1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дани Димитровска

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од TeddyGrey, 24 април 2011.

 1. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  8.054
  Допаѓања:
  72.230
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Даниела Димитровска (04 Јуни 1979), позната како Дани се појавува на сцената првпат во 1999 на Макфест со песната „Само ти ми требаш“. Во 2000 година се пријавува на изборот за песна за Евровизија со песната „А некогаш“. Веднаш потоа го добива својот син Лазар и ја снемува од сцената на извесен период.
  Се враќа на сцената со песната „Срца две“ кој достигнува 4то место на листите на МТВ Адриа и останува на тоа место цел месец. Дани е првата пеачка од Македонија која била во Топ 20 на МТВ Адриа.
  Првиот албум со име „Ти Да Ме Имаш“ е издаден во 2006, и вториот „Во меѓувреме“ во 2011 http://www.danidimitrovska.com/

  [​IMG]


  Јас ја обожавам девојкава... Лепотица ми е... Песните често знам да и ги слушам и многу ми се позитивни и ме расположуваат.
  http://www.youtube.com/watch?v=CEyhRmbg ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=bEPDljZk ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=RfZK5kZw ... re=related

  И дефинитивно најнајнај песничка
  http://www.youtube.com/watch?v=YJJVCiFa ... ll&list=WL
   
  На Angelinkka, srcekrsacka, roberta-rubi и 2 други им се допаѓа ова.
 2. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Многу позитивна енергија шири на нејзините свирки тоа го ценам кај неа целата е разиграна, пее, скока ...
  Добар е дечкото што и свири на гитара и пее во позадина, додуше он некои песни и сам ги пее ^_^
  И ги сакам и песните, добри се весели.
  И ми се допаѓа Дани што е посебна, луда, свој стил си тера, насмеана секогаш.

  Оваа и ја сакам јас, верувам сите женски се пронашле бар малку во песнава :)

  http://www.youtube.com/watch?v=NEb4cbgP ... re=related
   
  На srcekrsacka, zhap4e, The.Rainbow и 2 други им се допаѓа ова.
 3. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  Освежување какво што и те како беше потребно на нашава естрада ....
  Порано не ја поднесував баш , ама во последно време прави добри песнички искулирана е во свој филм поразлична е , си држи едно ниво не се губи ама не не ни напнува нон стоп да е во јавност ... Се на се сосема ок ... :)
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 4. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  Ах ми ја презеде идејата баш мислев да направам ваква тема ;) :D
  Ja обожавам позитвна енергија ми пренесува единствената која знае да се однесува на сцена и да пее сите нејзини песни ги сакам се согласувам со rosseнerka да не се повотруваам сега :D :D Иначе типкава редовно настапува во Прилеп со една прилепска група " The hounds " и одлични се во пакет ;) Ја освежуваат нашава естрада ........... :D :D

  http://www.youtube.com/watch?v=qKGBr7clQ_M

  http://www.youtube.com/watch?v=EROrOXCzvBQ

  http://www.youtube.com/watch?v=CEyhRmbg ... r_embedded
  омилената во која сите женски се пронашле :inlove: :inlove:
  http://www.youtube.com/watch?v=7fmd1O1NQNc

  http://www.youtube.com/watch?v=gUA48nOEAPw
   
  На srcekrsacka и roberta-rubi им се допаѓа ова.
 5. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Освежување обично се вели за некој кој е нов на сценава, па ај вистинско освежување.
  Дани е на сценава наша 12 години :lol:
   
  На MarchelineAmaru и AmandaS им се допаѓа ова.
 6. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  мојата омилена рокерка :$
  песните и се оригинални, како и таа што е
  Дани , ју рок :rock: :inlove:
   
 7. Sunshine555

  Sunshine555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  69
  Ми се допаѓа што е оригинална и креативна нешто помеѓу поп и рок, сосвој стил,а не како другите сите истото. :emo: И има убави песни со интересни спотови. 8) Гоу грл
   
 8. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  Беше -минато време ;)
  И комшијата мој е на сцена 25 ама никој не го знае ;) ама и тој е на сцена де :D
  Јас колку што гледам ТВ и емисии ја знам од пред некои 4-5 години можеби постоела ама не се истакнала :) . Мене ми е поразлична во споредба со сите останати ете тоа ми беше поентата на муабетот :hai: нема потреба од :^) во секој случај фала што ме просветли не се сеќавам да прашав ... :?: :!: ама како и да е :lol:
   
 9. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  На roberta-rubi му/ѝ се допаѓа ова.
 10. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.761
  Многу ми е срцка

  Инаку ако не сте запознаени Дани има улога во филмот "Панкот не е мртов". Мене многу ми се допадна. Па некого ако го интересира нека погледне
   
  На TeddyGrey му/ѝ се допаѓа ова.
 11. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
 12. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Дани ми е пријатна за слушање и за гледање, дефинитивно една од оние пејачки на нашата сцена кои вредат и за кои вреди да потрошиш пари за ЦД (иако во денешно време ЦД-а никој не ни купува, сите од на интернет спуштаме) или концерт-карта.
  Оваа ја сакам, певлива ми е:
  http://www.youtube.com/watch?v=jpv78jq4Ehw
   
 14. roberta-rubi

  roberta-rubi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  61
  Едноставно ја обожавам,баш се прашував зошто нема за неа тема на форумов,но сепак се сетивте :hai:
  Има харизма и енергија, но не само што има енергија туку и ја пренесува.Секогаш за расположување ги слушам повекето песни кои веке ги имате постирано,и можам да кажам дека ме направија по самоуверена за некои работи и ДА се пронаогам во сите песни што ги имам слушнато од неа. :*
   
 15. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  Дани како личност не ми е многу нешто, ама во нејзините песни потполно се пронаоѓам. Имаат некоја интересна оптимистичка мелодија, кога и да ја слушнам мене ме разведрува.
  Како најдобри нејзини песни би ги издвоила :
  - Не живеам за другите
  - Никој како ти
  - После тебе

  Кога прв пат ја видов ми беше тоолку одвратна со начинот на кој изиграваше нешто, што не верував дека некогаш ќе ја слушам. :)
   
  На TheKiketoo му/ѝ се допаѓа ова.
 16. PoisonGirl-Valo

  PoisonGirl-Valo Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  35
  Дани прекрасна личност која вреди у Македонската естрада и што не се занесува како другите
   
 17. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  Фина ми е Дани убаво пее и вади добри песни, во живоо никогаш не ме разочарала, секогаш песните убаво ги изведува.

  Најомилени песни од неа ми се овие три:


  http://www.youtube.com/watch?v=k7UD3hLCGYo врв песна.

  http://www.youtube.com/watch?v=qKGBr7cl ... re=related


  http://www.youtube.com/watch?v=eGzOQ1CzQMs оваа песна најмногу ја обожавам незнам ама има посебен шмек а текстот особено ми се допаѓа.
   
  На PoisonGirl-Valo му/ѝ се допаѓа ова.
 18. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
 19. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.647
  Допаѓања:
  149.467
  Истовремено и слатка и слати...некако незрело за годините ми делува,а мене у принцип ме нервираат луѓе кои не се однесуваат баш баш ко што им доликува.Ок,слободен дух и све тоа,ама да се фаќаш по дискотеки со помлади мушкарци...њет.А и ко уметник ... нешто не ме импресионира.Добри журки сум минувала кога настапувала таа,ама...Дани бе...
   
 20. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431