1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да бидам ли она што сум?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од doll, 28 ноември 2009.

  1. babyBlu

    babyBlu Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    4
    Znaete so,jas imam 32 godini i uste sum istata dzukela so bev kako devojka jas ne mozam da bidam ozbilna a niti pokusavam,soprugot me kara poradi toa,navodno ne me licelo da sum tolku otkacena ama mene ic ne mi e gajle,taka da bidete toa so ste a na kogo mu smeta nek se nosi u majcina mu....jas znam deka i po 30 godini ke bidam ista.....pozzzz
     
  2. Blue

    Blue Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    16
    Okolinata navistina znae da bide surova i nemozes pred sekogo da bides toa sto si,taa ednostavno sekojdnevno bara od nas da nametnuvame po nekoja maska...No tie sto navistina zasluzuvaat ke te prifatat takva kakva sto si i nema da baraat od tebe da glumis nesto sto ne si...na krajot sekogash e podobro da bides ona sto si...

    I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not.
     
  3. Blue

    Blue Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    16

    Wanting to be someone else is a waste of the person you are. :)
     
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Подобро да ме мразат за она што сум, отколку да ме сакаат за она што не сум. - (ако не згрешам) Курт Кобејн
     
  5. mKdevojce

    mKdevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    13.964
    Јас важев за доста повлечено девојче, секогаш бев сериозна, срамежлива но кога тргнав на факултет кога сменив средина јас комплетно се променив сега сум сосема спротивно од та што бев претходно, малку сум пооткачена секогаш се трудам да сум насмеана и да ширам позитивна енергија околу мене. Секогаш сум си природна и онаква какв што сум си и никогаш не се трудам да бидам нешто што не сум.
     
  6. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Ти си таа што си и тој што навистина те почитува, ќе те прифати таква каква што си.
    Но, сепак пробај (не да глумиш) да бидиш малку посериозна во некои работи, барем на почетокот, не ударна сериозност, како што кажа ти, но некоја нијанса можи, бидејќи посериозните личности влеваат повеќе доверба (барем според мене).
     
  7. Malechk0

    Malechk0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    87
    Ха.. :D
    мислам дека секогаш треба да бидеш она што си! Но сепак во животот за одредени работи треба малку сериозност! ;)
     
  8. maserkaTA

    maserkaTA Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2010
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    7
    Биди си тоа што си, секогаш и секадее....тие што те сакаат и им значиш, ќе те сакаат таква каква што сии!!!!!Позз :up:
     
  9. manevska.mila

    manevska.mila Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    20
    ako imas nekoj losi osobini mozes da gi promenis licno zaradi sebe a ne za drug :) sekogas bidi toa sto si i nemoj da se menuvas za drug samo za sebe:)) pozz
     
  10. WildAngel

    WildAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    108
  11. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Биди таква каква што си,однесувај се како што чуствуваш,биди си искрена без разлика на реакцијата на другите луѓе кон тебе,тие губат,не ти.
     
  12. ajvi

    ajvi Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Според мене е добро да се има маска, тоа ги спречува луќето да те "соблечат до даска". Во ред е и глумењето, посебно поради тоа што иако луѓето ќе изнакажат 500 работи за тоа како ценат искреност, не се подготвени да го слушнат тоа што би им го кажале. Сите ние глумиме за да "преживееме", не треба да се живее за да се глуми.
    Добро е да си знаеш самата која си и што си, ретки се луѓето кои ќе знаат се' за тебе и тоа нема да го злоупотребат...со останатите-како што ти одговара!
     
  13. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    јас сум иста, но мислам дека има време кога ке мора да бидеме сериозни личности, нема зошо да се менуваш. Мене еднаш ми кажаа, со сите се гушкаш, се смееш. Им даваш лажна надеш, ама ја не планирам да се менувам, јас сум таа, па кој ме цени и почитува нека се дружи а на кој сум му дала лажна надеж нека ме мрази не ми е гајле. Доста ми беше сериозност у животот, сериозна во врска, сериозна на работа, дома..е сега ке проживеам се што немав проживеано и што нема да можам да проживеам кога јас ке имам деца. Уживај во она што го нуди животот, сега е време на шали, смеење уживање. ;)
     
  14. natasa69

    natasa69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2010
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    5
    Па биди нормално што има да глумиш значи не си оргиналната ти немој никогаш тоа да го правиш освен некогаш ете кога има потреба или некоја причина биди таква каква што си и сите можеби '' ке те почитуваат ''
     
  15. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    Воопшто не би се менувала. На оној кој не му се допаѓа тоа, тогаш тој има проблем. Имам мала доза на страмежливост што мислам дека треба секој да ја има како еден вид на достоинство ,а не да се "тропаат" само некои глупости цело време. Да се процени во кој момент и на кое место како треба да се однесуваш. Па и самиот потпис кажува за мене.
    :inlove:
     
  16. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Isto vaka sum i jas :x :worried:
     
  17. fairytale

    fairytale Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    24
    Дали е за прашување ова............... :worried: :x
     
  18. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    oстани тоа што си така повеќе ќе те прифатат и повеќе ќе те сакаат :) :*
     
  19. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Глупост.
    Една од поголемите прочитани на форумов. :D
    Зошто би го менувала она кое што си во зависност од тоа како ќе си прифатена, и со кој си опкружена. Напротив, баш смеата кај одредени личности може да остави подобар впечаток, кај други повлеченоста.
    Но тоа не е доволно за ти да го менуваш она кое си.
    Кажи си што си мислиш, прави си што ти се сака, глава горе и шибај.
     
    На Trnche му/ѝ се допаѓа ова.
  20. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Секогаш е подобро да бидеш тоа што си. Маските после некое време паѓаат, а луѓето кога тогаш се покажуваат во своето вистинско светло.
    Нема ништо подобро од тоа да си своја. Немој да глумиш нешто што не си. :)