Да, драга (Yes Dear)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Barbie-mwa, 14 февруари 2011.

 1. BlueEyess

  BlueEyess Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2011
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Ја обожавам серијава!!!Многу ми е смешна А децата се преслатки а најслатки ми се децата на Џими и Кристин (Логан и Доминик) а како омилени ми се Џими и Кристин а и Ким и Грег се смешни :)
   
 2. pumpkin

  pumpkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  119
  Секогаш ми пробудува насмевка на лицето :) Супер серија, немаат до сега утнато со некоја епизода, барем јас немам зачекано таква ;)
   
 3. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.469
  Многу ми е досадна.
  Толку пати се имам обидено да ја гледам и едноставно не можам бе.
  Многу досадни серии почна да даваат на Фокс лајф. Барем по мој вкус, досадни се.
   
 4. butterfly.93

  butterfly.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  654
  Една од омилените серии кои ги даваат на Фокс лајф. Почнав да ја гледам покрај сестра ми. И ептен ми е мило што често ја даваат на фокс лајф :D
  Грег ми е најсмешен, посебно кога бега од пајаци :D
   
 5. MilanoGirl

  MilanoGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  417
  Допаѓања:
  152
  Комедии живи, смеење до безсвест :D Ја обожавам серијава :)
  П.С малите се срцкиии :)
   
 6. verica94

  verica94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Најдобра! :)
   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.770
  :D :D :D :D Смеа ме фаќа уште пред да пишам.
  Луѓево се hilarious!!! Закон, устав, ма немам зборови веќе!
  Од што ги гледам нон-стоп репликите на памет им ги знам.
  Лек за продолжување на животот.
  [​IMG]
  Ким си ја сакам најмногу. По фризурска линија :D
   
 8. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.104
  Ја обожаваааммм серијава! Ја гледам секој ден на Фокс Лајв и ми е пресмешна! :D :D :D :D :D :D
   
 9. akekzzy8

  akekzzy8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  За серијава немам зборови. Циркус, комедии! Џими, Кристин, Грег и Ким - ги обож :rofl: авам.
   
 10. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.414
  Допаѓања:
  1.649
  Пол:
  Женски
  Ич не ми се свиѓа серијава...Многу луѓе ми кажуваа дека е топ и неколку пати се терав себе да ја гледам, ама секој обид завршуваше на ист начин...Помислував колку се тапа и го менував каналот... :D
   
 11. al-vik

  al-vik Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2010
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  102
  Денот неможе да ми помине без нив. Смешни се за тоа што се доста реални, нема некои глупи смешки, но реални ситуации од секојдневниот (брачен,вонбрачен) живот, во кои може да се препознае секој од нас. Грег :rofl:
   
 12. itgirl

  itgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  68
  Ги обожавам! Значи во секоја епизода се случува нешто што најмалку очекуваш, навистина имат смешни случки.
  само не ми беше јасно кога на Грег и Ким куќата им ја чистеа од мувла, една епизода беа во куќата на Џим и Кристин, а другата пак во нивната куќа? И потоа следната пак беа во куќата на Џим и Кристин
   
 13. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.344
  Допаѓања:
  18.353
  Пол:
  Женски
  Ja гледам секогаш кога можам. Грег ми е срце најдобро ми глуми од сите, а Ким некад ми оди по нерви, а некад па ми е ептен мила, зависи од епизодата. А Џими и Кристин ми се онака...смешни ама не паѓам у несвест. Супер серииче :lol:
   
 14. roberta-rubi

  roberta-rubi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  59
  Кое време игра? :)
   
 15. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  859
  Допаѓања:
  1.849
  Пол:
  Женски
  Многу ја сакам серијава. Сите ликови ми се смешни, но посебно Кристин и Џими. Џими ми е многу симпатичен, а со Кристин во пакет заедно се совршени. :lol: :lol:
  И многу се нервирам што не ги даваат по ред на Фокс Лајф. Се мислев да ги спуштам од интернет, ама ајде. :rofl:
  [​IMG]
  Jeejjj :rofl:
   
 16. Rozovka

  Rozovka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  15
  Значи дефинитивно само мене не ми се свиѓа серијава. Да, има некои смешни сцени ама глумата ми е некако вештачка, аматерска, не убава.. Не знам дали оти не ја сакам серијата и ми изгледа ко само тоа да даваат на фокс лајф.. Ептен се радувам кога даваат било која друга серија,оти оваа ми е.. :puke:
   
  На fierce му/ѝ се допаѓа ова.
 17. cecilia

  cecilia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.328
  Допаѓања:
  1.160
  Ја гледав пилот епизодата и некако не бев инспирирана за да продолжам :?:
   
 18. millagros

  millagros Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  5
  аа мене пејаки ми се се кинам од смеење кога ги гледам ам јас само стари епизоди имам гледано само такви даваат на фокс лајф :(
   
 19. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.496
  Допаѓања:
  7.865
  Пол:
  Женски
  Ја има одсабајле во 9:30 (две епизоди) негде после How i met your mother, после во 15:00 репризи се од сабајлето мислам, после накај 19:30 овие со сигурност ти кажувам репризи се.
  Иначе секој ден ја гледам, најчесто во 15:00, паѓам од смеење, нема каква случка нема :rofl: .Најинтересен ми е Грег таков изгубен целиот :D, исто и Џими е многу интересен.
  Од женскиве Кристин многу ми е мила некако, Ким ми е многу слатка.:)
  И децата се срцки, посебно овој постариов на Џими и Кристин, Доминик.
   
 20. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  424
  На една епизода од овој серијал каде гостува Chuck Norris... луѓе, ме слушаше цело маало :rofl: :rofl: :rofl: не знам коа епизода беше, ама беше крајоттт :D :D