1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да, драга (Yes Dear)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Barbie-mwa, 14 февруари 2011.

 1. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Ова е комедија за двајца млади семејства на две сестри, кои имаат мали деца,и сосема поинакво разбирање на тоа како треба да се подигне едуцирањето. Големата разлика во принципите и идеите за љубовта, бракот и животот е главна движечка сила во серијата и е во основа на многубројни среќни и, се разбира, збунувачки ситуацијата како меѓу две семејства, од страна и меѓу сопрузите и своите деца.

  Грег и Ким се концентрирани на тоа да биде совршен родители, Кристин и Џими да бидат либерални и необични. Вториоте живеат доста удобно во куќата на Ким и Грег. Очигледно тие се чувствуваат како дома и ретко се случува да се сетат за да одговорат на потребите на своите "домаќини".

  Децата, се разбира, ствараат различни од многу грижи и дилемати за сите - имаат смешен развој, па дури и поучна цел. "Да, драга" гаранции забава за целото семејство, без разлика на пол и возраст. На начин кој е типичен за овој тип на комедија, секоја приказна е речиси целосно независна една од друга - половина час доза на смеење, но малку совети за сите видови на семејни ситуации.
   
  На TS-310 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
  Многу ми е мило што се отвори ваква тема :clap: Ја обожавам серијата, децата ми се сите преслатки :inlove: Џим-презабавен, а овој Грег кога има некои blond moments :$ се кинам од смеење :lol:
   
  На Barbie-mwa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  Мно интересна комедична серија :D Посебно заради Џим :lol:
   
 4. al-vik

  al-vik Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2010
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  110
  Даа, баш се смешни :rofl: си ги следам и нив.
   
 5. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Сите ликови ми се смешни, Кристин ми е посебно драга. Умирам од смеење кога ги гледам.
   
 6. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.834
  Допаѓања:
  11.102
  Пол:
  Женски
  Брат ми ја гледаше едно време, па покрај него и јас ја загледав. Џими ми е најдобар од серијава :D
   
 7. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.733
  Допаѓања:
  5.152
  Неееее Грег е најдобар :D Самата негова појава ми е смешна :D
  Ја гледам серијава, не ептен често, но секогаш кога ќе ја видам. Многу ми е интересна.
   
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.907
  Допаѓања:
  65.963
  Пол:
  Женски
  Нова сезона ќе има од 20ти мај на фокс, мене Џими ми е најсрцка :rofl:
   
 9. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  210
  Џими ми е најзакон, а ликов на Грег како појава баш ми одговара со улогава многу е забеган. И Крисит ми е смешна и потарото нејзино детенце. :D супер серија за опуштање
   
 10. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  707
  многу е интересно! Џими е ептен смешен и децата мали се многу слатки. :) :)
   
 11. fierce

  fierce Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  179
  Изгледа само мене не ми се допаѓа серијава. Воопшто не ми е смешна :|
   
 12. MissCupcake

  MissCupcake Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  263
  Ја обожавам серијава, навистина се смешни. Најсмешен ми е Џими,а и Грег кога си замислува особено нешто за иднината :D инаку децата срцки се. Особено ми се слатки Семи и Логан,а со Емили мислам дека избрзаа еднаш бебе беше и после одма како д апорасна за другите не беше така побавно одеше се...
   
 13. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Серијава е закон. Џим е онака кул, мува не го лази за ништо. За разлика од Грег. :D
   
 14. Lady.Rose

  Lady.Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  51
  Не се секирај, ни мене не ми е смешна. Воопшто не е интересна сторијата, хуморот не ми е воопшто смешен и смешките се усилени, а башка што само неа ја даваат на фокс и веќе преку глава ми е само јес диар гледам на она долноно.
   
 15. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.324
  Многу ми се допаѓа серијава и нејзиниот хумор. Во последно време ни една епизода не пропуштам. Како најомилен лик би го издвоила Грег. :rofl:
   
 16. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  870
  сестрами ги обожава ;)
   
 17. MissCupcake

  MissCupcake Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  263
  Пред неколку часа гледав епизода со Гинсовата книга на рекорди, ви препорачувам да ја гледате ќе се изнасмеете. :rofl:
   
 18. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.062
  Допаѓања:
  1.037
  Мене толку ми е тупа серијава што... Не знам со што да споредам. Ама ептен ми е глупа, смешна воопшто. Додатно ме нервира тоа што нон-стоп е на Фокс Лајф. Вакви семејни, пластичен-хумор серии не ми се интересни. :wasntme:
   
 19. De-lovely

  De-lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  722
  Допаѓања:
  932
  Ја сакам серијава. Интересни ми се сите освен Ким, е ептен ме нервира тоа гласот нејзин. А најслатко ми е тоа од Кристин и од Џими постарото дете, Доминик мислам се викаше. :rofl: :rofl:
   
 20. Miss-Angie92

  Miss-Angie92 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Јас првично не ја сакав серијава, но покрај сестра ми и јас ја засакав. Ептен е интересна... Најинтересни ликови ми се Грег и Џим. Одлична серија ^_^