1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дамата со марама (Gönülçelen) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Polsko, 14 февруари 2015.

 1. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  925
  Допаѓања:
  568
  Пол:
  Женски
  На сите оние на кои им се здосадија потресните приказни кои ги даваат по нашиве телевизии ви ја препорачувам оваа серија.
  Во главните улоги се Туба Бујукустун, Џансел Елчин и Онур Сајлак
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  Можете да ја гледате на следниве линкови:
  Со македонски превод
  http://www.dailymotion.com/user/MKcounselMK/8
  Со бугарска синхронизација
  http://vbox7.com/collection:1754708
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 2. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  12.198
  Допаѓања:
  83.380
  Пол:
  Женски


  Гласот е на Еylem Аktaş. Не пее Туба !
   
  Последна измена: 18 февруари 2015
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  925
  Допаѓања:
  568
  Пол:
  Женски

  Овде пее Туба. Има убав глас
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  925
  Допаѓања:
  568
  Пол:
  Женски
  Конечно сител ја откупиле и оваа серија.
  Само што ја преведиле Дамата со марама, ама сеедно како ќе се вика.
  Едвај чекам да почни
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.845
  Допаѓања:
  15.596
  Пол:
  Женски
  А дали знае некој што сака таа Саимее? Која е таа? и сменете го насловот како што го превеле кај нас филмот - Дамата со марама. така ќе биде поактивна мислам темава, се отепав од барање на темава, мислев да отворам јас една оти ја барав и немаше отворено.
   
 6. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  925
  Допаѓања:
  568
  Пол:
  Женски
  Саиме е мајка на Хасрет
  И јас мислам дека треба да се смени насловот
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 7. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  12.198
  Допаѓања:
  83.380
  Пол:
  Женски
  Саиме е мајка и на Хасрет за која таа мисли дека е мртва.
  Вистинскот наслов на серијата е Крадец на срцата.
   
  На cresa-jagoda и Polsko им се допаѓа ова.
 8. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  925
  Допаѓања:
  568
  Пол:
  Женски
  Не ми е јасно зошто од сител ја преведиле дамата со марама, кога правилниот наслов преведен од турски е крадец на срца и многу подобро звичи така.
   
 9. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  7.865
  Допаѓања:
  32.940
  Пол:
  Женски
  Како бе? :?:
  Јас па помислив дека и е мајка на таа што се самоуби.
   
 10. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.437
  Допаѓања:
  23.431
  Пол:
  Женски
  Серијава ми е многу интересна и смешна дефинитивно ке ја гледам :)
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  12.198
  Допаѓања:
  83.380
  Пол:
  Женски
  Јас ја гледав одамна и сега пак си ја гледам со превод. Лесна серија да си одмориш мозок.
   
  На BI-44 и Polsko им се допаѓа ова.
 12. auroraa

  auroraa Популарен член

  Се зачлени на:
  24 април 2013
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  839
  Ќе сака некоја да открие што ќе се случува во наредните епизоди :D
   
  На BI-44 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 13. srcesrce

  srcesrce Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  340
  Пол:
  Женски
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.845
  Допаѓања:
  15.596
  Пол:
  Женски
  Етее и јас си мислев дека Саиме и е мајка на Хасрет. Така се однесува со неа, ја гледа некако со поинакви очи.
   
 15. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  925
  Допаѓања:
  568
  Пол:
  Женски
  Саиме и таткото на Хасрет се сакале и сакале да избегаат заедно, но братот на Саиме дознал и и се заканил дека ако замине ќе ги убие и Хасрет и татко и. Затоа Саиме му ја дала ќерката на Бурхан и му рекла дека не го сака зашто во исто време гледал и нејзиниот брат. Долги години ги барала но не можела да ги пронајди бидејќи Бурхан постојано се селел. Хасрет ќе дознае дека и е мајка на денот на концертот.
   
  На srcence1607 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 16. maca cvet

  maca cvet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2014
  Пораки:
  683
  Допаѓања:
  455
  Пол:
  Женски
  ептен убаво
   
 17. The Saturdays

  The Saturdays Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  692
  Допаѓања:
  1.886
  Пол:
  Женски
  ej aj kazete so ke se slucva ponatamu vo serijata ako znajte
   
 18. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  925
  Допаѓања:
  568
  Пол:
  Женски
  Хасрет и Мурат ќе се засакаат, но ќе се појави сестрата близначка на Селин (девојката што се фрли од балконот) и ќе ги скара, а тоа ќе го искористи Левент кој ќе ја побара за жена. Хасрет ќе ја прифати понудата. Мурат за да ја направи љубоморна ќе повика негова другарка со која заедно ќе глумат дека се во врска. НА денот на свадбата на Хасрет и Левент таа ќе сака да раскини со него, но тој ќе биди побрз и ќе ја откажи свадбата. Хасрет претходно ќе сними албум кој ќе го продуцира Левент, но албумот нема да се продава добро. Мурат и Хасрет за да му помогнат на Левент ќе почнат да соработуваат. На барање на Мурат, Хасрет ќе отпее песни кои ќе ги продуцира Левент. Левент и другарката на Мурат ќе се засакаат а Мурат и Хасрет ќе се венчаат на крај.
  Има многу работи кои во меѓувреме ќе се случуваат
   
  На srcence1607, cresa-jagoda, The Saturdays и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. The Saturdays

  The Saturdays Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  692
  Допаѓања:
  1.886
  Пол:
  Женски
  a Levent i Mu
  A Levent i Murat ke se skarat ko ke ja pobara Levent Hasret za zena ?? i btw Saime na koj mu e majka ?
   
 20. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.437
  Допаѓања:
  23.431
  Пол:
  Женски
  @The Saturdays
  Да мурат и лвент ке бидат во лоши односи ама ке се смират повторно. А саиме и е мајка на Хасрет.
   
  На The Saturdays му/ѝ се допаѓа ова.