Дајте ми совет за чизми

Дискусија во 'Мода и стил' започната од brineta, 2 декември 2009.

 1. ivona29

  ivona29 Активен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2013
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  30
  стварно има избор на убави и квалитетни чизми, ама мн скапи има и такви јас како што сакам |( планирам да разгледам деновиве што како се со цени па ќе ви пишам ако ве интересира :)
   
 2. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.183
  collage.jpg Еве ги едните како гантени и другите. Убаво ми дојде темава за совет. Вака сакам да си земам чизмички и бендисав едни од Ба-ма. Ист модел ама едните како гантени беа а другите како незнам како се вика материјалот како "кожа де". Не сакам да ми пропуштаат вода, тоа ми е најбитно да можам да ги носам периодов.. Ако имал некој искуство со нивни чизми нека сподели зошто незнам кои би биле подобри да ги земам :|
   
 3. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.816
  Допаѓања:
  7.339
  Пол:
  Женски
 4. vanna

  vanna Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  1.589
  Пол:
  Женски
 5. vanna

  vanna Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  1.589
  Пол:
  Женски
 6. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.450
  Palladium и француските Kickers според мене имаат најдобри чевли кај нас. Првите се онака баш за во зима, водоотпорни, удобни за нога, вториве чиста кожа, европско производство. Си држат цена, ама вредат. Памс во Карпош 4 исто имаат добри чевли/чизми. Нема којзнае какви модели, ама ги топлат нозете и материјалите се со повисок квалитет.
   
 7. Stella1

  Stella1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2015
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  3
  cizmi.jpg Имам зимски кратки чизми баш со ваква боја па сакам да прашам дали би ги носеле.. да не е многу нападна бојата или воопшто да не е ин ?
   
 8. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.817
  Допаѓања:
  67.185
  Пол:
  Женски

  Да , би ги носела , зашто да не :) мене не ми се допаѓа само она класичното , црни чизми или кафени чизми , сите бои би ги носела секако во склоп на облеката да е , плус ако имаш некоја чантичка во иста боја супер (y)
   
 9. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.224
  Допаѓања:
  9.499
  Пол:
  Женски
  Дајте идеја какви чизми да земам, само да не бидат УГГ, кожни или крзнени (со вистинско крзно/кожа) и да не бидат кич или со премногу бои.
   
  На Lady Phoenix му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  1.966
  Допаѓања:
  58.316
  Пол:
  Женски
  На Papillon.Papi му/ѝ се допаѓа ова.
 11. nadelinka

  nadelinka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  239
  Девојки,

  од кој дуќан во Кисела вода (т.е. кај Рампа) сте задоволни за чевли, или општо. Сакам да си купам некои чизмички до глужд а не ми се даваат многу пари па дали воопшто да одам таму...
   
 12. Среќа

  Среќа Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2015
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  948
  Пол:
  Женски
  Како сте задоволни од Biana чизмичките? И како им се движат цените? Во различни продавници има различни цени за ист производ. Ми треба некои за секој ден без штикли.
   
 13. Tinker Bell

  Tinker Bell Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2015
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  Здраво, сакав да ве прашам како сте задоволни од чизмите во Бершка. Досега немам купувано чизми од таму па затоа сакав да прашам да не дадам 2000 за дџабе да ги фрлам одма. http://www.bershka.com/mk/shoes/woman-/all/bsk-lace-up-heeled-ankle-boots-c1417516p6159220.html Конкретно за овие чизмички се работи. Фала однапред. :D
   
 14. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  25.015
  Пол:
  Женски
  Неколку дена се мислам за чизмиве, одам пробувам па пак се мислам :D. Кои се поубави? :)
  FB_IMG_1449179277821.jpg
  FB_IMG_1449178216564.jpg
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 15. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.817
  Допаѓања:
  67.185
  Пол:
  Женски
  На anastasijaki му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Neodlucna

  Neodlucna Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  906
 17. pravnicka2

  pravnicka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2013
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  330
  Пол:
  Женски
  На anastasijaki му/ѝ се допаѓа ова.
 18. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.817
  Допаѓања:
  67.185
  Пол:
  Женски

  Продавничката Кронос - имаат најубави модели а и многу им се квалитетни чизмите , лани втор пат по ред купив чизми од таму , првите ги носев 6 години и не протекуваа ни на снег ни на дожд, а исто и овие лани што ги земав воопшто не протекуваат , презадоволна сум (y):)
   
  На nadelinka му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Dilay

  Dilay Активен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2015
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски

  можеби ти е доцна за овој одговор, но јас да си кажам :)
  Чизмите од Бершка за суво време се топ, врв.. Но, ако планираш да ги носиш на дожд и на снег ( претпоставувам дека ќе ги носиш,бидејќи такво време доаѓа ) , тогаш потражи на друго место, овие не се идеален избор.

  Тоа е мое мислење, базирано на 2-3 пара чизми што сум ги имала од таму :)
   
  На Tinker Bell му/ѝ се допаѓа ова.
 20. GirlWithTheSunnyEyes

  GirlWithTheSunnyEyes Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  А кажи ми каде е продавницата ? Сакам вакви како вторите такви тесни повисоки над коленици ама незнам каде нема секаде се се некои широки... и колку пари се знаеш ?