Да донираме за Томе Јанев

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Little Star 12, 28 април 2019.

 1. Little Star 12

  Little Star 12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  556
  Пол:
  Женски
  Потребна е финансиска помош за 29-годишниот струмичанец Томе Јанев, кој боледува од ALS - (amnyotropxic lateral sclerosis), болест на моторниот неврон.

  Надеж за подобрување на неговата состојба има преку лекување и терапија во Москва, Русија. Терапија со матични клетки на секои четири месеци во рок од три години.

  Сумата за потребното лекување е огромна за неговото семејство, која за овие три години ќе изнесува околу 160.000 евра.

  Да му помогнеме на нашиот сограѓанин, другар, пријател, спортист, Томе Јанев со донирање на финансиски средства...

  - преку денарска сметка број:

  Томе Јанев

  210-5017071183-75

  НЛБ Банка

  - преку девизна сметка број:

  Tome Janev

  MK07210501707118375

  NLB Banka AD Skopje

  Makedonija

  SWIFT: TUTNMK22

  - преку Телеком со повик од 100 денари:

  070 143 454


  https://www.gofundme.com/donacija-z...hfuar5xyzpRrpPmFyjf90X_jGHWsUSUauxVarMpXdiwUg