1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да бев машко...

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Bokicka, 29 август 2010.

  1. stewart

    stewart Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    30
    ех, да бев машко...ќе тренирав фудбал и ќе бркав женски..и друго се исто ко сега :lol: :lol:
    ќе си слушав панк, ќе си се облеував така (ќе имав подобра фризура), ќе си свирев на гитара, ќе си навивав за манчестер.. :lol:
     
  2. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Да бев машко главна обавеза ќе ми беше легачење пред телевизор дома,слободно испуштање на разни звуци и гасови во околина :lol: ,уринирање во исправена полозба,секс и мастурбација да видам како изгледа,ќе тренирав бокс :punch: и веројатно ќе имав тим за кој навивам во фудбал...
     
  3. gossip-girl

    gossip-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    218
    Да бев машко ќе си бев ист како сега, мислам по карактер, немаше да погледнувам ефтини курвичиња, немаше да се палам на теретана и опасен мускул, немаше да уплаќам спортска, немаше да се вртам по грдотии со тон шминка два броја потесна облека (тоа за да им се гледа тангата и да си ги стегнат цицињата) и деколте до пупак. Најбитно од се немаше да имам менструација !
     
  4. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    hahaha многу добро сте си напишале.. Машко е подобро да бидеш бидејќи е машки свет и секогаш се повреднувани од жените... а ние жените се си ставаме при срце, за се' се грижиме, дали имала целулит, бебешки влакна, влакна онде/овде, каква форма на вагина/гради, акни, поткожни влакна, стрии, штикли, прслуци, плускавци хахах ... они бре, за што се замараат... хахаха

    Јас да бев машко на неколку дена, ќе одев да имам секс, да видам дали е стварно така тешко да постигнам 'врв' кај женското, знаете што мислам :$ :$ :) другоооо ќе бев крупно машко, малку разбацанко така и ќе носев кошулки и добри патики хахаха 8)
     
  5. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Да бев машко моментално немаше да ме боли стомак .
     
  6. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Да бев машко... Упс, чекај бе малце, погрешна тема... :rofl:
     
    На x.Daisy.x и Rock-a-Fella им се допаѓа ова.
  7. stilas7

    stilas7 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.050
    Допаѓања:
    694
    Пол:
    Женски
    нема кај нас сакала неќела мора да раѓа ;(
     
  8. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Еј,да бев машко... 8)
    Да бев машко,ќе бев преубав. :D Ќе имав црна коса,и очи зелене,и сите ќе паѓаа на мене... Само кога ќе ги погледнев,ќе почнуваа жениве да се влажнат..И ќе бев убаво граден,затоа шо јас како девојче имам широки рамена,а вака на машко,па...Мераци! :D (како се испофалив значи.... ) :D :D

    Шала настрана. Ќе бев стварно ваква,ама...Другото е побитно.

    Со секоја девојка ќе се однесував како кралица. Ќе правев да се чувствува убаво додека е со мене,без разлика дали планирам нешто сериозно или не...
    Да,ќе си го изживеев мојот живот на пијани вечери,лудувања,сексови од тука до Лондон...
    Но ако ми го земаше некоја умот,готов ќе сум бил.

    Е тоа ќе бев ако бев машко..Ама не сум..Затоа сакам три сина. Нека ми ја извадат душата,ама три сина..
    :)
     
  9. miljkovic

    miljkovic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    363
    :D Единсвено нешто што би ме интересирало е како размислуваат машките за време на секс, и секако како и останатите што кажаа пијанчење до ноќните часови, излегување секоја вечер со различни девојки...! :lol:
     
  10. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    if i were a boy a think i could understand! How it feels to love a girl, I swear I'd be a better men!!

    толку од мене ако бев машко... ;)
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Squirrels

    Squirrels Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2010
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    23
    Да бев машко...еј само колку пати имам кажано....

    Да бев машко,МА НЕМАШЕ ДА СЕ ЗАМАРАМ СО СЕКАКВИ ГЛУПОСТИ КО СЕГА И ИЧ НЕМАШЕ ДА МЕ БОЛИ К*р
     
  12. snezan4e

    snezan4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2010
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    1.202
    Ќе мочав стоејќи :D (ах мојата неостварена желба) и дефинитивно животот ќе ми беше полесен и поедноставен
     
    На Isidora-Veles му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Сепак пријателке, грешиш доколку мислиш дека и ние не се замараме со секакви глупости... Работата е во тоа што ние и вие различни работи окарактеризуваме како глупости вредни за замарање. :)
     
    На angel92 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Да сум машко ќе ми биде исто, ќе бидам и јас среќен, тажен, повреден но ќе имам еден товар плус а тоа е секогаш добро да глумам дека не се замарам со ништо ( зошто жена да плаче во јавност е ок, да скока и да се радува исто е во ред, но доколку машко изреагира на некој од овие начини веднаш ќе биде погрешно протолкуван и деклариран како геј и сл.) Така да убаво ми е како женско но би сакала да бидам машко за момент за да видам дали женската љубов кон обувките е иста како машката спрема автомобилите.
     
  15. Isidora-Veles

    Isidora-Veles Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    124
    се слагам со тебе за дефинитивно животот ќе ми беше полесен и поедноставен :)
     
  16. od-samrak-do-zori

    od-samrak-do-zori Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2010
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    58
    ha lele kako me pogodivte so temava alal da vie znaci se soglasuvam so vas za seksot za devojkite za pijancenjeto stilot sekako AMA DA SUM MASKO EX DA SUM OD SEKOGAS SUM SAKALA DA SE SHETAM KAKO NIV OD POLOVINA NAGORE GOOOOLLL.ZNACI ODSEKOGAS SUM GO SAKALA TOA.TOP 8)
    [mod-kirilica:20bkpt6f][/mod-kirilica:20bkpt6f]
     

    Прикачени фајлови:

    • i (4).jpg
      i (4).jpg
      Големина на фајлот:
      2,9 KB
      Прегледи:
      150
  17. Mracna

    Mracna Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    115
    Да бев машко немаше да се замарам толку многу за да ми порасне косата.
    Немаше да се замарам толку многу пред излегување што да облечам.
    Немаше да се замарам дали некој ќе ме види пијана или не.
    Што сакав ќе си превав, не дека не прам али како викаат ДРУГО Е ТОА МАШКО ДА ГО НАПРАЈ ДРУГО Е ЖЕНСКО, и послем бараме рамноправност.:(
    Maшко со поќе женски фраер, а женско со поќе мажи курва. Нема правда.
     
  18. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Да бев машко...ПРВО што сакам да напраам е да се потпишам мочајќи :D После да видам како станува.Да изиграм неколку партии кантер,фудбал,да се позаебавам со другарите...Да изе*ам некоја секако :$
    Шишан кец,тренерчиња цело време... АЈ вуд би а факер 8)
     
  19. unforgiven

    unforgiven Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Нип ќе си го одмореф мозокот :lol:
     
  20. lady05

    lady05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    48
    Ех колку посакувам да бев машко, да не требаше да се замарам секој месец со менструација, прслуци и со мноооооогу други работи, реално што им е поедноставен животот поедноставен е нека си признаат ;)