1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Даниел Кајмакоски ќе не претставува на Евровизија 2015

Дискусија во 'Музика' започната од Isabel, 13 ноември 2014.

  1. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Се согласувам и јас со твојот став за Даниел, иако е тазе подобар е од многу наши квази пеачи налик Јоце Панов и Влатко Илиевски (нека си ја чува дома Русинката, за евровизија дефинитивно не е). Даниел има и глас и став и се што треба за на сцена. Само не ми е јасно како тоа во местенката може да не учествуваат директно изведувачите, не само тоа туку и да не знаат демек за местенката. Никој не ти мести победа туку така без да знаеш и да платиш, или пак имаат друг начин на кој заработуваат од местените победи без да е вмешан самиот изведувач? Нека ме просветли некој, јас вака како некој што не се разбира многу не можам да најдам логика. Но дека ништо не ме чуди е факт. Но, не е апла местење тоа, луѓето фино си праќале пораки де :D , се е средено па до ова дојде да апсат луѓе... божем прв наместен избор е, нека видат прво што се случува со изборот за Мис „убавици“ и слично. Но како и повеќето акции на владата во последно време, и ова е за ќар. „Гладни“, „жедни“ до немај каде... Господ нека ни е на помош веќе. :wasntme:

    Уште еднаш честитки за Даниел. :party: Некои викаат штом Тоше не направи добар пласман, кој е пак Даниел да го направи тоа, но јас не мислам така, јас имам доверба во Даниел и сметам дека е светски човек и уметник и дека може да не мрдне барем за нијанса погоре од изминативе години. (mooning) :music:
     
    На Someonespecial и Daydream им се допаѓа ова.
  2. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    На песна од Тоше дури и гласот го преправа ми се гадат веќе.
    Едит .Едно време Лозано го имитираше сега пак се појави Даниел.
     
    Последна измена: 14 ноември 2014
    На kolovoz му/ѝ се допаѓа ова.
  3. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.743
    Допаѓања:
    108.730
    Мене уште од идол не ме бендисува даниел. Ниту посебен глас има - му лежат онакви балалајки што не бараат некои посебни вокални способности. И ич не ми е за интервјуа, комуникација...
    Песната ја чув и не е ништо посебно. Ама со оглед на тоа дека и Евровизија веќе не е тоа што беше, нема потреба да се потресуваме. Кој и да отиде, исто му се фаќа.
     
  4. SuchaLady

    SuchaLady Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2012
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    16
    Даниел убаво пее,а и песната не е лоша.Неговата најголема желба беше Евровизија,и мило ми е што му се исполни.Верувам дека достојно ќе ја претстави Македонија.
     
    На SwanMay, Ana3567 и ivence69 им се допаѓа ова.
  5. ivence69

    ivence69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2014
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Женски

    на оваа ли те потсека?
    Јас сакав Даниел да победи дека имаше некако нај странска што се вели песна и убава е не е лоша само треба повеке да го бодриме да си има човекот малку самодоверба а не одма оп скандали триста глупости се знае дека кај нас секогаш се е наместено па зашто сега одма се прави некој театар.
    Што ако сакам ке купам 1000 картички и ке гласам тоа е моја воља што ги купиле картичките не ги украле ги купиле од некаде целава работа е врвка ама ај
     
  6. Ana3567

    Ana3567 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2014
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    461
    Пол:
    Женски
    Ako ne Uspeeme so Daniel poveke da ne se trudime okolu evrovizija tolku
     
  7. ivence69

    ivence69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2014
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Женски

    ДЕл од англиската верзија.Оваа ми е некако подобра од македонската
     
    На Daydream, Heartbeat, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
  8. Mahidevranfan

    Mahidevranfan Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    466
    Допаѓања:
    2.063
    Пол:
    Женски
    Песната е убава, не велам не, Даниел супер ја пее, ама со оваа песна за на евровизија големо НЕ :shake:
    Песнава не го истакнува неговиот глас, Даниел може многу повеќе :nod:
     
    На QueenElena, Ana3567 и Butterfly-Girl им се допаѓа ова.
  9. BelieberYeahh

    BelieberYeahh Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    1.443
    Допаѓања:
    2.204
    Пол:
    Женски
    Македонската верзија е убава ама некако не ми е како за евровизија, но затоа англиската е мноогу подобра. Во секој случај претставникот е одличен, само не ми се допаѓа што почетокот од песната е украден. Сепак мислам дека вакви песни не поминуваат баш на евровизија, но дај боже да не сум во право.
     
    Последна измена: 14 ноември 2014
  10. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.747
    Допаѓања:
    65.195
    Пол:
    Женски
    Ве замолувам мислењата поврзани со Скопски фестивал да ги испраќате во темата наменета за тоа. Оваа е за дискусија за победникот и победничката песна. :)
    http://forum.femina.mk/threads/Скопски-фестивал.19763/

    Да се чудиш, сите што ќе се појават со добар глас веднаш Тоше го имитираат.|(
    Даниел нема никаква врска со Тоше, нити им се слични гласовите, нити движења на сцена, ама баш никаква сличност немаат. Досадни се веќе ваквиве споредби.

    Инаку, ја пуштив прееска песната на youtube и во коментарите читам дека Даниел вика летИме и земав ја заслушав убаво песна и навистина е така.(facepalm)

    Летиме
    Летиме
    Летиме
    :D
    Македонскиот му е многу подобрен, ама сепак, подобро нека си пее на англиски.
     
    На mims-89 и Ana3567 им се допаѓа ова.
  11. BelieberYeahh

    BelieberYeahh Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    1.443
    Допаѓања:
    2.204
    Пол:
    Женски
    ^
    Да бе ова летиме нов збор изгледа,и Сања Ѓошева или како и да се викаше таа во светлуцавото фустанче пееше "летиме".Ама прееска барав текст на песнава и пишуваше "лебдиме",па можда стварно не се слуша добро,ама ако стварно е "летиме",немам коментар.:x
     
  12. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.186
    Допаѓања:
    25.561
    Пол:
    Женски
    Не вика летиме туку лебдиме :lol:
     
    На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
  13. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.747
    Допаѓања:
    65.195
    Пол:
    Женски
    ^ Па, тоа дефинитивно има повеќе смисла :) Иаκо воопшто не го изговаρа κаκо што тρеба.
     
  14. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Грешки си,лани не` претставуваше сестра и` Тијана со To the sky.
    Оваа ти што ја кажуваш е од Тамара.

    И јас при прво слушање слушав дека вика летиме,ама тој пеел лебдиме.Нормално е да не се слуша точно изговорот.
    Инаку овој Боки стварно ја претера.Ок,ни тој ни сестриве не го сакаат Даниел,сфативме,ама па толку плукање по него...Дечкото си е супер и ете се докажа дека местенките не биле за него.Кога тој на Икс Фактор победи овде ли нема? И да, кај и се доказите на Тамара ? |( Го плукаат Даниел затоа што реално тој направи поголем успех од сите нив заедно.

    Не сум голем фан на Даниел,па го бранам ,но вистината е таа.
     
    На Isabel му/ѝ се допаѓа ова.
  15. troublesome

    troublesome Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2014
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    152
    @tea4e starfish зборува за фестивалските песни на Тамара.
    Што зборувале Боки и сестрите за Даниел? Дај линк.
     
  16. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.281
    Пол:
    Женски
    Песната реално според мене не е за Евровизија. :shake:
    Не ми се допаѓа, мене и така не ми се допаѓаше, Даниел има женствено гласче :$ , но добро нека си ја проба среќата. :)
     
  17. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.164
    Допаѓања:
    23.019
    Пол:
    Женски
    Отрпнав веќе со Евровизијава, не ни знаев дека ќе има за то кој да оди на Евровизија, Даниел не го сакам уште од x factor, па сеедно ми е да ви кажам, песната не ја имам слушнато.
    Само на Тамара ја слушнав и искрено ми се бендиса.
    Со среќа нека му е на Кајмако друго не знам шо да кажам барем песна и спот да снимеше, да имаше нешто негово, се прослави со x factor и ајде на евровизија.

    Bullshit :puke:
     
  18. Isabel

    Isabel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    1.489
    Допаѓања:
    2.078
    Секако дека сите имаме различни вкусови, на некој ќе му се допадне, а на некој нема да му се допадне песната, но мене најмногу од се што ме нервира е што сите почнуваат веднаш да плукаат како Даниел да им е најголемиот душман... Според мене немаше некоја песна што се издвојуваше, ама секако дека песната од Даниел беше една од најубавите вечерта. Би се сложила дека можеле да му направат песна со која ќе може повеќе да ги докаже своите вокални способности ама тоа е што е. И секако бидејќи видовме од икс фактор дека повеќе му стои англискиот, подобро да ја пее англиската верзија.
     
    На SwanMay и ivence69 им се допаѓа ова.
  19. Clover66

    Clover66 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Песната е жива катастрофа,мислам и секој би сфатил дека не му оди пеењето на македонски па тогаш што се занесува да пее македонска песна? Работи го она за што те бива бре човече! Ако се потрудеше да направи песна на англиски 100% ќе влезевме во финале,ама со оваа не верувам.Сепак јас му ја посакувам сета среќа,дајбоже и ја победи ама тешко...:(
     
  20. troublesome

    troublesome Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2014
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    152
    На англиски ќе пее таму. На домашниот избор се пее на македонски, што не ви е јасно? Не знам кој сакавте да оди, овој пат да ја испратиме Тамара со мајка и |(. Таа има врски, и ги даваат подобрите песни да ги пее и на вас ви се чини WOW.
     
    Последна измена: 15 ноември 2014
    На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.