1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да зборуваме на дијалект

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од anastasija19, 12 февруари 2010.

 1. Shalitra

  Shalitra Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2018
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  дечки,да не се врејџаме,оти че биди опасно :D
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 2. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.797
  Пол:
  Женски
  Немојв да ја најда темава ?
  Па кај сте луѓе?
   
 3. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  4.015
  Допаѓања:
  33.589
  Пол:
  Женски
  Никој немат :|
  Шо прајш ти?
   
  На La.loca му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  2.747
  Допаѓања:
  7.206
  Пол:
  Машки
  Шо да зборувам на дијалект, најразбирлив е мојов, секоја страна од Македонија можи да ме разбери. :P
   
  На GirlLove и La.loca им се допаѓа ова.
 5. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.797
  Пол:
  Женски
  Ам нишо, глеа шо имат по форумов.
  Ти шо прајш, како си?
  Ќе тумачиме :rofl:
   
  На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
 6. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  4.015
  Допаѓања:
  33.589
  Пол:
  Женски
  Убо и јас, досадви се. Темава штама..;(
   
  На La.loca му/ѝ се допаѓа ова.
 7. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.797
  Пол:
  Женски
  Еј да...
  Ги немат другариве, @coki35 @azzurro кај сте бе луѓе?
   
  На azzurro и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 8. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.093
  Допаѓања:
  2.508
  Пол:
  Женски
  Не знаем кј са другариве, ја дојдов. Азуро шпарта по Италија, Цоки ужива на Охридско, мие ќе цркамо со воздухов.

  Шо има, шо нема, гладен некој дан е?
   
  На azzurro и La.loca им се допаѓа ова.
 9. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  4.015
  Допаѓања:
  33.589
  Пол:
  Женски
  Конечно дознавме од кај бил :D
   
  На La.loca му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.093
  Допаѓања:
  2.508
  Пол:
  Женски
  Можда и да грешим, али ваљда на охридскио дијалект пишеше. Попрај ме ако грешим @coki35
   
  На La.loca и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 11. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  4.015
  Допаѓања:
  33.589
  Пол:
  Женски
  Се криеше вешто тој.
   
  На Miss666 и La.loca им се допаѓа ова.
 12. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.797
  Пол:
  Женски
  :rofl: Ја мислев од Скопје дека е 8)

  @Miss666 на диета сме :D
   
  На IM.TMKQ и Miss666 им се допаѓа ова.
 13. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.093
  Допаѓања:
  2.508
  Пол:
  Женски
  Ја сум на диета една недеља. Ослабев песто грама:D:D Дај кажите некој поефикасен начин со седење да се ослабе8)
   
 14. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.109
  Допаѓања:
  149.390
  Пол:
  Женски
  Апни си некоја клиса..ќе слабеела|(
   
  На Miss666 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.093
  Допаѓања:
  2.508
  Пол:
  Женски
  Мори дејче не знаем што е тоа.. Сполај ти, кажи ми, ме заинтересира :)
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.109
  Допаѓања:
  149.390
  Пол:
  Женски
  restoran002.jpg
  МеФце ма..
   
  На Miss666 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  2.747
  Допаѓања:
  7.206
  Пол:
  Машки
  А јас од кај сум, шо мислите?
   
 18. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.797
  Пол:
  Женски
  Од Зашле:rofl:

  Пиши збор , два-три ... Па да те сетиме од кај си 8)
   
  На Miss666 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  2.747
  Допаѓања:
  7.206
  Пол:
  Машки
  Пишав погоре збор два дека мојо дијалект го разбираат сите страни од Македонијава, најблиску е до литературниот јазик. :P

  Само ајде еве пак да се задевнам тро, ама...


  И не сум од Зашле, ебаго!
   
 20. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.797
  Пол:
  Женски
  Ебаго одПрилеп:rofl:
   
  На Stark му/ѝ се допаѓа ова.