Датумот на првиот состанок ја открива иднината на врската

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од heart.stealer, 21 април 2012.

 1. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  еве нешто девојки што може ќе ве интересира :)
  Еве како можете да пресметате и да си го одредите денот , кој е идеален за да ја започнете врската со момчето/девојката кое ви се допаѓа.

  Соберете ги месецот, датумот и годината и сведете го збирот на едноцифрен број.

  Пример 01.03.2012: 1+3+2012=2016=2+0+1+6=9

  Пресметајте и прочитајте каква иднина ја очекува вашата врска според денот во кој сте ја започнае:

  ЕДЕН

  Со овој датум владее Сонцето. Запознавањето е многу романтично како и целиот тек на врската. Оваој датум укажува на тоа дека ќе бидете заљубен и нежен пар, кој ќе тежнее кон целосно соединување.

  ДВА

  Емоционалната зрелост ќе биде клучен фактор за успехот на оваа врска. Започнувањето на врска во најголем број случаи ќе биде поради желбата за топлина и формирање на семејство.

  ТРИ

  Врските кои започнале на овој ден се темелат на материјален интерес, а во бракот кој ќе произлее од нив ќе се изродат многу деца на кои материјалното богатство ќе им биде нешто свето.

  ЧЕТИРИ

  Оние кои размислувале за сите обврски кои со себе ги носи една стабилна и здрава врска, сигурно и ќе ја започнат на овој ден, бидејќи тој ја означива верноста до крајот на животот. Потребата за сигурност понекогаш е главниот мотив да се остане во оваа врска.

  ПЕТ

  Добра комуникација помеѓу партнерите, ова ви го ветува врската на која заштитен број и е петката. Но оваа љубов ќе мора да води многу битки против монотонијата, кои ќе се состојат од постојано патување и селење од едно на друго место.

  ШЕСТ

  Љубов, среќа, нежност и мир се карактеристиките на овие врски, но тоа не значи дека за партнер имате ангел чувар, туку човек кој се грижи за тоа што го прави и вешто ги избегнува сите љубовни искушенија.

  СЕДУМ

  Ако сте ја започнале врската на овој датум, тогаш бидете подготвени за измени во последен миг. Се почесто ќе бидете во ситуации кога спасот за проблемите ќе го наоѓате во последен час. Но исто така оваа врска може често да биде жртва на грешки и не многу мудри одлуки.

  ОСУМ

  Овие партнери се разбираат со поглед, па така од првиот состанок веќе ќе им биде јасно дека се створени еден за друг . Единственото нешто во што ќе бидат успешни се заедничките работи, а во секоја друга свера од животот ќе бидат многу сложен пар. Во оваа врска секогаш еден од партнерите ќе биде подготвен да се жртвува за кариерата на другиот.

  ДЕВЕТ

  Ако сте го избрале овој датум за почеток на врската, тогаш сигурно сакате таа да остане ваша слатка тајна. Помеѓу овие партнери постои цврста духовна врска, но тие не се ни свесни за тоа. Врските склопени на овој ден се судбински иако на почеток ќе ви изгледа дека сите се против вас. Речиси секогаш за да опстојат овие врски ќе биде потребна жртва од едниот партенер, која ќе биде направена од љубов.
   
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.954
  Пол:
  Женски
  Мене ми испадна 1-СОНЦЕ :sun:

   
 3. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.546
  Пол:
  Женски
  ДЕВЕТ
  Ако сте го избрале овој датум за почеток на врската, тогаш сигурно сакате таа да остане ваша слатка тајна. Помеѓу овие партнери постои цврста духовна врска, но тие не се ни свесни за тоа. Врските склопени на овој ден се судбински иако на почеток ќе ви изгледа дека сите се против вас. Речиси секогаш за да опстојат овие врски ќе биде потребна жртва од едниот партенер, која ќе биде направена од љубов.

  Cool. Cool,Cool,Cool :lol:
   
  На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. priti

  priti Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  83
  А што со тие што не си го знаат датумот кога започнале :wasntme:
   
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.762
  Со огромно извинување, ама ова си нема благе везе. За се‘ нешто ајде оп! - собирајте цифрите од датумот |(
   
  На LittlePinky, duffi и priti им се допаѓа ова.
 6. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.314
  Допаѓања:
  18.073
  Пол:
  Женски
  По некоја ненормална коинциденција, мене ми погоди :D
   
 7. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  859
  Допаѓања:
  1.849
  Пол:
  Женски
  ШЕСТ

  Љубов, среќа, нежност и мир се карактеристиките на овие врски, но тоа не значи дека за партнер имате ангел чувар, туку човек кој се грижи за тоа што го прави и вешто ги избегнува сите љубовни искушенија.

  Ахам. :l:
   
 8. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.864
  Пол:
  Женски
  ДЕВЕТ

  Ако сте го избрале овој датум за почеток на врската, тогаш сигурно сакате таа да остане ваша слатка тајна. Помеѓу овие партнери постои цврста духовна врска, но тие не се ни свесни за тоа. Врските склопени на овој ден се судбински иако на почеток ќе ви изгледа дека сите се против вас. Речиси секогаш за да опстојат овие врски ќе биде потребна жртва од едниот партенер, која ќе биде направена од љубов. :D има нешто,не викам не
   
 9. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.241
  Допаѓања:
  1.314
  6.Вешто објаснето и мноого мноогу точно.
   
 10. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  317
  за жал не паметам кога точно ни беше првиот состанок :lol:
   
 11. SEKSI.BARBI

  SEKSI.BARBI Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2011
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  41
  :D
   
 12. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  349
  ШЕСТ
  Љубов, среќа, нежност и мир се карактеристиките на овие врски, но тоа не значи дека за партнер имате ангел чувар, туку човек кој се грижи за тоа што го прави и вешто ги избегнува сите љубовни искушенија. :inlove:

  Добро од кај знаеме дека ова е точно??
  Според што е ова вака заклучено?? :?: :?: :?:
   
 13. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  990
  Допаѓања:
  1.851
  Пол:
  Женски
  ДЕВЕТ

  Ако сте го избрале овој датум за почеток на врската, тогаш сигурно сакате таа да остане ваша слатка тајна. Помеѓу овие партнери постои цврста духовна врска, но тие не се ни свесни за тоа. Врските склопени на овој ден се судбински иако на почеток ќе ви изгледа дека сите се против вас. Речиси секогаш за да опстојат овие врски ќе биде потребна жртва од едниот партенер, која ќе биде направена од љубов.


  Точно е, браво :)
   
 14. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.803
  Пол:
  Женски
  ЧЕТИРИ

  Оние кои размислувале за сите обврски кои со себе ги носи една стабилна и здрава врска, сигурно и ќе ја започнат на овој ден, бидејќи тој ја означива верноста до крајот на животот. Потребата за сигурност понекогаш е главниот мотив да се остане во оваа врска. :lol: :lol: :lol:
   
 15. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.625
  Допаѓања:
  103.749
  Пол:
  Женски
  ЧЕТИРИ

  Оние кои размислувале за сите обврски кои со себе ги носи една стабилна и здрава врска, сигурно и ќе ја започнат на овој ден, бидејќи тој ја означива верноста до крајот на животот. Потребата за сигурност понекогаш е главниот мотив да се остане во оваа врска.

  За жал не сме во врска....
   
 16. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  69
  Со дечко ми имаме 2 датуми. Една врска кога бевме мали и сега вторава - поозбилна. И двата датуми го имаат бројот 3, макар што јас никогаш не сум ја гледала материјалната страна :)
   
 17. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.123
  Допаѓања:
  731
  ОСУМ

  Овие партнери се разбираат со поглед, па така од првиот состанок веќе ќе им биде јасно дека се створени еден за друг . Единственото нешто во што ќе бидат успешни се заедничките работи, а во секоја друга свера од животот ќе бидат многу сложен пар. Во оваа врска секогаш еден од партнерите ќе биде подготвен да се жртвува за кариерата на другиот.

  aх леле :$ :D
   
 18. Skromna

  Skromna Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  117
  ЧЕТИРИ
  Оние кои размислувале за сите обврски кои со себе ги носи една стабилна и здрава врска, сигурно и ќе ја започнат на овој ден, бидејќи тој ја означива верноста до крајот на животот. Потребата за сигурност понекогаш е главниот мотив да се остане во оваа врска.
  ......јас сум верна,а тој сака со мене ради сигурност....не оди... :doh:
   
 19. Cece25

  Cece25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2012
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  45
  ШЕСТ

  Љубов, среќа, нежност и мир се карактеристиките на овие врски, но тоа не значи дека за партнер имате ангел чувар, туку човек кој се грижи за тоа што го прави и вешто ги избегнува сите љубовни искушенија.
   
 20. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.197
  Допаѓања:
  41.027
  ЕДЕН

  Со овој датум владее Сонцето. Запознавањето е многу романтично како и целиот тек на врската. Оваој датум укажува на тоа дека ќе бидете заљубен и нежен пар, кој ќе тежнее кон целосно соединување.


  :rofl: :rofl: поготово јас, многу романтична душа сум, ептен сакам дожд виножито и свеќи....