Да, драга (Yes Dear)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Barbie-mwa, 14 февруари 2011.

 1. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  859
  Допаѓања:
  1.849
  Пол:
  Женски
 2. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.173
  Допаѓања:
  1.822
  Пол:
  Женски
  Серијава дефинитивно никогаш не ја пропуштам. Скоро секојпат се смеам. Најјаки ми се Грег и Џими. :D :rofl:
   
 3. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.688
  Пол:
  Женски
  Ја следам на Фокс Лајф, кога сум втора смена ја гледав во 10 саат, сабајле.
  Џими ми е многу смешен. Уствари и сите се смешни. Само некако почнаа репризи да даваат.
  Ама нема да ми станат досадни. Многу ми е интересна серијава, и гледам да не испуштам ниту една епизода. :rofl:
   
 4. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.974
  Пол:
  Женски
  Таман ги фаќам за време на ручек секој ден на FoxLife.
  Не е нешто wow серијава, или па којзнае колку смешна, ама за да те занимава додека ручаш или пиеш кафе попладне е таман :)
   
 5. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.024
  И јас не пропуштав ниедна епизода ама сега наместо таа серија даваат некоја нова..И сега серијава престанаа да ја даваат или ја даваат во друг термин ?
   
 6. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.688
  Пол:
  Женски
  Воопшто нема. Баш видов во таквото на бум. :worried: Има некоја нова серија, ама не сум почнала да ја гледам..
   
 7. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.105
  Ке го направат истото што го направија со Шепот на духови. Извесно време нема да ја има, ама потоа ќе даваат стари епизоди, па ќе почне нова сезона... се надевам :$ :lol:
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. foxlife

  foxlife Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2011
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  0
  Ќе има на Фокслајф во 14.40, само незнам дали ќе биде реприза
   
 9. Kaetana

  Kaetana Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  2.727
  Допаѓања:
  13.382
  Пол:
  Женски
  Сигурно ќе е реприза... секогаш така прават... ретко има некоја нова сезона што ја даваат...

  Инаку, серијава случајно ја загледав... и ептен ми се допаѓа...
   
 10. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  918
  Пол:
  Женски
  ДА,ДРАГА!! :D

  комедија е филмов.. мн е јак :D
   
 11. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  651
  ххахаха. Само што го видов насловот одма ми се извлече една насмевка ( :D )
  Ја обожавам Кристин. :rofl:
   
 12. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Кога се сетам дека во почетокот ми беше глупа а сега ми една од поинтересните.Многу добар хумор има,сите ликови се интересни а особено Џими.Не знам колку сезони има ама ја гледам кога и да ја даваат,ми се чини немам пропуштено епизода.Децата се исто многу смешни :) .
   
 13. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  супер е серијава едно време гледав но сега неможам да ги фатам термините кога има
   
 14. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.547
  Пол:
  Женски
  Интересна серија, не ја гледам често само кога ќе ја фатам на фокс па тогаш ја гледам. Инаку сите ликови ми се интересни, добар хумор има... :)
   
 15. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.283
  Пол:
  Женски
  Хахаха серијава мислам дека до некое време ја даваа на Фокс Лајф, ако не ја даваат уште (ја немам затечено деновиве). Ми се допаѓа серијава и хуморот во неа. Од ликовиве Кристин ја обожавам, дефинитивно најсмешна од сите ми е (заедно со Џими де) :D :D , а од децата Доминик ми е ептен слатко посебно кога ќе потпорасни.
  [​IMG]
   
  На SimonLimon му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Muffin.Love

  Muffin.Love Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  14
  Eдинствена серија на која умирам од смеење. Многу се јаки особено Џим.
   
 17. 41319

  41319 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2012
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  173
  Пол:
  Женски
  Ги имам гледано сите епизоди по неколку пати но тоа не ме спречува да се изнасмеам кога ги гледам повторно... :D
   
 18. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.069
  Не ми е интересна, смешна пак ич, но кога нема ништо друго на тв а имам вишок време ја гледам...
   
 19. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  663
  Интересна е серијата,и ја гледам. :D :D :D
   
 20. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  5.084
  И мене ми е интересна.Кога ќе ја фатам ја гледам.Моментално една од најдобрите на Фокс.