1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Даниел Кајмакоски

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Marie.m, 25 март 2014.

  1. Butterfly-Girl

    Butterfly-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    На Saricko му/ѝ се допаѓа ова.
  2. LittleFairy

    LittleFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.935
    Дали тоа ја дури сега ја гледам темава? :D :^) :fubar:
    Значи од парк тогаш,кога ме бутнаа во тоа толпата,па кога ко шишиња почнаа да паѓаат пред мене,па Даниел кога ке го бутнеа,па кога го удрија во дрво,мене ми е страв да идам на вакви пречекувања за Даниел и слично,жими се.И маица имам онаква Кајмакоски,зашто го обожавам човеков,и ме мрзи да пишувам колку го сакам.Луѓе,ама па на забар бе да не го оставаат без камери?! :D Претеруваат више значи стварно.И што зборите за споредбите со Тоше.Не бе незнам кои будали постојат,ставил пост Ве сакам ситее! И одма доле - ве сакам сите,на Тоше муабетот.Значи ја од денес не викам ве сакам сите,па и за семејство да ми се работи,зашто го имитирам Тоше.Па како да каже дека ги сака сите,а да не испадне дека го имитира Тоше?! :D Од дамна е разјаснето дека Тоше никој неможе да го замени,океј е.Зашто носел ланчиња со крстови,ко Тоше.Единственото ланче што го носам најчесто ми е со крст,го имитирам Тоше.Не ми се верува...Вистина е дека за велигден пак ке доаѓал во Мислешево,или грешни информации... ? :^)
     
    На Heartbeat и Golden им се допаѓа ова.
  3. BI-44

    BI-44 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2011
    Пораки:
    975
    Допаѓања:
    484
  4. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    На QueenElena му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Seashell31

    Seashell31 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2013
    Пораки:
    736
    Допаѓања:
    728
    Пол:
    Женски
    Првиот албум на Даниел ќе се појави во јуни
    Откако победи на првиот регионален „Х-фактор Адриа“, Даниел ја посети својата родна Македонија, имаше средби со многубројни фанови, се одмори и сега повторно е вратен во Белград каде веќе ги одбира песните за првиот албум.
    Од она што досега се знае сигурно е дека ќе има 3 негови авторски композиции, повеќето песни ќе бидат од странски автори, а ќе има и од неколку домашни.

    Според последните најави се очекува првиот албум да излезе во јуни. Фановите се нетрпеливи и едвај чекаат да ги слушнат првите песни од својот миленик, да ги пеат заедно со него и што поскоро да го видат на концерт.

    Даниел ужива додека снима во студиото во Белград, возбуден е за секоја нова песна, а сигурно пристигнуваат илјадници понуди, бидејќи секој би сакал да соработува со моментално најголемата музичка ѕвезда на Балканот!
    http://www.crnobelo.com/x-factor/22554- ... vi-vo-juni
     
  6. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Кога веќе се сечела,оти не си ги пресекла вените блиску и се :D Толку има во мозокот :rofl:
     
    На QueenElena му/ѝ се допаѓа ова.
  7. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.759
    Допаѓања:
    6.673
    Пол:
    Женски
    Луѓе, не знаете овде во Струга шо се дешава со овај Даниел Кајмакоски...
    Па веќе ми ја пукнаа! |(
    Недај Боже, излегувам на улица, сите за него прават муабет. На ФБ. неможам да влезам што е зборот преплавен ми е со слики дечиштава шо се сликале со него.Ок де, биди фан нормално, ама ова е претеризам...
     
  8. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Победникот на Х-Фактор, Даниел Кајмакоски и “фрлил око“ на водителката Ена Попов, која успеала да му измами насмевка на лицето. Како што пишува српски Телеграф на пејачот многу му се допаднала водителката Ена Попов на забавата на списанието “Пулс“ и додека давал интервју само искоментирал дека таа има преубаво лице.

    За време на интервјуто, Ена поминала покрај него, а Даниел се свртел за 180 степени и развлекол насмевка од уво до уво, пишува порталот.
    “Дали виде какво убаво лице има, преубава е“ – воздивнал Даниел откако ја здогледал сексапилната српска водителка.

    Сепак, набрзо открил дека секојдневно му се моли на Бога да не се вљуби.

    Навистина немам многу слободно време. Секојдневно имам некои состаноци, а кога сакам некој, сакам да и посветам целосно внимание. Ако сега се вљубам, потполно би ја изгубил главата. Затоа, секој ден го молам Бога да не се вљубам“ – изјавил Даниел Кајмакоски.

    Па нели сакаше да се заљуби..да ја најде девојката од неговите сни, да се реализира како сопруг, млад татко?
    Да бе, многу зафатен.
    Сега го удри славата во глава. :|

    http://daily.mk/ja-najde-vistinskata-koja-devojka-go-osvoi-daniel-kajmakoski?forward=2991969
     
    На eliesaab и Silver.E им се допаѓа ова.
  9. mystic.rain

    mystic.rain Нов член

    Се зачлени на:
    12 април 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Pozdrav svim ljudima ;)

    Nadam se da nije problem da pišem na srpskom, pratila sam ovaj forum (i onaj za X faktor), pa bih volela da se ubacim na temu. Ako je problem, vi mi recite.

    ćaoo :)
     
  10. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
  11. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477

    Колку само беше мизерен во емисијата... :x
    Па и со онаа Лилата, погодија се.
    Бламирање до бескрај, глупавост на кг.
    Ама мислеа дека беа интересни..
    Жално..
     
    На BI-44 и DramaQueen1 им се допаѓа ова.
  12. Katy12

    Katy12 Нов член

    Се зачлени на:
    22 април 2014
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    Да и ја мислам, беше местенка
     
  13. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Местенка или не, битно парите ќе одат во хуманитарни цели
     
  14. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Нормално дека беше местенка кога парите во хуманитарни цели одат...
     
    На DramaQueen1 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Кајмакоски: Од „Икс фактор“ не добив ни пари ни кола!

    Победникот на „Икс Фактор“ Даниeл Кајмакоски се уште не ги добил ветените награди од продукцијата на популарното шоу иако според најавите парите требало да му бидат префрлени на сметка во рок од три дена од завршувањето на шоуто, а автомобилот да го добие за неколку дена.

    -Требаше да ги добијам наградите и сите финалисти потоа да заминеме на турнеја. Засега останувам во Белград и ќе почекам да видам што ќе се случува. Навистина не знам кои се причините за ова- вели Даниел за српски Телеграф.

    http://brif.mk/?p=148501&fb_action_ids=628580513877869&fb_action_types=og.likes

    Се сомневам и дека во блиска иднина ќе ги добие наградите.
    Во вакви типови на шоуа, секогаш е така.
     
  16. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Само Тамара дечко што си има :lol: :lol: ;)
     
  17. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Ја зел колата.
    Без грижи :D
     
  18. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Имаше статус пред околу 5-6 часа, напишал конечно и ставил слика како му ги предаваат клучевите :D
     
  19. sagittarius57

    sagittarius57 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2013
    Пораки:
    1.006
    Допаѓања:
    2.266
    Пол:
    Женски
  20. moli.mk

    moli.mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2011
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    91
    Vidov nekoj natprevar na koj ucestuvaat poveke makedonski izveduvaci, megu koi i Daniel...
    Neznam dali toj licno se ima prijaveno ili nekoj vo negovo ime, so ogled na brojot na glasovi koi gi ima sega, a imajki go vo predvid ogromniot broj poddrzuvaci :)

    http://euromusiccontest.com/artists/mkd/0