1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дајмонд начин на исхрана

Дискусија во 'Диети' започната од lylaby, 23 март 2010.

  1. Regenbogen

    Regenbogen Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2010
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски
    На времето ја прочитав и навистина работите имаат смисла, не ми текнува точно за млечните производи каков беше ставот ама знам дека беа против млекото. Исто и јас познавам многу што вака ослабеле, едноставно така се хранат...и навистина не е тешко, јадеш а во исто време слабееш. Моментално сум на ун диетата само бидејќи ми треба почесто јадење вметнав меѓу оброците односно помеѓу овошјето и ручекот - ѓеврек. баш да видам дали слабеењето ќе продолжи....временски си чекам, значи овошје до 11 а во 12 ѓеврек и во 15 ручек......мислам дека ќе има ефект ;)
     
  2. Sudika

    Sudika Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2012
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    40
    Точно така и јас ослабев 32 кг за 1 година само со ваков начин на исхрана здрав и редуциран
     
    На Ctete му/ѝ се допаѓа ова.
  3. jockaa

    jockaa Активен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2012
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    4
    Браво!
    Треба да си ја купам книгата од Куманово сум незнам каде ке можам да ја најдам ако не ке појдам за Скопје,колку пари е од прилика има некој информација?
     
  4. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.538
    Допаѓања:
    7.835
    Пол:
    Женски
    Еве уште нешто ако ви е од помош.
    Јас сепак не би можела да го издражам распоредот додека сум на факултет.
    Денот ми почнува околу 6-7 часот и реално не би можела до 12 да опстанам само со овошје.
    Ручекот ми се допаѓа реално и така ја комбинирам храната, ама појадоков ми боде очи.
    Како и да е верувам дека линков ке ви биде од помош барем поради тајмингот на оброците
    http://vladimir2401.blogspot.com/2008/0 ... _1768.html
     
  5. Okica

    Okica Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2012
    Пораки:
    208
    Допаѓања:
    477
    и Дајмонд толку многу совети дава а кој знае зошто самиот умира од рак на желудник јас мислам најдобро е да се намалат сите оброци на пола да се избегнува тестенини и благо и со малку поголема активност во текот на денот успешно се слабее поз...
     
    На XMaN му/ѝ се допаѓа ова.
  6. skorpija90

    skorpija90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2013
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    13
    Mene ne mi e jasno nesto, nema dorucek rucek vecera? Sto i kolku da se jade od navedenoto?
     
  7. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    Од дете сум запознаена на овој режим на исхрана и од секогаш си го применувам. И моите деца така ги хранам. Затоа и решив да држам ун диета, најблиску до ова е и најисправно
     
    На betidule му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Evripigi

    Evripigi Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2016
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    1.143
    Пол:
    Женски
    Се чудам која е Дајмонт диета оно да ти бил начинот на исхрана според Харви и Мерилин Дајмон.
    Пред многу години еден мој професор вака се хранеше и буквално се преполови за 3 месеци.
    Ова е зрав начин на исхрана каде што не се мешаат продуктите и да ♡BuBaLe♡ приближно е исто со Ун диетата
     
    На betidule и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
  9. lunchy

    lunchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2016
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    311
    Пол:
    Женски
    Jas ja barav knigata na net vo free forma ama ne mozam da ja najdam. Pa ako saka nekoj podetalno da mi kaze koi namirnici so koi dr namirnici ne smeat da se kombiniraat. Kolku sto svativ za dorucek sok od ovosje posle do rucek pak ovosje e sega za rucek salata i plus meso ama sekoj den taka li i da proaitav tuka negde kompir moze so salata? I vecera pak salata taka li ?
     
    На corapce му/ѝ се допаѓа ова.
  10. corapce

    corapce Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    341
    Пол:
    Женски
    и на српски ја нема на нет?
     
  11. DirectNi

    DirectNi Активен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2016
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    vika posle 8 da ne se jade. umiram od glad do 1 vecer. moze li nesto da se jade vo toa vreme , bidejki stvarno ne se izdrzuva?
     
  12. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.005
    Пол:
    Женски
    Па не се јаде, затоа што се смета дека од 10 часот веќе е време за спиење. Ако легнуваш доцна и стануваш доцна, ќе си го прилагодиш јадењето спрема твојот биоритам, иако тоа не е баш правилно. Пожелно е да ги следиш препораките на режимот за да имаш ефект.
     
    На DirectNi му/ѝ се допаѓа ова.
  13. DirectNi

    DirectNi Активен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2016
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    дали смее се да се јаде , а да не се меша или има нешто што не треба да се јаде ( освен бел леб и чоколади)
     
  14. Ctete

    Ctete Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2015
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    5.152
    Пол:
    Женски
    Za kolku vreme oslabe 25 kg
     
  15. dietgirl

    dietgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2013
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    97
    Се префрлам тука...сакам да се хранам вака 1 недела да видам колку ќе симнам
    Денес до 12 овошје
    Р.тестенини со салата
    В.пола од ручекот
     
  16. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Некој да ми даде детали и правила? може и со примери ..морам да променам начин на исхрана
     
  17. dietgirl

    dietgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2013
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    97
    Jas kombiniram ishrana dajmond so ona sto go davaat vo diet klubovite slicno e.
    Ovosje do 14 casot min 1 kilo,1.5 l voda pijam 1 casa orizovo mleko so cimet jadam 3 urmi i 10 bademi nepeceni
    Vo 15 cas rucek ne se mesa skrob so proteini ili jaglehidrati
    So mnogu salata
    Vecera pola od rucekot okolu 19 casot.ako ne ti se vecera moze pukanki ili tarator so salata.prvata nedela se slabee 2- 3 kila.
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. dietgirl

    dietgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2013
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    97
    Старт со 89.2.Ќе го држам овој начин на исхрана 47 дена до одмор.
    1/47 Денес ручек тестенини со домати салата
    Вечера пола од ручекот со салата
     
  19. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.640
    Допаѓања:
    152.409
    Со ваков начин на исхрана мислам дека може да ослабе човек што предходно се отепувал од јадење сендвичи буреци пици и благо
    Повеке мислам дека е за да одржаваш тежина и да многу слично е со режимите шо ги даваат нутриоцинистите ако не и исто
     
  20. dietgirl

    dietgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2013
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    97
    Денес 2/47
    П.овошје 1 кило,2 литри вода 1 рака кикирики и една чаша оризово млеко со цимет
    Р.интегрални тестенини со салата
    В.таратор