1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Даниел Кајмакоски ќе не претставува на Евровизија 2015

Дискусија во 'Музика' започната од Isabel, 13 ноември 2014.

  1. erica

    erica Популарен член

    Се зачлени на:
    21 август 2011
    Пораки:
    1.312
    Допаѓања:
    2.036
    Пол:
    Женски
    Браво,ми се допаѓа тоа што Даниел ке ја претстави Македонија на евровизија.Ја слушнавме песната на часот по музичко со наставникот,пола од учениците песната не им се допадна а исто така и на наставникот но јас сум против, песната ми е многу убава БРАВО.А и да да не заборавам браво и за големиот број на фанови на Даниел Кајмакоски што се собраа на градскиот плоштад во Скопје (загледав слика на фејсбук) БРАВО!
     
  2. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.301
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    Ништо посебно не е песната, но мислам дека Даниел ќе успее да се снајде. И секако супер е што ќе пее во Виена.
     
  3. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Знаев дека ќе победи Даниел. Песната не ми се допаѓа. Добро ќе биде ако ја обработат и ако пее на англиски.
     
    На Мис Стоун му/ѝ се допаѓа ова.
  4. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    Певлива е песната,не е лоша.
    Само нека ја пее на англиски,секако англиски песни повеќе му лежат по светски изгледа.
    Инаку не се сомневам дека добро ќе не представи.
    Инаку од Тамара песната мие совршенство,гарантирам дека ќе биде поголем хит од победничката.
     
  5. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Песнава пообична не можеше да биде. Ни да те допре, ни да те раздрма, ко да одиме на позната модна ревија а сме облечени од глава до пети од Шутка.
    Не дека Евровизија е некој репер ама зошто секогаш глупи песни се праќаат не знам.
     
    На Мис Стоун и girl-miri им се допаѓа ова.
  6. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.906
    Допаѓања:
    103.036
    Пол:
    Женски
    Незнам народов кога ќе свати дека евровизијата не е нешто сериозно , треба да испратиме некоја певлива песна или некој циркузант , трето нема ,мене ми се допадна песната на Викторија Лоба , а другите катастрофа , незнам што да речам секоја година истите грешки ги правиме (wtf)
     
  7. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    Искрено од целиов рингишпил што го видов дечкото ми беше баш солиден. Се надевам дека ќе пее англиски затоа што јазикот навистина му лежи подобро од македонскиот.
    Ама незнам дали само мене ми е ужасно криво што Тамара доби 10000евра. Значи на кој друг и да ги дадоа парите немаше да се замарам. Ама од овие двете (сестри), аман веќе. Цел живот само пари гребат од државата а не плукаат кај ќе стигнат. До кога оваа наша земја ќе им дава пари на овакви личности. Стварно незнам.
     
    На anina, anuskaNESTLE, Daleron и 8 други им се допаѓа ова.
  8. sweet-star

    sweet-star Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2012
    Пораки:
    1.524
    Допаѓања:
    1.738
    Пол:
    Женски
    Супер што победи Даниел ама песната не е ништо посебно, многу обична.Секоја година се некои вакви песни имаме, ниту забавни ниту певливи...ама тоа е.
     
  9. nikiiii

    nikiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2013
    Пораки:
    1.370
    Допаѓања:
    942
    Мене лично песната не ми се допаѓа, од Тамара ми е многу поубава, многуу.
    Дали било наместено или не незнам па не ни ме интересира, како и да е, кој и да оди, ние како држава сме "мали" и немаме шанси за победа. Таа е реалноста, без разлика кој ќе не претставува.
     
  10. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Четврти пат ќе одеше, и со Тоше беше како придружен вокал.

    А ова ми е најиронично
    [​IMG]
    Мислам во ред, мене баш ми се допадна како Тијана се претстави. Ама што туку збориш дека на Македонија ѝ е доста од Евровизија и на крај пак се пријавуваш на домашниот избор? Оваа па Нина ѝ пишала коментар Истото и јас го реков прошлата година, а ги гледаш синоќа и двете се нацртале на Скопски фестивал.
     
    На Ane.a, LaraSolare, anuskaNESTLE и 11 други им се допаѓа ова.
  11. babaDara

    babaDara Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Е неможам и на темава да останам рамнодушна. Луѓенца бре кога ќе сватиме дека на Евровизија не се бара квалитетен пејач туку нешто извртено, сега мустаќите беа видени сега изгледа треба к.. да извадиме ние да бидеме креативни, иновативни. Шала на страна серизоно го делам ова мислење. Само некој поголем, мал ќе се обрукаме, како што се брукаме секоја година. хаха. Е парињата што ги фрламе секоја година околу спремање за да бидеме ,,видени,, испаѓа дека само ние ја гледаме Евровизија не и таа нас. Никакви ангажмани не добиваме после претставувањето на Евровизија и не ми е јасно зошто уште сме со завиени глави како коњине и зошто уште форсираме за Евровизиското претставување. И повторно, честитки за нашиот Даниел ама ние повторно ќе си бидеме некаде меѓу последните. Какви моќни гласови, каква интерпретација, НЕЗДРАВОСТ, ЛУЃЕ МРДНАТОСТ, тоа се бара на Евровизија. Да си ги покажеме гаќите истрани, така можеби и имаме шанси. (mooning)(mooning)(mooning)
     
    На Juicy му/ѝ се допаѓа ова.
  12. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
  13. Nezna28

    Nezna28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2013
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    215
    Без предметно е да се коментира понатаму околу тоа кој бил подобар, чија песна требало да победи....
    Гласањето било наместено што го потврди и МВР, со докази, па така беспредметно е да се коментира колку биле добри победниците. Да биле добри немало да има потреба за користење на дури 2500 картички за да си гласаат сами за себе.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  14. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Не можам да ја најдам песната на Лоба :?:
     
  15. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Ја нема уште, само првите 3 мислам дека ги има.
    Јас цело време проверувам , ако ја најдеш случајно прати ми ја :)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Многу ми е мило за Даниел :) заслужена победа, песната беше убедливо најдобра и единствена што ми се допадна и мивлезе во глава после прво слушање. Баш ми е светска песната, ритамот ме потсеќа на One Republic :music: Добро звучеше на македонски, ама на англиски ако ја пее ќе биде уште подобро.
     
    На anina му/ѝ се допаѓа ова.
  17. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    При првото слушање не ми се допадна нешто најмногу,ама сега кога ја преслушав да.Забавна мелодија и убав текст,ама не верувам дека ќе имаме некој успех.Кога ние со Тоше не успеавме,со Даниел ли ќе успееме?

    Инаку читам дека песната од Лоба била плагијат.
     
  18. One.Moment

    One.Moment Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    3.544
    Пол:
    Женски
    Песната ми е убава ама не ми е ко за на евровизија. :shake:
     
  19. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Srejkno za kajmakot :D ama godina bereketna mu bese ova na daniel alal da mu e :D
    Se nadevam ke uspee vlez vo finale,barem toa de,inaku da vi kazam ne ja slusnav pesnata ke ja slusnam koga ke dojde momentot za evrovizija :D slabo net imam.
     
  20. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Тамара е заглавена во тој филм со жалопојки, слични мелодии со благо-патетичен текст каде што и се истакнуваат вокалните способности. Ако се пронашла во тој фазон ок, супер за неа. Ама мора реално да правиме муабет дека на евровизија, каде што кичот и тралалајките се меѓу најдобро пласираните, со такви песни ништо не правиме.
    Песната, прво има лош текст според мене, и не ми јасно како двајца текстописци се споиле за текст од 10 стиха, али ај( ти си, ти си, но веќе не си , не си) ....И ако споредуваме, ланската песна Тажна љубов среќна песна, беше три пати подобра од оваа. Стара слава, maybe?
    Не ми е јасно зошто по социјалниве мрежи толку многу и препишуваат незаслужено второ место, во еден момент прочитав и коментар од типот на: па и Леонардо нема земено Оскар, а пак е најбоље!
    Значи Тамара во моментов не е подобра од Даниел, тоа е тоа.
    Според мене правилен избор годинава.




    Уште нешто за Лоба.
    Патетични ми се браќата Јованови што направиле песна речиси идентична на песните на Северина, со веќе познат ритам и шалабајзерски текст. Алал, се докажавте ко продукција. Бедни. И уште победна Лоба, што се нафати да пее таква песна.
     
    На SwanMay, Kala22, Someonespecial и 3 други им се допаѓа ова.