1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали форумов е за машки?!!!

Дискусија во 'За форумот' започната од Crucio, 21 мај 2011.

  1. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.848
    Допаѓања:
    47.942
    Пол:
    Женски
    Да би имале тука профил моето момче или пак брат ми- ќе се подзамислам малку:^)
     
    На cresa-jagoda, Antebellum, MamacitaBuena и 2 други им се допаѓа ова.
  2. realGirl

    realGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2014
    Пораки:
    1.411
    Допаѓања:
    6.697
    Пол:
    Женски
    Штом се класифицираат во жени, нека си ги.:D
     
    На Someday му/ѝ се допаѓа ова.
  3. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.075
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Ами рамноправност бараат, нека си прават и тука профили, нели си имаат слободно време на претек? Нели си немаат реален ангажман во животот? немој сине не работи, немој сине не гледај деца, и синко си седи на фемина, брка жени по сајтови. ако сине, приклучи се на фемина, немаш друга работа - па ќе практикуваш спорт бидејќи гледам сите во тие теми се приклучени маженцава....тоа е
     
  4. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.558
    Допаѓања:
    171.457
    Пол:
    Женски
    Тоа е исто како на сајт за мажи да има прашање - дали форумов е за жени?

    Тоа нема ама баш никаква врска со слободното време, со гледањето деца и слично...Тоа е ствар на карактер..
    Тогаш ние жените како успеваме и деца да гледаме, на фемина да дремеме, да одиме на работа, да готвиме и пак слободно време да имаме ;)
     
    На piksooki, Ketchup, Someonespecial и 4 други им се допаѓа ова.
  5. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.075
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Абе јас ептен моментално сум во администрација инаку овде во бт умре марко велиме - или нема шанси кај приватник да работиш и да дремиш на фемина истовремено. ју ноу рајт?
     
  6. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.537
    Допаѓања:
    155.435
    Пол:
    Женски
    Добро бе @macencef долго време те пратам. Ова не е дали некој има или нема слободно време зошто еден час за социјални мрежи секој има во денот, како и жени - така и мажи. Јас лично, за тебе, мислам дека имаш проблем со мажи воопшто, барем така ми делуваш веќе долго време, а не дека конкретно на темата тие се безработници и без обврски.

    Да не бегам многу од темата, и машките членови на форумот се тука да ни помогнат да го изградиме подобар, секогаш е добро да се слушни и мислење поинакво од генералното или одредени предлози, желби и идеи кои би имал некој од спротивен пол. Крај краева форумов не е само категориите бебе, бременост, козметика туку има многу повеќе и од таму има голем простор за било кој пол и било која возраст.
     
    На tigree.., Summerlover, Ketchup и 4 други им се допаѓа ова.
  7. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Јас сметам дека повеќето машки на форумов се зачленуваат на почетокот од радозналост т.е. да ги видат мислењата на жените по одредени теми.Но одпосле тоа не е така кога ќе се вклопат во шемата.. ;)
     
    На Mrs.Styels, Summerlover, realGirl и 2 други им се допаѓа ова.
  8. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.075
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Ауу сум имала луѓе кои ми ги пратат мислењата - фала ви. Е сега моето радикално мислење пааа ќе го образложам вака. Има луѓе кои ми ги сакаат мислењата тука, ако добро ме пратиш сум била и критиковата мн. Се е ок, срцка, не можам на сите да им се допаднам, а и не се трудам. А тоа што мислам дека се безработници, образложи ми зошто мислиш дека се, или еве да речиме на колку мажи доаѓаат амбициозните, паметните, способните и генерално тие што се добри? Во мојата средина можеби 30 % мажи се такви. Останатите се од секакви профили, без оглед на образование, пол, религија, или определба за фудбалски клуб - не им се работи. Жените одат и работаат за 8000 денари месечно, додека нивните мажи седат цел ден во спортска кладилница или кафич со 30 денарско еспресо и се жалат како нема работа. А ако си од некое место (Скопје рецимо или некое поголемо место Белград итн итн) тука работите се мн мн поинакви и свеста на мажите е друга - јас појма немам каква.
    А ако не ме бендисваш, ок е, јас си се бендисвам самата.
     
  9. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.537
    Допаѓања:
    155.435
    Пол:
    Женски
    Према што си пишала во претходното мислење од исто место сме. @macencef
    Не реков дека не ми се допаѓаш туку дека те пратам и забележувам дека тема мажи ти е премногу сензитивна и сметам дека ова не го велиш од страна рационално и размислено туку од аспект на твоите субјективни чувства кон темата мажи.
    Јас познавам амбициозни мажи и жени и обратно, па не си давам за право да генерализирам дека некои се подобри од други зошто ценам индивидуи, а не групи.
     
    На candy.cane и Summerlover им се допаѓа ова.
  10. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.790
    Допаѓања:
    259.825
    Ејјјјј Ејсид :)
    Добредојде :)
     
  11. Acid

    Acid Активен член

    Се зачлени на:
    3 мај 2017
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Машки
    Wohooo! (highfive)
     
    На CameliaMiller му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    Зaштo? Ме стaви и мене вo мислa. :^)
     
    На theowndemon и Someonespecial им се допаѓа ова.
  13. "Zoki"

    "Zoki" Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    1.032
    Допаѓања:
    9.127
    Пол:
    Машки
    Стварно дали е?
    А?:$
     
    На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    @"Zoki" Е! А инаку со кој ќе јадам пастрамајлии, помфрит и блашко во доцните часови? :D
    :d::drunk:
     
    На "Zoki" му/ѝ се допаѓа ова.
  15. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    @"Zoki" За тебе се може, ти си преку врски тука тука да не речам преку мене така да уживај во летот,билетот е од мене;)
    :D
     
    На elimkd и "Zoki" им се допаѓа ова.
  16. Red Flower

    Red Flower Активен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    118
    Пол:
    Женски
    Сметам дека нетреба да има машки членови во форумов. Самиот наслов кажува. А и жените треба да имаат свое заедничко катче.
     
  17. Keanu_R.Wick

    Keanu_R.Wick Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2019
    Пораки:
    576
    Допаѓања:
    1.231
    Пол:
    Машки
    Мое мислење е дека ок е да има и од нас на форумот но не на сите теми, да има некои теми каде пристап ќе имаат само женски и тоа после одреден број поени или месеци на форумот, да би се знаело дека навистина ги користат девојки тие профили.

    Останатите теми не ги посетувам, самото тоа што сум машко ме става во ситуација да се расправам со одредени припаднички на женски пол поради некои момци неранимајковци од минатото и поради хистеријата на неколку форумџики.
     
  18. MitMax

    MitMax Активен член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2020
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    158
    Пол:
    Машки
    Pa fala Bogu i za maski i za zenski e iako e deklarisan kako zenski forum toa nema veze
     
  19. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    :D За манијаци солиден. Нема везе што е розев,ќе манијачите женски. (facepalm)
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  20. thequeen95

    thequeen95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2016
    Пораки:
    1.232
    Допаѓања:
    4.863
    Пол:
    Женски
    Ни треба и по некое машко мислење на форумов. Некои се за тоа и се океј, други се демначи на темата секс и пишуваат во пораки на чипуња, со надеж да го брцнат.

    Има многу машки кои се претставуваат како женски. Немојте плс. Идиоти сте.
     
    На SURF, *Amethyst*, Роберт 7 и 2 други им се допаѓа ова.