1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да беше животот фејсбук...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од inn, 31 март 2010.

 1. inn

  inn Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  29
  Ќе ги избришев сликите што ми се мотаат низ глава.
  Ќе го тргнев мојот таг од твојот живот.
  Ќе прочитав во твоето инфо каков си, и никогаш немаше ни да се случи ,,чат,, меѓу нас.
  Ќе ставев забрана за гледање на мојот живот на сите што не ми се пријатели.
  Ќе живеевме среќно на мојата фарма, ќе имавме ресторан, или цел град за нас.
  Ќе имавме мноогу многу деца без јас да се мачам да ги родам.
  Ќе имавме безброј мачки и кучиња без разлика на твојата алергија на нив.
  А кога ќе завршеше се а се си има свој крај,
  без многу објаснувања и муабети,
  со еден клик ќе станев пак сингл,
  и ќе ја избришев историјата од нашиот чет,
  веднаш спремна да додадам некој друг за пријател...
  :lol: :lol: :lol: хахах нели е јако ова :lol: :lol: :lol:
   
  На lolita97, WhiteButterFly5, Elennaa и 6 други им се допаѓа ова.
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.186
  Пол:
  Женски
  Хахаха баш е добро ова,да било така,би било многу лесно ама не е :D
   
  На alilali му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Ех да беше се вака лесно....... :roll:
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Јако :clap: :clap: Имаше уште нешто вака слично, ама не ми текнува сега баш. Ај ако го најдам ќе го напишам тука.
   
 5. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
  Леле :lol: :lol: :lol:
  Ех секој ден нов акаунт ќе си праев :lol:
   
  На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  99
  :up:
  и би додала само ‘ покрај забрана за гледање во мојот живот ќе ставам и забрана за мешање во мојот живот’
   
  На Elennaa, stilas7 и BeYourself им се допаѓа ова.
 7. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
 8. inn

  inn Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  29
  HAHAHH DA DA MOZE, ALI I AKAUNTI 1000 KE IMAVME :lol: :lol: :lol:
   
 9. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  882
 10. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  [youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/8ZKf8uwthI8&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/8ZKf8uwthI8&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]
   
  На srcekrsacka, Cacy, Elennaa и 3 други им се допаѓа ова.
 11. girl23

  girl23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  32
  Ќе имавме безброј мачки и кучиња без разлика на твојата алергија на нив.
  хахахаах се изнасмеав :D :D :D :clap: :up:
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  :clap: :clap:
  Да беше животот фејсбук , ќе се скапевме од пишување и ќе не заболеа и прсти и кичми и задници од седење. :D :D
   
 13. WildAngel

  WildAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  108  :rofl: :rofl: :rofl: :y: :y:
   
 14. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  87
  Леле ... хахахахахаха :D

  пукнав од смеа :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 15. KrystalTears

  KrystalTears Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  29
  Хаха, многу јако. :)
   
 16. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
  [youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/oagVk64-XPA&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/oagVk64-XPA&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]

  Не биди копук - ИМАЈ ФЕЈСБУК ! :rofl:
   
 17. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  еееееее да беше ама неее :rofl: :rofl: :rofl:
   
 18. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328
  :devil: Го мразам ФБ........стварно сакам да го избиршам...ама имам мн пријатели од странство.......... :devil: , плус сите комуницираат преку ФБ...никој веќе не користи мсн и мобилка......ма јок :@
   
 19. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Само ќе речам: ФАЛА МУ НА БОГ ШТО ЖИВОТОТ НЕ Е ФЕЈСБУК!!! Ние сме луѓе, не компјутери! :n: :n: :n: :n: ФејсБук
   
 20. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Да беше животот фејсбук, сите ќе имавме по 50-60 браќа и сестри. :D :D :D