Да беше животот фејсбук...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од inn, 31 март 2010.

 1. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.067
  Бидејќи често сум офлајн и повеќе манијачам него што објавувам или контактирам, па така се замислувам како облечена во црно доцна во ноќта гледам низ прозорците на моите пријатели за да видам што прават нели...И фаќам сеир, се смеам ко будала и превртувам очи, и упорно си велам веќе нема да манијачам и онака нема ништо интересно али од пуста досада уште не прекинувам... :bandit:
   
 2. Narce

  Narce Активен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2012
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  4
  Немам фејсбук и супер ми е
   
 3. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.803
  Да беше животот FACEBOOK сега ќе бев мртва!!! :rofl:
  Го деактивирав профилот пред месец дена, ама ќе го вратам овие денови. Не за друго, туку за факултетот ми е. Што и да се договараме на фб се пишува...
  Таман ќе ме подзаборават луѓето малку, јас ќе им се вратам. :P :lol:
   
 4. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.028
  Фала богу не е!
   
 5. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Ќе користев тајмлајн за да се вратам во некои моменти.
   
  На Elennaa и Gossip-girl96 им се допаѓа ова.
 6. perlaa

  perlaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2011
  Пораки:
  1.224
  Допаѓања:
  792
  Да беше животот фејсбук... скоро на пола луѓе би им стиснала unlike.
   
 7. BeLLaDona23

  BeLLaDona23 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  454
  Пол:
  Женски
  Одамна ќе се самоубиев
   
 8. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.754
  .....Ќе одгледував фарма.....И на многумина ќе им ставев бан. :D
   
 9. Cataleya

  Cataleya Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  619
  ондак ке беше најголемо СРАЊЕ
   
 10. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.864
  Пол:
  Женски
  Ќе ги снемаше и тие малку луѓе кои останаа, според мене е најголемото сра*е што некогаш постоело.
  Во името на интернетот и светиот фејсбук се молам да го снема од мапата
  АМИН
   
  На pikolino му/ѝ се допаѓа ова.
 11. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.832
  Допаѓања:
  7.502
  Пол:
  Женски
  Ми го хакнаја фб и сега не правам друг :envy::envy::envy:
   
 12. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.884
  Па на некои очигледно им е :D
   
 13. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.726
  Пол:
  Машки
  Ќе имавме по 150 кила и ќе немавме мозок. :
   
  На crazylady и Arthur им се допаѓа ова.
 14. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  2.415
  Пол:
  Женски
  Да беше животот ФБ ќе бев девојка сo најбогат сексуален живот. Не затоа што јас се курвам на ФБ далеку било, туку затоа што мажите ако така може да ги наречам се најголеми е..... на фб а кога ќе треба да ти се пуштат вистински во живо се тресат како стап.
  Не би сакала погрешно да ме сфатите но фб наместо виртуелен се повеќе има влијание на реалниот живот. Сега не е битно кој на кого што рекол, кој на кого намигнал туку кој на кого лајкнал слика и кој на кого шерувал.
   
  На 1slavjanka и crazylady им се допаѓа ова.
 15. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.897
  Допаѓања:
  3.632
  Пол:
  Машки
  Да беше животот фејсбук сите ќе беа убавици и перфекција од жени... ( без лутење девојки, но така е)
   
 16. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.726
  Пол:
  Машки
  Тоа значи дека си многу секси на фб ?? :
   
 17. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  2.415
  Пол:
  Женски
  Не, туку значи дека повеќето машки се како тебе дремат по фб и женски сајтови за да видат некоја слика за да..... а кога ќе треба во живо да се покажат никаде ѓи нема. Ете на тоа мислев се надевам сега ти е појасно.
   
 18. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.726
  Пол:
  Машки
  Оу бејби да се повеќето машки како мене вие женските ќе бевте посреќни. :) ( не е да се ку3чам )
  Јасна ми е мене ситуација и се согласувам со тебе дека многу тапа фраери се во живо , а на фб се најголеми ..... ;)
   
 19. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.482
  Допаѓања:
  47.193
  Пол:
  Женски
  Добро што не е !
   
 20. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.231
  Допаѓања:
  9.552
  Пол:
  Женски
  ВИДИ ГО МОЕТО КУЧЕ, ВИДИ ГО!!! А, ЕВЕ ЈА МОЈАТА МАЧКА!!! И МОЈАТА НОВА ФРИЗУРА, ГЛЕЈ КОЛКУ Е УНИКАТНА. САМО ГЛЕДАЈ!!!!! ВИДЕТЕ КОЛКУ СУМ МУДРА СО СТАТУСИВЕ МАВАЈТЕ ЛАЈКОВИ ВО СЕКУНДА!!!!!
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.