1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Даниел Кајмакоски

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Marie.m, 25 март 2014.

 1. Marie.m

  Marie.m Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  764
  На Katy12, kala21 и mileystar им се допаѓа ова.
 2. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.984
  Допаѓања:
  4.841
  Пол:
  Женски
  Тема за него можеше да се отвори уште од првата аудиција на х-фактор.
  Човекот е талент, тоа е веќе докажано!
  Му посакувам среќа во понатамошната кариера и се надевам дека кариерата ќе ја гради многу подалеку од Белград. Не го осудувам поради одлуката да живее во Белград затоа што секој човек гледа прво за самиот себе си. Пробал во Македонија да успее, никој не му пружил рака и нормално е дека среќата ќе ја бара на друго место. Жељко е одличен ментор и се надевам ќе му помогне да стане ѕвезда.
  Јас со задоволство би одела на негов концерт!!!!! ИНДИВИДУАЛЕН! :inlove:
   
  На Sweet-Mila, Ilinaaa и Marie.m им се допаѓа ова.
 3. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.289
  Беше убедливо најдобар на Икс Фактор. Се надевам дека ќе направи добра кариера.
  Всушност шансите за тоа се големи бидејќи тој и самиот може да си пишува песни. А секако и има премногу добар глас.
  Едвај чекам да слушнам некоја песна од него (сега, откако победи на шоуто).
   
  На Marie.m му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Marie.m

  Marie.m Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  764
 5. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  [​IMG]

  Верувам дека ќе изгради успешна кариера, навистина зрачи човеков, ниту еднаш не ме изнервирано со некое „понашање“. :up: :music:
   
 6. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  [​IMG]
  Многу добар пар ми се со Тамара,памтете ми го зборот :!:
   
  На cresa-jagoda, aNy-to и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 7. natemila

  natemila Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.533
  Допаѓања:
  8.442
  Пол:
  Женски
  Многу се слаткииииии :*
   
 8. Nobadys.Perfect

  Nobadys.Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  526
  Пол:
  Женски
  Застани, посакај и замисли
  нешто да се промени,
  исправи се и не дозволувај да живееш
  заробен во свет без слобода :inlove:
  http://www.youtube.com/watch?v=hzgRxe_i47k
  За тие шо збораја дека Даниел неубо пеел Македонски песни.
   
 9. Primadonna

  Primadonna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  1.341
  Допаѓања:
  2.163
  Пол:
  Женски
  Си заслужи тема на Фемина :D

  Мене со првата појава ме освои комплетно.И со харизмата и со прекрасниот глас.
  Му посакувам светла иднина,бидејќи навистина заслужува.
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 10. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.418
  Допаѓања:
  4.980
  Даниел заслужува девојка ипол бре... Млада згодна секси мајка со млад татко :)
  Која Тамара, да му рола со очите. Јок, НЕ ГО ДАВАМ. :D :D
   
  На Golden и Femin4e.mk им се допаѓа ова.
 11. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  3.498
  Пол:
  Женски
  Нема да должам само ќе кажам дека е прекрасен и се надевам дека ќе не израдува со негови, авторски песни.. :inlove:
   
 12. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.489
  Допаѓања:
  8.286
  Пол:
  Женски
  Доживотен фан ќе му бидам на Даниел,се надевам брзо ќе запише песна и видео спот ^_^ .Ми се допаѓа и како личност,колку што видов досега од него,не е само талентот главен адут кој го има.
  И далеку да догура,значи дали пее на македонски ,србски ,англиски или германски мене ми е совршен,и се надевам ќе продолжи во тој стил како на Икс фактор.
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=rWH_WW6EbFo
  :inlove:
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=mRWQEdH-jHQ :wasntme: :bow: :dance:
   
 13. Golden

  Golden Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  1.077
  Допаѓања:
  1.407
  Пол:
  Женски
 14. Rosie.Alice

  Rosie.Alice Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  81
  Она себе си за неколку години се гледа како мајка, тој сака млад татко да биде. Совршено.
  Јас сакав да си го земам маженце да ми биде, али Тамица ме претркна. А и двајцата ми се многу симпатични. Ај ќе си се задоволам со негова блиска пријателка, хаха, или втора жена. Шала на страна.
  Дечково е совршенство. Верен фан ќе му бидам, само тој да реши песни и концерти да прави, за другото проблем нема :D
  Ај може кума на свадбата да им бидам... :angel:
   
 15. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.489
  Допаѓања:
  8.286
  Пол:
  Женски
  Преубав пар би биле,но ете Тамарчето си има дечко,на Даниел друга ќе му најдеме :P
  После незнам колку време,да имам добро мислење за машко,тоа е веројатно реткост,искрено од срце изјавува се му се осеќа по гласот :angel:
   
 16. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.870
  Пол:
  Женски
  Абе кај со Тамара,премногу мрачна појава е она за него,ќе го затемни :D (се шалам).
  10 години се разлика,а и она си има дечко,така да невозможна работа...Има сега он бајаги избор,на него си е оставено :D
   
 17. Insatiable13

  Insatiable13 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  367
  http://www.youtube.com/watch?v=OiZEmu1fUXc Ќе може некој да ми каже која е песнава пошто ми личи дека е препеана. Ми влезе во глава и цело време ми се врти рефренов :wasntme:
   
 18. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.133
  Пол:
  Женски
  Ова е првото гостување на Даниел после победата, кој сака може да го погледне, а на крајот и Илмичка ја има која се жали дека Емина не ја ни погледнала во очи :lol:
  http://www.youtube.com/watch?v=y6x90Datf4c
   
 19. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.489
  Допаѓања:
  8.286
  Пол:
  Женски
  :clap: пак за Даниел,прекрасен е,а богами ако е точно тоа што го кажа Илма,ќе ми остане доброто мислење за нејзе,оти ми беше еден од фаворитите :D
   
 20. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  957
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски