1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Данска музика

Дискусија во 'Канта' започната од mode-kristina, 6 јануари 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. mode-kristina

  mode-kristina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  1.101
  Допаѓања:
  3.801
  Пол:
  Женски
  Видов дека нема ваква тема,па решив малку да позборуваме и за данската музика,дел од данската култура.
  Еве некои дански песни:


  Оваа е е за СП 2010 во фудбал во ЈАР(веројатно ја знаете кратенката) и многу поубаво ми звучи на дански.  Мојата најомилена,ама на англиски е.
  Па подоцна ќе постирам други
   
 2. mode-kristina

  mode-kristina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  1.101
  Допаѓања:
  3.801
  Пол:
  Женски
  A да заборавив да речам да постирате и вие дански песни или песни испеани од дански пејачи.
   
 3. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.608
  Допаѓања:
  3.322
   
  На mode-kristina му/ѝ се допаѓа ова.
 4. mode-kristina

  mode-kristina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  1.101
  Допаѓања:
  3.801
  Пол:
  Женски
 5. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.324
  Пол:
  Женски
   
  На mode-kristina му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.