1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Даниел Кајмакоски ќе не претставува на Евровизија 2015

Дискусија во 'Музика' започната од Isabel, 13 ноември 2014.

  1. Ana3567

    Ana3567 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2014
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    461
    Пол:
    Женски
    Ako ne napravime i ovoj pat nisto so Daniel .Da ne odime poveke :(
     
  2. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    3.498
    Пол:
    Женски
    Ако сметаш така досега ништо посериозно немаме направено па пак одиме. Нема врска. Сите одат за да победат, што е сосем нормално ама ние кој и да испратиме пак ќе си бидеме меѓу последните зошто Евровизијата е едно големо разочарување и повеќето од половина од нас, се кладам дека го гледаат за тепање време или чисто од радозналост...Евровизијата е веќе прочитана книга, нема пласман ако не си ненормално ,, диферент ,, ( (facepalm) ) . Не се бараат вокални способности или добра музика, се бара секако брада. 8-|
     
  3. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Со оглед на тоа што имаме пратено многу убави песни на изборот за евровизија и пак лошо сме се пласирале, не ме погодува тоа што оваа песна не ми е по кејф.
    Се надевам дека ќе знае Даниел да извлече се од себе па да не има и во финалната вечер. [​IMG]
     
  4. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Факт е дека Евровизија не е никаков натпревар за таленти,бидејќи ретко кога победува некој со асален вокал,туку најчесто се некои фрикови кои се прават интересни.
    Поради слабиот избор на музика во земјава наша,Даниел е добар избор,ама не верувам дека ќе постигне многу.
    Песната е солидна,певлива,ама многу просечна,нема ништо што те тера да ја слушнеш повторно.
    Каква и да е песната,мислам дека Даниел ќе се покаже најдобро што може,го има талентот и сценскиот настап,плус ќе биде на негов терен,па се надевам дека ќе отсуствува тремата.

    Инаку стварно не знам зошто толку глупи песни им бираат за Евровизија,како намерно да ги саботираат :D
    Искрено,и на Тоше песната не беше ништо посебно,англиската верзија беше катастрофа.
    Онаа ланската пак,ми беше добра,ама ете,пак ништо не бидна.
    Џабе праќаме луѓе,ама ајде,да се има претставник.Јас пак ќе си ја гледам :D
     
    На sweet-star и Jovananana им се допаѓа ова.
  5. Jovananana

    Jovananana Активен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2014
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    166
    Пол:
    Женски
    Јас мислам Гулабица или Глоријан да им ги пратиме,затоа што ни Евровизијава веќе не е тоа што беше,кој од кој се сите,и најбудалите победуваат. :D
     
    На sweet-star и Sunshine.Sunshine им се допаѓа ова.
  6. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Oтвори на профилот од Боки и ќе прочиташ.:)

    Коментаров е врв:
    Наредната година Тамара ќе ја пуштиме фамилијарно,со мајка и` и татко и`,уште така не била. :rofl::rofl::rofl:
     
    На cooll, makedonkamak, Candid и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Clover66

    Clover66 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Тамара никогаш не ми била WOW,а дека Даниел ќе пее на англиски(што сега слушам) баш ми е мило..
     
    На SwanMay му/ѝ се допаѓа ова.
  8. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    Даниел нема некои си којзнае какви гласовни способности. Кога пее понекогаш ми изгледа како да грака или само песните не му се погодени.
    По поени ќе сме тука некаде исто како кога ги пративме на евровизија XXL, Некст тајм, Ѓоко Таневски. Имаме многу квалитетни изведувачи еве Ѓорги Крстевски пр. пее многу поубаво од Даниел, ама тоа е нема кој да ги бутка изгледа.
     
    На Adi888 и Daleron им се допаѓа ова.
  9. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    25.594
    Пол:
    Женски
    na ovaa od Adel
     
  10. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    НЕ Кајмакоски, ма и Св. Кајмакоски да го испратат на Евровизија резултатот ќе е ист. Дај еднаш засекогаш нека се откажат од тој циркуз, секоја година се поголеми и поголеми будали на крајот остануваме. Само пари се трошат, а нема никаков резултат. Најсмешно и најмизерно е трескањето во гради на претставниците, како минатат година пример и на крај како сами на себе шамар да си удриле. Следи обвинување за тоа кој е крив за лошиот пласман и резултат, секако сите се криви, освен нашите.
    Што го праќаат Даниел, како го замислуваат човеков? Можеби супермен.
    Како не им е мака веќе од толку бламирање?
     
    Последна измена: 17 ноември 2014
    На Daleron му/ѝ се допаѓа ова.
  11. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.933
    Допаѓања:
    30.767
    Пол:
    Женски
    А Македонија да престане да учествува на евровизија, нема да биде најубаво? :D
    Кога Лопа ништо неможеше да постигне со такво гласиште, за џабе се надеваме на Даниел..
     
    На mackica1 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. blosson

    blosson Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    384
    Допаѓања:
    263
    Пол:
    Женски
    Што знам Даниел како Даниел ми се допаѓа ама сите песни досега се исти мислам слични, пеат нешто шо си нема врска со насловот пример бла бла бла блаааааа и само додадат ко лисја есенски пример за оваа сега давам, мене таков впечаток ми оставиле па незнам може ќе стигнеме до кај полуфинале бидејќи Даниел ја има подршката од соседите и во МК има нешто па незнам ќе видиме може и да не изненаде(ор нот) :D
     
  13. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.793
    Допаѓања:
    46.393
    Мoже ќе искoментирaте нештo вo стилoт нa Акo ти не си гo сaкaш свoетo кoј ќе гo сaкa aмa мене нaјискренo песнaтa вooпштo не ми се свиѓa сепaк секoј си имa свoе мислење нели?
     
    На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
  14. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.907
    Допаѓања:
    32.502
    Пол:
    Женски
    Песната не е нешто нај-нај. Сигурна сум дека пак нема да влеземе во финале. Не ми е јасно зошто воопшто учествуваме на Евровизија. Треба да се откажеме. Никогаш нема да имаме голем успех.
     
  15. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Ја слушнавте финалната верзија, го ѕирнавте спотот?


    Мене спотов ми е интересен, необичен. Убава е песната со придружни вокали, аранжманот бааѓи го смениле. Ама сега некако ми се изгуби шармот на мелодијата, баш го замислував Даниел како во негов стил денса на сцена. Сега некако ми е потажна песнава :?:
     
    На Someonespecial, cresa-jagoda, Ketchup и 7 други им се допаѓа ова.
  16. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Не е добар, нешто ми фали.
     
  17. imelda

    imelda Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    10.343
    ^
    Бааги е хаш таг Јуровижн, баш си е на место. Само да се најде некој паметен и да направи соодветна кореографија за изведбата на песната, да не е без веза како лани, оти лани утка над утките за сценски настап.
    Песнава, јас би само да се извика на крајот и да заврши на повисока нота и да ја држи, така помоќна работа, или да избледее вокалот ако така не може човекот, а не вака, како да пееш под туш додека се бањаш и некој отвара врата, се секнуваш, и оп!
    Ако читаат нели, конструктивна критика :smirk:
     
    На Ketchup и Marossa им се допаѓа ова.
  18. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Убав е и креативен спот,ама човечето падна од карпа и стана лист,па ептен мрачно изгледа. :D
    Песната како песна не е лоша,ама како што вика имелда,и треба јак завршеток,оти вака се движи во монотона линија од почеток до крај...
     
    На Ketchup и imelda им се допаѓа ова.
  19. imelda

    imelda Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    10.343
    ^
    Aко се растратеше како човече ќе немаше после доволно црвен фломастер за срцињата!
     
    На Hipster, Ketchup и Marossa им се допаѓа ова.
  20. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.793
    Допаѓања:
    46.393
    Песнaтa е дoбрa aмa бaш кaкo штo кaжaa Мaрoсa и Имелдa нa песнaтa и требa јaк крaј вaкa не бивa :smirk: