1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да донираме за Томе Јанев

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Little Star 12, 28 април 2019.

 1. Little Star 12

  Little Star 12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  559
  Пол:
  Женски
  Потребна е финансиска помош за 29-годишниот струмичанец Томе Јанев, кој боледува од ALS - (amnyotropxic lateral sclerosis), болест на моторниот неврон.

  Надеж за подобрување на неговата состојба има преку лекување и терапија во Москва, Русија. Терапија со матични клетки на секои четири месеци во рок од три години.

  Сумата за потребното лекување е огромна за неговото семејство, која за овие три години ќе изнесува околу 160.000 евра.

  Да му помогнеме на нашиот сограѓанин, другар, пријател, спортист, Томе Јанев со донирање на финансиски средства...

  - преку денарска сметка број:

  Томе Јанев

  210-5017071183-75

  НЛБ Банка

  - преку девизна сметка број:

  Tome Janev

  MK07210501707118375

  NLB Banka AD Skopje

  Makedonija

  SWIFT: TUTNMK22

  - преку Телеком со повик од 100 денари:

  070 143 454


  https://www.gofundme.com/donacija-z...hfuar5xyzpRrpPmFyjf90X_jGHWsUSUauxVarMpXdiwUg