Да донираме за Дејан Наумовски

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Luminary, 22 март 2019.

 1. Luminary

  Luminary Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.756
  Допаѓања:
  27.491
  Пол:
  Женски
  Уште една млада личност на која и треба нашата помош.
  Ве замолувам, да донираме и да помогнеме колку што можеме.
  Screenshot_20190322-005055_Instagram.jpg
   
 2. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.461
  Допаѓања:
  75.644
  Пол:
  Машки
  Драги пријатели!
  Да бидеме хумани и да му помогнеме на нашиот братучед, внук, другар, пријател, познаник, сограѓанин... Зикерче Флиперче кој боледува од многу редок вид на канцер со ДОНИРАЊЕ на ТЕЛЕФОНСКИОТ БРОЈ 143468 A1.
  Средствта се наменети за негово лекувње во Турција
  СИТЕ ЗА ДЕЈАН❤
  ДОНИРАВ ЈАС ДОНИРАЈТЕ И ВИЕ!
  *Објавата е јавна па истата можете да ја споделувате и со вашите пријатели
   
  На Luminary му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VDT2906

  VDT2906 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  2.207
  Допаѓања:
  9.525
  Пол:
  Женски
  Poštovana familijo i prijatelji,ovo je moj rodjak iz Makedonije Angel Avramovski na koga je pala ljuljaska teška 110 kg,nakon cega je bio 2 nedelje u komi.Ima prelom jagodica,vilica mu je bila skroz smrskana,slomljenu bradu i nos,i jos dosta povreda po telu.Njegova majka Hristina Avramoska moli za pomoć jer nije u mogucnosti da plati dalji tok lečenja i operacije koje ga očekuju.Svi koji možete da izdvojite nešto novca da bismo mu pomogli broj žiro racuna za
  NLB banku AD Skopje je 210-7000006554-68 na ime Angel Avramovski i deviznog računa MK07200002376975292 Hristina Avramovska ili se obratite njoj putem facebooka.Hvala puno ❤️
  [​IMG]
   
 4. Luminary

  Luminary Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.756
  Допаѓања:
  27.491
  Пол:
  Женски
  Ајде дечки, да помогнеме и тука, кој колку може.
  Screenshot_20200205-132010_Facebook.jpg
   
 5. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.461
  Допаѓања:
  75.644
  Пол:
  Машки
  Искрено се надевав дека ке се среди све,ти си победник за мене другар,ке фалиш многу.Лесно небо,патувај безгрижно на небото.Почивај во мир :(
   
  На SummerGirl и *Amethyst* им се допаѓа ова.
 6. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.284
  Пол:
  Женски
  Бог да го прости. И јас се надевав дека ќе се излечи. Штета голема. ;(

  До кога вака? :(
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.461
  Допаѓања:
  75.644
  Пол:
  Машки
  За жал ова нема крај :(
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Luminary

  Luminary Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.756
  Допаѓања:
  27.491
  Пол:
  Женски
  Многу ми е жал. Нека почива во мир. ;(
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Demiii

  Demiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2020
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  540
  Пол:
  Машки
  Пoчивaј вo мир ;(
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.284
  Пол:
  Женски
  Едно ме интересира....Не се собраа парите?
   
 11. *Amethyst*

  *Amethyst* Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  1.269
  Допаѓања:
  8.115
  Пол:
  Женски
  @SummerGirl последно кога го исконтактирав рече дека имале собрано средства...
  Али претежок период им дојде плус со куќата ;( не знам последно што стана ;(
  Нека почива во мир :u:
   
  На ЕденЧлен и SummerGirl им се допаѓа ова.
 12. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.284
  Пол:
  Женски
  @*Amethyst* искрено...се изненадив. Пред некое време прочитав дека е подобар.

  Нека му е лесна земјата. ;(
   
  На ЕденЧлен и *Amethyst* им се допаѓа ова.
 13. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.461
  Допаѓања:
  75.644
  Пол:
  Машки
  Собрани беа парите,по 2 пат се врати во Турција,беше добар и наеднаш се влошила ситуацијата и ноќеска почина :(
   
  На *Amethyst* и SummerGirl им се допаѓа ова.
 14. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.284
  Пол:
  Женски
  Знам дека требаше да оди во Турција по втор пат. Со оглед на тоа што одамна не прочитав нешто за него, мислев дека се излечил.
   
  На *Amethyst* и ЕденЧлен им се допаѓа ова.