Да донираме за Цаци да го победи канцерот

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Dream-Girl, 15 ноември 2018.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.371
  Допаѓања:
  126.211
  Пол:
  Женски
  Пред една година, по преживеаниот епилептичен напад, Цаци беше дијагностицирана со Глиобластома-малиген тумур во моторниот кортекс, од левата страна на главата.

  По итна хирушка интервенција, проследена со радиотерапија и девет циклуса на хемотарапија резултатите упатуваат кон позитивен исход, меѓутоа на последниот преглед, туморот повторно се појавил и напредува со голема брзина.

  На Цаци во моментов ѝ е потребна втора брза хирушка интервенција, која повторно ке се одржи во Скопје, Македонија. Поради тоа што ова е еден од најагреивните форми на канцер, единствената шанса е лекувањето во специјализираната клиника на универзитетот во Тексас MD Anderson Cancer Centar, каде што проценката за нејзиното лекунање е околу 200 000 долари.

  Ве замолуваме сите кои што можете заедно да и помогнеме на Цаци да ја победи болеста затоа што нејзината борба е и наша борба.

  Доколку сакате да донирате колку што можете тоа може да го направите ОВДЕ,

  Исто така и преку сметката за Цаци на Стопанска банка со број 200003381608851.

  За уплати од странство ставени на располагање се две девизни сметки

  IBAN: MK07200003381613507 USD

  MKO7200003381611470 EUR

  Исто така активна е телефонска линија за донации на Vip 143 483

  (преземено од https://markukule.mk/да-донираме-за-цаци-да-го-победи-канцер/)