1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да донираме за Цаци да го победи канцерот

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Dream-Girl, 15 ноември 2018.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.256
  Пол:
  Женски
  Пред една година, по преживеаниот епилептичен напад, Цаци беше дијагностицирана со Глиобластома-малиген тумур во моторниот кортекс, од левата страна на главата.

  По итна хирушка интервенција, проследена со радиотерапија и девет циклуса на хемотарапија резултатите упатуваат кон позитивен исход, меѓутоа на последниот преглед, туморот повторно се појавил и напредува со голема брзина.

  На Цаци во моментов ѝ е потребна втора брза хирушка интервенција, која повторно ке се одржи во Скопје, Македонија. Поради тоа што ова е еден од најагреивните форми на канцер, единствената шанса е лекувањето во специјализираната клиника на универзитетот во Тексас MD Anderson Cancer Centar, каде што проценката за нејзиното лекунање е околу 200 000 долари.

  Ве замолуваме сите кои што можете заедно да и помогнеме на Цаци да ја победи болеста затоа што нејзината борба е и наша борба.

  Доколку сакате да донирате колку што можете тоа може да го направите ОВДЕ,

  Исто така и преку сметката за Цаци на Стопанска банка со број 200003381608851.

  За уплати од странство ставени на располагање се две девизни сметки

  IBAN: MK07200003381613507 USD

  MKO7200003381611470 EUR

  Исто така активна е телефонска линија за донации на Vip 143 483

  (преземено од https://markukule.mk/да-донираме-за-цаци-да-го-победи-канцер/)