1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали форумов е за машки?!!!

Дискусија во 'За форумот' започната од Crucio, 21 мај 2011.

  1. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Јас не гледам зашто да не е за машки. А и да е забрането за машки, демек некој нема да може да се претстави како женско и пак да си се зачлени... така е уште полошо. :!:
    Јес да тука доминираат „женските“ теми, но сепак и машките може да земат учество. :)
     
  2. barby

    barby Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2010
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    8.450
    Се разбира дека не ми пречи воопшто што има и машки на форумов. Можеме и ние да добиеме некој корисен совет од нив, а и тие од нас. Машки повелете на форумов и истакнете ги вашите способности :) :)
     
  3. Justice.Girl

    Justice.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    212
    Пол:
    Женски
    Како што сум заприметила (иако сум нова) има машки членови на форумов :) Мене не ми сметаат :) Само мислам дека нема соодветни теми, разговори и содржини кои би ги заинтересирале нив :?: Сепак нивно право е и доколку им е убаво и интересно тука нека останат :) Па нема белки да се делиме на амашки и жениски друштва како турцине :lol: ( со ова не сакам да ги навредам турците само кажувам дека тие така се делат :lol: )
     
  4. E...V...I...L

    E...V...I...L Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    782
    Допаѓања:
    468
    Не дека ми смета, кој каде сака и што сака нека пишува..
    Ама искрено, понекогаш и чудно ми е некако.
    Ај, сеедно, што ме интересира мене.. И онака мој тип не е некој што седи на женски форум:rofl:
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  5. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Е што де :^) .Они сигурно не пишуват во Мода и Убавина или некои други женски теми.
    На форумот има и други теми чиј став може да го изнесе секој,небитно машко или женско.А и убаво е да се слушне мислење од машко во врска со некоја тема како Совети од машка страна за сите девојки.

    Мене не ми сметаат воопшто.Дури многу од нив ми се интересни и сакам да ги читам.Сега ако се појави некое машко кое само трола по темите за Секс и праќа лични пораки со непристојни зборови нормално дека ќе ми смета ама вака не.
     
  6. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    Иако форумот е наменет за девојки, интересно е да се слушне и машко мислење во врска со темите
     
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    мене не ми пречи ако се некои како JoxyTheFreak или Nightwalker но некој како несреќниот или други кои среќата си ја испробуваат на форумов јас за такви би рекла едно не :)
     
  8. M.arija

    M.arija Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2012
    Пораки:
    424
    Допаѓања:
    268
    Мислам дека треба да има и машки бидејќи и тие даваат корисни мислења
     
  9. la-lita-e

    la-lita-e Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    151
    Ја лично обожавам да го читам Gosling. Би било добро да има повеќе како него на форумот.
     
    На Gosling му/ѝ се допаѓа ова.
  10. awee

    awee Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    117
    Има многу машки а и не сметаат. :geek:
     
  11. esperansa777

    esperansa777 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    1.858
    Пол:
    Женски
    зошто да не,убаво е да се слушне и по некој совет од машка страна
     
  12. WeHeartIt

    WeHeartIt Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2012
    Пораки:
    270
    Допаѓања:
    130
    Не сум знаела дека има и машки :wasntme: Сепак не верувам дека би сметале бидејки може да се слушне и нешто од нив..вака покорисно за жените. :lol:
     
  13. Gosling

    Gosling Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2012
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    257
    Пол:
    Машки
    Благодарам ла-лита :$
     
  14. LadyEnn

    LadyEnn Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    7
    Убаво е што има и машки на форумов што можеме да ги посоветуваме и да не посоветуваат за некои работи што не така лесно може да ги направиме
    Поздрав до сите машки на фемина
     
  15. Ilusionist

    Ilusionist Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.912
    Мене лично воопшто не ми смета што има машки на форумот. Баш напротив, ми се допаѓа тоа.
    Се додека не се злоупотребува.
    До сега што сум ги читала некои машки ми се допаѓаат нивните мислења и начин на размислување.
    Па да знаат, добредојдени се. ;)
     
    На Ph0enix му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Filiposka

    Filiposka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    384
    Допаѓања:
    261
    Пол:
    Женски

    И јас се согласувам со Ла-лита,сите мислења до сега што сум ти ги прочитала ти се на место....браво за тебе :bow: :)
     
    На Gosling му/ѝ се допаѓа ова.
  17. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Зошто да не? Па колку дилеми тие мажи разрешиле, баш гледам по темиве, особено темите за совети, стварно секоја чест за одвоеното време и за корисните совети кои многу помагаат. Искрено, кога се зачленив на фемина и не ни ги гледав мислењата од машки членови (веројатно не ги ни имаше толку активни пред 2 години) си мислев дека ќе се најдат куп загорени и очајни мажи кои повеќе би го злоупотребиле членството на форумов одошто би биле од корист, но гледам дека и да ги има, супер тимов од модератори и администратори добро си ја вршат работата. :muscle:

    Она што го гледам во најголем дел се културни, современи и исклучително интелигентни млади луѓе кои навистина се интересираат за тоа што жените мислат сакаат и чувствуваат, а и се секогаш тука со нивните повеќе од добредојдени совети од нивна страна. Да не зборам за тоа како фино си се надополнуваат еден со друг, дарежливо користејќи го сопственото искуство во давањето на што подобар совет. Само можам да ги поздравам и да речам блазе им на оние кои ги имаат во нивно друштво вон виртуелниов свет.

    Мислам дека Фемина треба да се гордее што ги има (иако верувам дека тоа веќе е случај). :)
     
    На Agrona, Gosling, EleMental и 2 други им се допаѓа ова.
  18. Ph0enix

    Ph0enix Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    325
    А да се отвори тема со наслов Пофалби за машките членови на Фемина, може? :wasntme:

    Покрај придонесот што го имаме ние, машките членови, и кој верувам дека се цени (даваме се од себе де :wasntme:), ќе ви кажам сеа зошто и за нас е добро да сме на џенски форум, преку наједноставен пример - хипотетичка ситуација:

    Си седи батко Феникс со млада, згодна и неопходна женка, и се обидува да ја импресионира, изигрувајќи кловнови, казанови, Џекови, Енрике Иглесијаси и што ти знам таму... Ама од неа никаква повратна реакција, штама. :?:
    И така, иде батко Феникс сиот хепи дома, мислејќи дека некој ќе го сања ночас, си се логира таков насмеан на форумов, и кога гледа - ШОК! :o Актуелно мислење од некоја Феминка:
    „Леле девојки, што несреќа ме снајде, сполајте, каков кретен, кој шупак, па коа почна да изведува дворски шут, па Енрике да ми го глуми, а не знаеше дека ја сакам сериозни момци, и срцуф4ето Џастин Бибер, мwa :* ...“ И така батко Феникс си научи дека од тој ден, па натаму, пред дамите само Бејби од Џастин Бибер ќе ја пее. :rofl:
    http://www.youtube.com/watch?v=kffacxfA7G4

    Сума-сумарум, остајте нашиот придонес, девојќи, и ние многу учиме од овој форум. :)
     
    На EleMental, anichka94, Ilusionist и 3 други им се допаѓа ова.
  19. tinan

    tinan Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    1.275
    Пол:
    Машки
    Се сменија времињата. ;)
    Сам се перам, се пеглам, готвам и така и ја најдов фемина како место каде може на форум да се прочитаат многу корисни совети. Исто такаможе и да се прашаат ај да не кажам покомпетентни, но поискусни. Нема веќе класична поделба на машки и на женски работи. Има само работи кои мора да се завршат и тоа е се. Е кога нешто работам, тука не трпам компромиси и сакам/се трудам да сум добар/подобар/најдобар. Па зар е грев и да се ужива во некои од тие работи како на пример готвење (а чистење по дома ми е антидепресивна терапија) :lol:

    Во секој случај сметам дека ова не ме прави ниту геј ниту пак метросексуалец а и јавно си кажувам дека сум член на сајтов.
     
    На DeMelo му/ѝ се допаѓа ова.
  20. SnowWhite91

    SnowWhite91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    1.153
    Допаѓања:
    1.398
    Брат ти пружам рака за ова :handshake: си ме изнаснеал со оваа твоја хипотетичка ситуација, ама и признавам дека целосно си во право. Поздравче до тебе :hai:
     
    На EleMental и Ph0enix им се допаѓа ова.