1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да донираме за Ива

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Dream-Girl, 23 октомври 2018.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  17.818
  Допаѓања:
  167.558
  Пол:
  Женски
  Дечки, се работи за девојче од моја населба, ја познавам и е ептен позитивно и фино девојче. Нека донира кој може. :) Се наежив сега кога ја видов сликава. :( И посакувам што поскоро да се соберат донации и да оздрави. :(
  FB_IMG_1540316826788.jpg
   
  На LiliBoz и Mari* им се допаѓа ова.
 2. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  17.818
  Допаѓања:
  167.558
  Пол:
  Женски
  Гледам дека слабо прегледи има темава. Морам да пишам пак за да ја прочитаат што повеќе. Ве молам, за многу млад живот се работи. Во вакви моменти споделувањето наоколу многу помага. Доколку не можете да донирате, барем споделувајте по социјални мрежи. Колку повеќе луѓе ја видат толку подобро за Ива. Да спасиме еден млад живот!
  54.000 евра се потребни. За 2-3 недели треба да се оперира во Австрија, но додека ги немаат потребните средства не можат да закажат операција.
   
 3. MysteriousQueen

  MysteriousQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2018
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  465
  Пол:
  Женски
  Многу ми е жал... :( има броеви да се донира преку телефон?
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  17.818
  Допаѓања:
  167.558
  Пол:
  Женски
  Немале броеви за донации, само преку сметка можело. :(
   
  На MysteriousQueen му/ѝ се допаѓа ова.
 5. *Ane*

  *Ane* Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2017
  Пораки:
  761
  Допаѓања:
  2.199
  Пол:
  Женски
  Da se priklucam i jas ...se znam so nejzite ke imalo za nekoj den taka rekoa ...koa tocno nz:(
  Se nadevam deka ke se sobere :)
  Veruvam vo humanite luge ..
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ана на мама

  Ана на мама Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2018
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  1.819
  Пол:
  Женски
  Абер нема за девојчево да се собираат пари. ;(
   
 7. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  14.173
  Допаѓања:
  240.165
  Штета што ја нема медиумската покриеност како Сара:(.
   
  На Mari*, buba4e89 и EvAngelos им се допаѓа ова.
 8. Ана на мама

  Ана на мама Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2018
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  1.819
  Пол:
  Женски
  Оф не знам што да кажам а да не погрешам. Имате некоја идеа како да се прошири апелов ? Прво што бараат е бројче најлесен и најбрз начин. Некој да може да ургира за телеком, вип ?
   
 9. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  14.173
  Допаѓања:
  240.165
  И за ваква работа, за бројче, врски ли треба?
  :(
   
 10. Ана на мама

  Ана на мама Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2018
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  1.819
  Пол:
  Женски
  Жалничко нели ? Дајте некој нека го исконтактира семејството да даде детали да пренесуваме да се активираме. Ние македонците ако сакаме нешто подостоинствено и поненападно да направиме не успева. Да пишеме на познати фаци, емисија нешто било што...
   
 11. *Ane*

  *Ane* Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2017
  Пораки:
  761
  Допаѓања:
  2.199
  Пол:
  Женски
  Luge brojot ke se aktivira ke prasam denes I ke vi kazam obavezno fala vi sto sakate da pomognete... :)
  Na fb, instagram segde Imam podeleno... Na zalost e mlad zivot..
   
 12. Ана на мама

  Ана на мама Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2018
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  1.819
  Пол:
  Женски
  А за која сум станува збор ?
   
 13. *Ane*

  *Ane* Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2017
  Пораки:
  761
  Допаѓања:
  2.199
  Пол:
  Женски
  Pogore misuva 54.000e
  Ja nz Kaj se seka da pomognat onie sto sedat u stolcinja... Tolku sum gnevnA
   
 14. Ана на мама

  Ана на мама Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2018
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  1.819
  Пол:
  Женски
  Јас на многу работи сум гневна како на пример тие од Охрид што собраа 200К евра кое за жал девојчето почина. Фер ми е тие пари да се распоредат ама не битно секому на чест.
  50-60К не е сума што не може да се собере ако се организираме убаво.
   
 15. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.531
  Допаѓања:
  9.684
  Пол:
  Машки
  За жал тоа е. Моментално трендинг донирањето е за Сара. Ако сакаш да си кул хуманитарец шеруваш за Сара и донирааш за Сара и само за Сара (така добиваш најголем аплауз од луѓето), иако можеби за неа е собрано и повеќе од потребното. А и да не се собере, на клиника во Скопје ќе ја оперираат за бесплатно - како и сите други деца на кои што им била трансплантирана коскена срж пред неа, а и после неа.
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 16. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  4.210
  Допаѓања:
  39.300
  Пол:
  Женски
  @EvAngelos Тренди било. Оф леле (facepalm) Те жалам.

  Пуштете број за донации кога ќе има.
   
  На theowndemon и KateKane им се допаѓа ова.
 17. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  14.173
  Допаѓања:
  240.165
  Луѓето не знаат што ги снашло, затоа нема сеуште бројчиња и онa gofundme.:(
  Стварно излезе работава дека ПР треба за цела кампања да се води.
  Жалосно за девојчево.
  Реално на другиот начин е поедноставно донирањето.
   
  На SummerGirl, Dust и EvAngelos им се допаѓа ова.
 18. *Ane*

  *Ane* Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2017
  Пораки:
  761
  Допаѓања:
  2.199
  Пол:
  Женски
  Se bunea po net deka ova za iva e laga... Ama veruvajte deka ne e ova e vistina... :(
  Vikaa deka iskoristuvale situacija od sara ima li tolku prosti luge i deka deteto ke go napravi bolno Za da sobere park???
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Ана на мама

  Ана на мама Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2018
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  1.819
  Пол:
  Женски
  Менче Точи имаше провалено неколку луѓе со злоупотреба и ги објавуваше, искрено секакви не има. Ако ги познаваш луѓево дај нека дадат согласност нека зборат со Менче. Жената е топ ќе помогне многу.

  @danichap во право си дека се во бунило. Ама ние не сме. Ајде да направиме нешто.
   
  На SummerGirl и *Ane* им се допаѓа ова.
 20. KateKane

  KateKane Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2018
  Пораки:
  2.463
  Допаѓања:
  45.959
  Пол:
  Женски
  Ај не тропајте глупости од типот на тренди било, ова се правело за да сме кул хумантарци и слично. Аман што ти згреши девојчето што го уби од кажување секаде дека беспотребно собира пари. Во името на тоа христијанство што се колнеш, заќути и дозволи да се помогне на послаб. Дај сеа и во темава да не се колиме, аман.

  Како може да се направи да се активира бројче, знае ли некој? Јас конкретно сум на работа цело време нема да можам до банка да тркнам, ама ако има број ќе завртам да донирам. Ај малце дајте да се активираме.
   
  На buba4e89, lovestoneddd и Amellie13 им се допаѓа ова.