Да беше животот фејсбук...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од inn, 31 март 2010.

 1. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  877
  Пол:
  Женски
  Јас се решив, до крајот на неделава го бришам..неможам више,глупост жива губитак на време е..
  Едино што се се дознава преку него, родендени,ствари едно друго...
  не дека за контакт го имам,ако е за тоа, имам и меил и телефон..
  фејсбук е за само да се фалиш колку си убав и да покажуваш шмизлерски слики...
  одвратна ствар..
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
  Да беше животот фејсбук... ќе разговарав само после полноќ.
   
 3. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  374
  Да беше живото фејсбук.....сите ќе беа фраери,криминалци,манекенки... :tmi:
   
  На Mondo..T му/ѝ се допаѓа ова.
 4. inn

  inn Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  29
 5. inn

  inn Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  29  hhahhahahhahahhahahahha SAMOUBISTVO BEEEE hahahhahaahahhahahahahahhaah dobro ti e ova
   
 6. sexybaby22

  sexybaby22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  22
  Да беше животот фејсбук ке умревме од досада :^)
   
 7. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.996
  ...Ех,да беше животот фејсбук...Сите ке беа преокупирани со пребуричкување во туѓи животи (профили),некои ке разработеа бизниси со фарми,ресторани...многумина ке се замараат со тоа на колкумина им се допаѓа тоа што претходната вечер биле излезени во фенси клуб и башка имале и сепаре само за нив,некои ке си се коцкаа и немаше да им чуе колку кеш ке изгубат на покер,сите ке имаме еден куп пријатели ако со 80% од нив ке се знаеме,оти се пријатели на братучетката на комшијата на другарка ти,ама битно ни се пријатели,и на сите нив ке мора да им објаснуваме детали од секојдневието ,каков ручек сте имале,кај кого ке идете на кафе муабет,кого го чекате на гости....сингл,во врска ,разведен..сите ке знаеа се....а од каде мене се ова ми е толку познато?....ова е реалниот живот,она секојдневие што го живееме сите во оваа државичка со нашиот ни менталитет.Ништо чудно ако Марк Зукерберг се инспирирал од нас:)
   
 8. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.635
  Да беше животот фејсбук , ке бевме пребогати , ке имавме фарми,рибници , острови насекаде , ресторани,а миленичиња дома еден куп , модни шоуа , и слични ствари . Ке имавме 5644455145 пријатели ке се знаевме со пола . :)
   
 9. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.294
  Пол:
  Женски

  Е ова е реалната вистина ! ;)
   
 10. Glamour

  Glamour Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  42
  Ехх да беше животот фејсбук.. :)
   
 11. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  29
  да беше животот фјсбук немаше да постојам... затоа што немам фб. :D :D :D
   
 12. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  Да беше животот фејсбук барем некои ќе имаа вистински живот, а сега им се состои од секојднево ставање на слики и менување профајл фото, и полуразголени слики за 2139088157 лајкови и коментари од типот "wewe srwcke kolku te 6akam , pweubava si mi, lajk, prekrasti4na "
   
 13. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.770
  Да беше животот Фејсбук, ќе имав гости кај мене нон стоп. А немаше да знам дека биле, кога биле, со кого биле, и колку долго се задржале.
  Се ќе проверат, се ќе превртат а сепак се ќе остават онака како што било и претходно.
  Евентуално би ми оставиле ливче некое „Топ си на сликава! Кога си била во град а не си ме викнала?? Кој ти е овој? Одлично изгледа јадењето!“ И слично.

  Да беше животот фејсбук цело време некој ќе ми шкрташе по ѕидови. Станот ќе ми заличеше на Бруклин во времето кога Баскиат сеуште цртал графити. Пица не, бурек да! Итн.

  Да беше животот фејсбук, немаше уста да отворам. Ќе се договарав со помош на прсти и куцкање со сите мои пријатели. Устата ќе ми беше резервирана за напрчени патка пози.

  Да беше животот фејсбук, ќе изгледаше многу комично и суреално. Миро и Дали ќе беа изненадени.

  Среќа што животот не е фејсбук. Среќа што поединци го користат заради комуникација а не заради создавање на некаква субјективна реална претстава за животите на оние кои се во центарот на нивните интереси.
  Среќа што сум една од нив (сеуште и се надевам и понатаму) и претпочитам да дознаам нешто повеќе за луѓето преку муабет а не преку душкање и претресување на нечии профили.
   
  На crazylady, Mayyya, Hipica и 2 други им се допаѓа ова.
 14. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.113
  Допаѓања:
  4.442
  Пол:
  Машки
  Ќе си се боцкавме со кој стигнеме.
  Повеќето од нас ќе си имаа фарми.
  Ќе имавме 48273908 браќа/сестри/мајки/татковци... =)
   
 15. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.007
  ќе шкртавме по ѕидовите ко ментални и ќе се боцкавме, каде ќе стигневме. ;)
   
 16. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.645
  Допаѓања:
  4.058
  ... Едноставно, животот ќе беше тапа! Мислам, исто ко да немаме живот. Нема што друго да се каже. Тоа ќе биде, во кратки црти. :lol:
   
 17. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.007
  [​IMG]
   
  На crazylady, i.am.me и karak им се допаѓа ова.
 18. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  537
  Ах да беше-он веќе е за жал..... многу од младите живеат само на фб што е најжално....
   
 19. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.194
  Допаѓања:
  16.705
  Пол:
  Женски
  Да беше животот фб јас ќе бев како нес кафе 3 во 1 ( и коцкар, и фармер и сопственик на прекрасен град) Ќе си бев милионер :cash: Аххх зошто животот е кучка а не ФБ бе
   
 20. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Да беше животот фејсбук, би бил супер досаден, монотон и имагинарен. :puke: