1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да бев машко...

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Bokicka, 29 август 2010.

  1. Noemi

    Noemi Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1.719
    Допаѓања:
    7.085
    Ќе бев фраер и заводник, ќе пробам да скршам по некое срце, да видам какво е чувството....ќе се пијанчам со другарите,ќе се облакам без да се размислувам многу и после ќе си фатев добра женска за озбилно :rofl:
     
  2. angie

    angie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    242
  3. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.787
    Допаѓања:
    131.396
    Баш би сакала да бидам на еден ден од „другата страна“ да разберам како точно се чувствуваат и што мислат за нас во следниве ситуации:
    Кога сме во ПМС.
    Кога се лигавиме за глупости.
    Кога се лутиме зошто кога не погледнал погледот му бил некако отсутен, и тоа сигурно значи дека нешто крие од нас, можеби нешто што направил, или помислил да направи, ама 100% е такво нешто зошто женската интуиција не лаже - а него само му пролетала некоја рандом мисла што нема никаква врска со муабетов.
    Кога си правиме филмови за се и сешто, и се разбира тој е крив, или и да не е тој е тој што треба да ги оправи работите.
    Кога сме разочарани што не ни прочитал во погледот дека кажал нешто што не треба, што не погодило. Па како може да не забележи, треба ли да му нацртаме! И плус никако да му текне да се извини!

    И уште милион други ситуации. Може и не ги опишав баш како што треба зошто и не ми се својствено (освен ова со ПМС-от, и да ви кажам не му е лесно :D ). Глава ме фати пишувајќи, а којзнае нив како им е да го доживеат. Чудни суштества се ова жениве. Комплицирани до бесвест.

    Е тоа сакам да знам, како се доживуваат овие работи од другата страна :D
     
    На Annath и Srekicka им се допаѓа ова.
  4. katakomba24

    katakomba24 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    533
    Ќе бев главен фраер во градов. Ќе играв фудбал и ќе се фалев со то. Ќе бркав многу женски. Ќе пиев во умерени количини. Ќе се дотервев со по некое кошулче и скап парфем. Ќе изгледав како идиот а сепак женските да ме сакаат. Неколку од нив да трчаат по мене ама да не можат да ме фатат. :lol: Ќе фрлав по некој заводлив поглед на женските. Со сите во градов ќе си го имав муабетот. Ахх да бев машко... ]:)
     
  5. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Ќе бев педер, ќе се пуштав на дечко ми :D
     
  6. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Би правеча се што неможам да го правам затоа што сум женско :D
     
  7. Buttterfly

    Buttterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    776
    Ќе '' фаќав '' спортска :D
     
  8. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Ќе бев најголем заводник, што би се рекло, шизик у градов. Знам да откопчувам прслуци со еден потег и со една рака, знам точно што и е потребно на девојката да чуе и знам точно што и е потребно на девојка за добар оргазам.

    Епа со овие знаења да станев машко дефинитивно ќе бев шизик. И ќе се лапав у Манда. Два пути!
     
    На Annath и Bokicka им се допаѓа ова.
  9. stilas7

    stilas7 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.050
    Допаѓања:
    694
    Пол:
    Женски
    еј да сам мушко само један дан,а да знам све што жена зна.лутала би све до зоре ране,због мене би радиле кафане,зене би ми долазиле саме да сам мушко била би без мане. :D :D :D
     
  10. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Па исто некои работи наведени погоре за сексот,за мочањето,за играњето спортска,учество во машки муабети и оговаранции.. :D И ќе видев што е тоа толку комплицирано за жените што мажите не го разбираат. :^) И да,ќе се потрудев да ги почитувам и сакам девојките,но оние кои заслужуваат :!: ,а меракликите ќе ги шамарав по дискотеки ]:) :D :D
     
  11. Mistery

    Mistery Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2010
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.626
    значи врска немате како размислуваме !!!! А најверојатно после 2 дена 90% од вас би плачеле да се вратат назад да се женски :lol: :lol:
     
  12. easyyyyy

    easyyyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    175
    хммм :^) ... мн пати имам размислувано на ова тема..
    Aко бев машко ке си најдев некое убо и паметно девојче и ке знаев да го ценам :!: другоооо...па шознам...сигурно ке си имав посебен стил на облеквање ..и ке си се праев фраерче :emo: :rofl:
     
  13. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    ...најверојатно ќе бев тивок поет кој сите го сметаат за чуден и педер ќе бев... да... дефинитивно...
     
  14. rjgdm

    rjgdm Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    40
    да бев машко ке бев трансекцуалец ......... :D
     
  15. Konfetka

    Konfetka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    34
    Најпрво би си ја избричил(а) главава, да се ослободам од косиштево што претерано ме нервира :emo:. После би се истетовирал(а) на целово тело. Немаше да се замарам многу како изгледам ниту каква шминка ќе ставам. Ќе бев во некој рок бенд и ќе собирав женски со мотор :lol:. Абe и сега можам да бидам ама уште алат да имав :rofl:.
     
  16. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Да бев машко би бил најголем фраер,сите женски би трчале по мене,ќе се облекувам убаво ќе си имам свој стил,ќе се забавувам,ќе си менувам женски и некаде кај 20 год. ќе си фатам женска за озбилно некоја убава и паметна :rofl: А и ќе видам како размислуваат машките,и што си мислат за нас женските и колку се искрени со нас
     
  17. ph.orhideja

    ph.orhideja Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јануари 2011
    Пораки:
    1.332
    Допаѓања:
    47.812
    Пол:
    Женски
    Да бев машко ке скав да бидам иста како маж ми. :tmi:
     
  18. PaLaVa

    PaLaVa Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    3.705
    Пол:
    Женски
    Оооо замисли колку убаво би било тоа.... да одмориш онака поштено на некое време! 8)
    Баталиш тоа шминки, преси, прслуци, влошки, чанти, штикли.... стани сабајле и бапни вода на глава (или гел, пиво... што ќе ти дојде прво) и терај на кафе :D
    И бај д веј би сакала да видам како е да мочам станата :^) замисли бе, ја гледаш шољана од друга перспектива :rofl:
    Сепак не би сакала да сум машко... женскиот живот е поинтересен, нели?! ;)
     
  19. stilas7

    stilas7 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.050
    Допаѓања:
    694
    Пол:
    Женски
    Сепак не би сакала да сум машко... женскиот живот е поинтересен, нели?! ;)
    да бе многу поинтересен,ќе се расчепуеш од раѓање.
     
  20. PaLaVa

    PaLaVa Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    3.705
    Пол:
    Женски
    Тоа е избор. Ако не сакаш не мораш да раѓаш! :)
    И си летаме вака со умот, ќе праам ова ќе праам она... а што да си некој ружен или сиромашен или еве не толку "популарен" да речеме???? не е ни машкиот свет совршен... :D
    Сепак си стојам на тоа дека е подобро да си женско. Women rule the world!! 8)