Да бидам ли она што сум?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од doll, 28 ноември 2009.

 1. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.420
  Допаѓања:
  43.955
  Пол:
  Машки
  Што да советува човек после ова:| Шта речи,коју послуку порати;(
   
  На Sejfullai му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Режисерот

  Режисерот Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2018
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  Јас само цитирам како размислува 90% од нашето општество :(
   
 3. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.420
  Допаѓања:
  43.955
  Пол:
  Машки
  Ти биди си тоа што си и не слушај вакви пештерски размислувања,договорено?(highfive)
   
  На Режисерот и Sejfullai им се допаѓа ова.
 4. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  10.665
  Пол:
  Женски
  Не се замарај бе лол
   
  На Режисерот му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Режисерот

  Режисерот Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2018
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  Договорено8):D
   
 6. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.374
  Допаѓања:
  28.815
  Пол:
  Женски
  Кога ќе ги игнорираш туѓите мислења, па и на најблиските, се што правиш и те исполнува си единствено ТИ. Туѓи, несвојствени и неприродни улоги на никој не му прилегаат.
  Партнерството, компатибилноста и љубовта се случуваат во свое време. Оптимизмот и вербата во себе даваат моќ и водат напред, наспроти нечии деструктивни ставови и сугестии.
  Некој ќе препознае привлечност во тебе.
   
  На Режисерот му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Fleur-De-Lis

  Fleur-De-Lis Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  474
  Допаѓања:
  1.028
  Можеби сега имаш еден куп прашања зошто и како. Верувај после години ќе се смееш на ова прашање. До тогаш биди тоа што си. Со тек на време ќе сфатиш дека мислењето на другите и не е така битно.
   
  На Режисерот му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Режисерот

  Режисерот Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2018
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  Ви благодарам за поддршката , се надевам дека еден ден ќе се исчисти епидемијата "што ќе каже народот". :)
   
 9. Mrs. Lovett

  Mrs. Lovett Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2018
  Пораки:
  822
  Допаѓања:
  3.112
  Пол:
  Женски
  Ќе ти одговорам да бидеш тоа што си и тоа што те прави среќна, иако ова звучи клише. Но би ставила едно големо НО мора да бидеш подготвена дека ќе наидеш на фосилни размислувања, затоа што е неизбежно со оглед на тоа дека живееме во општество кое не е подготвено да прифати било каква разлика или отстапување од сликата што ја има изградено за тоа како треба девојка, дечко или одредена личност да изгледа. Иако постојано се меле дека треба да се прифатат разликите, но како и се останато се само празни зборови. Исто би ти кажала дека мора да бидеш спремна дека постојано ќе се наоѓа некој пред тебе (дали родител, дали постар член од блиско, далечно семејство, дали колега, колешка, дали шеф/ица газда/рицаа) кој постојано ќе се труди да ти ги исече „крилјата“, затоа што знаеме како се „припитомува“ слободна птица, но немој да подлегнуваш на такви стеснети и празни умови. Исто и преголемата отвореност во денешно време е острица насочена кон себе, внимавај и со среќа!
   
  На Режисерот му/ѝ се допаѓа ова.