде и од мене ,ти посакувам многу забава и пријатен престој !
   
 20. WiseGuy

  WiseGuy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  99
  Мене ми се смачи од читање на АskMen и MensHealth па морав да се префрлам малку тука да се разбие монотонија. Со тоа што фемина има голема предност, ти носи информации директно од фронтот, од први борбени редови :)

  Во секој случај одличен сајт особено како backdoor во женската психологија :) :)