1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали форумов е за машки?!!!

Дискусија во 'За форумот' започната од Crucio, 21 мај 2011.

  1. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    @Yipman2 ti blagodaram so se potrudi.Ne sme se sretnale bas niz temive duri ne znaev deka si masko.:) Bas ke probam da go zagleduvam tvojot pristap tuka za uste pojasno da mi bide.

    Gorde nemozam da komuniciram so licnost koja tvrdi nesto sto go pretpostavuva.Ne ti ja znam osnovata za seto toa.Na pocetok me interesirase no sega i izgubiv interes.Da ne odam veke off.Jas se potrudiv na nekolku pati da ti odgovoram.Ti izmisluvas raboti koi ne se naisani i seto toa iskreno bezpotrebno me izmoruva.

    Dani rekov deka se slozuvam so ona okolu priracnikot.
    Ama komentari od tipot,ovde sum oti zenite se popametni,site makedonki se k.rvi...ne ke da se zaradi priracnikot.

    Yipman jas ne veruvam deka kade sto se mesani zeni i mazi deka zenite se foliraat poveke.Ako e za taka znaci i mazite tuka se foliraat? :lol:

    Madam nema generalizacii.Da imase nemase da postavam prasanje tuku ke si donesev direktiva zaklucok.
     
    На Annath и danichap им се допаѓа ова.
  2. 702706

    702706 Активен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2015
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    359
    Пол:
    Женски
    Баш освежуваат машките искрено
     
    На BoneMachine и Gordana10 им се допаѓа ова.
  3. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Онака го пишав коментарот јас општо, не мислев да те контрирам или нападнам тебе.
    Не ни помислив дека си генерализирала ти, него го кажав врз база на некои претходни коментари дека маживе наводно дошле на форум за да бараат невеста. :)
     
    На Daleron и galapce им се допаѓа ова.
  4. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    @galapce Ах, не, не тврдам нешто што го претпоставувам.Кажувам нешто што сигурно е така :) а тоа што се мисли дека тука некој може да има доверба во некого, утнал бааги :D арно рече @Bah во другана тема, за однапред подготвените мислења :D Извини Бах што те спомнав, но морав.

    Благодарам на одговорите.

    Мене не ми сметаат машките на форумот, да се изјаснам, потенцирам де.
     
  5. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Sama se demantiras Gorde i toa vo recenica edna po druga.Toj sto mislel deka ovde mozel da ima doverba vo nekogo bajagi utnal i odma dodavas,arno rece toj i toj clen...znaci cim arno rekol ti mu veruvas?
    Kolku za belki da trgnes pretpostavkite,jas veruvam na clen na osnova na mislenje steknato za nego na osnova nanegovi postovi,ako toa mozeda se narece doverba.Za doverbi e potrebno vreme i eden kup drugi raboti.
     
  6. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Зборот ми беше дека се согласувам со Бах, а си го протолкува како доверба, така да не се демантирам.
    Ајде, доста беше.
     
  7. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Se izdemantira i toa kako.I toa dosta cesto go pravis.Uste na start trebase da bide dosta ama koga si zapnala :D
     
  8. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.996
    Допаѓања:
    279.335
    @Gordana10 Теорииве за заговор стануваат напорни, ама стварно.
    Некој и кажал за да не прифати твое мислење, некој и наметнал мислење....ти се читаш ли што пишуваш???

    Тоа не било претпоставка, сигурно било(facepalm)
    Разликуваш ли шпекулација, претпоставка и тврдење кое е сигурно?
    Која е разликата меѓу нив, начинот на кој треба да ги поткрепиш своите зборови а не само да тресеш неосновани навреди?
     
    На Annath, tessie, bittersweet и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Ајде, небаре не знаете, тоа е тоа, секој си пишува како му одговара.

    Кажав, што имав да кажам, знам што пишувам.
     
  10. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.996
    Допаѓања:
    279.335
    Не е првата теорија за заговор, и еве стварно не знам.
    Јас те замолувам освен тоа што како велиш си пишуваш тоа што ти одговара, да го поткрепиш својот пост, односно обвинувањата.
     
    На tessie и galapce им се допаѓа ова.
  11. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Izgleda samo ti znaes od cel forum.
    Ovoj post od kaj go prezemav?Neli demek odnapred podgotveni,Valjda ne mislis deka imam angazirano jasnovidec i knizevnik.:D
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    И овде сте се потепале, јас да не останам покусо од останатите, односно од тие постојаните.
    Не ми пречат машките на форумот воопшто и доста изигрувате девици сите вие.
    Доста ми е веќе од некои си бранења на нечии ставови и дообјаснувања кој кого го неразбрал или разбрал.
    Не сум на друг форум, инаку искрено би се приклучила на некој форум за автомобили или поправка на истите.
    Мојот интерес е далекусежен, воопшто не е ограничен како на некои членови.
    Ај терајте магарето со повуци потегни и дообјаснувања.
     
    На tessie и Gordana10 им се допаѓа ова.
  13. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Daleronke aj ti prva povedi go oroto i site nie po tebe.
     
  14. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Офф топик ќе сум, ионка метла ми ги прават мислењата. Бре човек да не може нормално да се ОДрази Инаку радо би го повела орото, море може и на кец да играм
    Едит: Само не ми е јасно зошто се дискредитираат машките членови од форумов!
    Зарем немате мажи дома или барем дечковци па насекаде ги дискриминарате машките.
     
    Последна измена: 19 јануари 2015
  15. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    @galapce -
    Еве, конкретно јас ќе ти го споделам моето искуство.
    На форумов се зачленив додека одев со едно фино девојче пред неполни 4 години.
    Значи убава врска имав (и до денес таа ми се води ко најдолга), многу мила девојка и на место, но јас немав видено позатворена и срамежлива личност.
    Значи, за неа се’ беше добро, на место, таман, супер, одлично...
    Не можев да добијам асолна критика/пофалба зашто не беше личност која знаеше тоа да го изрази со зборови.
    А body language-от, пак, уште понепостоечки.
    Сума сумарум, не знаев што правам убаво во врската, каде грешам, што можам да сменам, од проста причина што за неа се’ беше добро. :D

    Кога дојдов тука и особено кога ги отворив темите од тимот „Сакам да кажам“ - „На душа ми лежи“ и, секако, фамозните љубов и секс, сфатив дека колку што знам работи, толку и сум шупелка. Онака, ме натера некои работи од корен да сменам во врската, да пробам преку вас да дознаам што сака(ше) и мојата тогашна девојка, и што се’ правев ко зимзелено дрво на гола ливада...
    Денес не сме веќе заедно, но она што го научив во врската со неа ме води и до ден денес, во односот кон девојќите што се појавиле после неа, со повеќе од солидни резултати. :lol:

    Нормално, со тек на време и со некои од Феминките започнав активна комуникација преку пораки, дел од кои преминаа и во прави виртуелни (тука можам да набројам повеќе имиња кои ми се исклучително мили) и реални познанства. Со една неактивна феминка имам прекрасно пријателство (без никакви френдзонирања и слични бакрачи), со @calliope во живо сме прави циркуси и луѓето околу што не’ знаат двајцата не гледаат - :^) - и не сфаќаат како може да опстане другарство на база на надмудрување, рчкање и пријателско ругање (погледнете серија Archer, односно ликовите Archer и Lana во таа серија како функционираат, и не’ имате мене и Калиопе).

    Да не заборавам да кажам дека @Yipman2 немаше да го знам да не беше Фемина. Цар човече со кое веројатно до 2050та ќе свртиме една партија фудбал. :D

    Исто така, нема да лажам, ласка кога во приватни пораки гледаш дека некоја девојка те одбрала баш тебе за совет (нормално, со усул :lol:) затоа што си и’ оставил фин впечаток со твоето присуство на форумот. Ех, какви се’ ситуации немам прочитано од вас, проблеми и фрки, онака да те натераат да се замислиш и да одговориш најискрено што можеш, независно што личноста од другата страна на екранот може да е и најголемиот трол на светот и да се кине од смеа.

    Крај краева, овој форум со своите теми во неколку моменти на слабост знаел да ми послужи и како личен дневник, односно начин да кажам што мислам и што ми тежи во глава, знаејќи дека нема да бидам осуден, критикуван или пикиран за тоа.

    Галапче, ете ти ја за мене Фемина... Фин форум, со плусови и минуси како и другите, но дефинитивно уникатен, ако ништо друго по самото тоа што е (веројатно) единствениот доминантно-женски форум што го имам пресретнато онлајн.
     
    Последна измена: 19 јануари 2015
    На Kukla994, eloves, crazylady и 14 други им се допаѓа ова.
  16. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.996
    Допаѓања:
    279.335
    Мислам дека нема потреба од генерализација дека постои општо дискредитирање кон машкиот пол или сите мажи тука. Со многу машки во многу теми сме воделе прекрасни дискусии и имаме одлично мислење за нив. Постот на битерка е доказ за тоа како одделни ликови се гледани, а би ги додала и иксмен, џони..
    Секоја девојка не може на секого да му се допадне, ниту секој машки член може на секоја девојка.

    Некои работи треба да се прифатат, односно дека не сме сите на иста бранова должина и тоа е. Се гледаме низ призмата на напишаниот збор и секој арзлично го отценува истиот.
    Нема врска дали маж или жена е од спротивната страна, ги читаме неговите зборови и размислувања.

    Секој кој го сподели својот став кажа дека нема ништо против сите мажи, а и како што реков доколку некој има склоп на некои карактерни особини кои се општо недопадливи е случајност бидејќи можело да се појават и кај девојка и кај машко.

    Од мене Да, форумот е и за машки и за женски.
    На крај краишта секој ќе си најде барем уште еден со кого ќе си се весели.
     
    Последна измена: 19 јануари 2015
    На Annath, tessie, bittersweet и 2 други им се допаѓа ова.
  17. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.684
    Допаѓања:
    97.984
    Пол:
    Женски
    Сите машки членови кои се тука а не се губат кога ќе видат дека не можат да ќарат нешто,верувам дека им е пријатно.Не можеш некого да задржиш некаде и со нешто ако не му се допаѓа.Мислам и која е смислата да биде исклучително женски форум на кој мажите нема да имаат пристап,па не сме ние Амазонки.Убаво е да прочиташ мислење од другата страна,поинаков поглед,некогаш сурово реален,некогаш пружање рака,некогаш полн со хумор.Само еден член одвреме навреме ми предизвикува реакција на превртување на очи.
    Сакам да ги читам особено во СДК,во таа тема најдобро се читаат расфрланите парчиња душа.
    Од мене (y) за машките членови.
     
    На simonna.a, crazylady, Annath и 6 други им се допаѓа ова.
  18. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Па може и машку не сметаат.
    Освежуваат.
     
  19. tockaAa.

    tockaAa. Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2015
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    256
    Пол:
    Женски
    да се отстранат машките од форумов посебно некој педофили што шетаат по темиве(n)
     
  20. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Ааааааааа не не, машките да си останат а не би било лошо уште да се зачленуваат.......совети ни треба,машки совети.....апел до сите мажи да дојдат на најдобриот женски форум за забава и учење!!